Štítky článku: •  

Malý glosář

Mám dnes jen malinko času, tak jenom dva rychlé postřehy, shodou okolností týkající se dvou zdejších kolegů — autorů.

Udělování bludných balvanů

jiri-grygar-2009.jpg (20,325 kiB)
Pan RNDr. Jiří Grygar, CSc.

Tak paní „taky-vědkyně“ Tonička Plíšková se nám nějak rozkatila, protože je jí snad nějak bráněno pěstovat na státní útraty pavědu „Výzkum obrazců v obilí“. Dokonce se chlubí, že má tu a onde přednášky na toto téma.

Rozkatila se na pana Dr. Grygara, který předsedá klubu skeptiků Sisyfos: „Udělováním Bludných balvanů skupina českých „vědců“ dávno ztratila svůj kredit a důvěru národa ve své znalosti a snahu povznést českou vědu. Dělají z nás všech blbce a idioty, aby neztatili svůj vliv a mohli naše myšlení nadále ovládat. Rozhodují, co může vysílat Česká televize, psát tisk, co si může a nesmí myslet národ. Jak dlouho si tohle ještě necháme líbit, kdy konečně řekneme všichni těmhle zapšklým dědkům bránícím myšlení a rozkvětu národa DOST?“ A tak dále a tak podobně…


Paní rádoby vědkyně: přestaňte laskavě blbnout na státní útraty a šířit mezi lidmi nesmysly. Tu Vaši přihlouplou specializaci, ani její závěry nikdo nepotřebuje.
Pane stínový ministře Mládku: až zase budete hledat nějaké „parazity“, podívejte se raději na takovéto pavědce — to jsou přesně ti darmožrouti, které je třeba s ostudou vyhnat.
A do třetice, Pane doktore Grygare: kdybyste tu „vědkyni“ ráčil tím butrákem přes kebeň švihnout, možná by se jí rozsvítilo a raději by šla dělat něco užitečného…

Resuscitace mrtvé ODS

A pan Jiří Janeček se nám snaží naluvit, že ODS je docela príma pravicová strana a založil uvnitř ní jakousi Pravicovou frakci. Milý pane Janečku: v pravicové straně zakládat pravicovou frakci je pitomost. Zakládat ji v levicové straně je jen pitomost číslo dva.

Víte, když děti zlobí, lhou a neposlouchají rodiče, dostanou většinou na zadek. A jestliže ODS obelhala své voliče a provozovala tady dlouhá léta tu nejodpudivější formu pošlapání volebních slibů a svého vlastního programu a úkolu, pro nějž byla zvolena, dostane prostě vejprask. A žádné desatero pro snazší podnikání ji z toho nemůže vyvinit, ani ji omluvit. To desatero jste si měli vytesat do kamene a ne tři roky, ale dvacet let jste si jej měli otloukat o hlavu každé ráno, kdy jste po něm šlapali. Teď už je pozdě a budete po zásluze potrestáni. Táta volič už sundal řemen.

No, a je to venku

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 809 × | Prestiž Q1: 13,45

+25 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top