Štítky článku: •  

Malý glosář

Mám dnes jen malinko času, tak jenom dva rychlé postřehy, shodou okolností týkající se dvou zdejších kolegů — autorů.

Udělování bludných balvanů

jiri-grygar-2009.jpg (20,325 kiB)
Pan RNDr. Jiří Grygar, CSc.

Tak paní „taky-vědkyně“ Tonička Plíšková se nám nějak rozkatila, protože je jí snad nějak bráněno pěstovat na státní útraty pavědu „Výzkum obrazců v obilí“. Dokonce se chlubí, že má tu a onde přednášky na toto téma.

Rozkatila se na pana Dr. Grygara, který předsedá klubu skeptiků Sisyfos: „Udělováním Bludných balvanů skupina českých „vědců“ dávno ztratila svůj kredit a důvěru národa ve své znalosti a snahu povznést českou vědu. Dělají z nás všech blbce a idioty, aby neztatili svůj vliv a mohli naše myšlení nadále ovládat. Rozhodují, co může vysílat Česká televize, psát tisk, co si může a nesmí myslet národ. Jak dlouho si tohle ještě necháme líbit, kdy konečně řekneme všichni těmhle zapšklým dědkům bránícím myšlení a rozkvětu národa DOST?“ A tak dále a tak podobně…


Paní rádoby vědkyně: přestaňte laskavě blbnout na státní útraty a šířit mezi lidmi nesmysly. Tu Vaši přihlouplou specializaci, ani její závěry nikdo nepotřebuje.
Pane stínový ministře Mládku: až zase budete hledat nějaké „parazity“, podívejte se raději na takovéto pavědce — to jsou přesně ti darmožrouti, které je třeba s ostudou vyhnat.
A do třetice, Pane doktore Grygare: kdybyste tu „vědkyni“ ráčil tím butrákem přes kebeň švihnout, možná by se jí rozsvítilo a raději by šla dělat něco užitečného…

Resuscitace mrtvé ODS

A pan Jiří Janeček se nám snaží naluvit, že ODS je docela príma pravicová strana a založil uvnitř ní jakousi Pravicovou frakci. Milý pane Janečku: v pravicové straně zakládat pravicovou frakci je pitomost. Zakládat ji v levicové straně je jen pitomost číslo dva.

Víte, když děti zlobí, lhou a neposlouchají rodiče, dostanou většinou na zadek. A jestliže ODS obelhala své voliče a provozovala tady dlouhá léta tu nejodpudivější formu pošlapání volebních slibů a svého vlastního programu a úkolu, pro nějž byla zvolena, dostane prostě vejprask. A žádné desatero pro snazší podnikání ji z toho nemůže vyvinit, ani ji omluvit. To desatero jste si měli vytesat do kamene a ne tři roky, ale dvacet let jste si jej měli otloukat o hlavu každé ráno, kdy jste po něm šlapali. Teď už je pozdě a budete po zásluze potrestáni. Táta volič už sundal řemen.

No, a je to venku

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 817 × | Prestiž Q1: 13,45

+25 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top