Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 4 min.

Z peněz ze zlikvidovaných firem prý profitují všichni občané

Velmi svéráznou obhajobu postupu Finanční správy zvolil ministr financí Ivan Pilný (ANO) na jednání rozpočtového výboru. Řekl, že z peněz ze zlikvidovaných firem Finanční správou mají prospěch všichni lidé, protože šly do státního rozpočtu. Informovaly o tom Hospodářské noviny.

„Omlouvám se za zlikvidované firmy, ale peníze šly do státního rozpočtu, mají z toho prospěch všichni lidé,“ řekl Pilný před poslanci na jednání rozpočtového výboru. Ministr se tak domnívá, že nezákonné zlikvidování firem ze strany Finanční správy přineslo prospěch nejenom samotnému Generálnímu finančnímu ředitelství, ale také všem občanům státu skrz státní rozpočet.

Někteří členové vlády přitom avizovali, že na pondělním jednání navrhnou odvolání generálního ředitele Finanční správy Martina Janečka. Toho může odvolat právě ministr financí Pilný. Ten však za Generálním finančním ředitelstvím stojí a k odvolání šéfa „nevidí důvod“.

„Nevyzval mě k tomu ani rozpočtový výbor a ani vláda. Štvanice na finanční správu je bezpředmětná,“ uvedl Pilný.

arbeit-macht-frei-pilny.jpg (75,992 kiB)
Jedna z jízlivých reakcí

Někteří politici přitom v minulém týdnu avizovali, že na jednání vlády budou Janečkovo odvolání požadovat. „Je to opravdu skandál. Určitě to otevřeme nejpozději na pondělní vládě,“ řekl pondělním Hospodářským novinám vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Na jednání však k ničemu takovému ministra Pilného nevyzval a dokonce před projednáváním tohoto bodu odjel. „Odjel jsem z vlády před tímto bodem,“ napsal deníku Echo24 ve stručné SMS v pondělí odpoledne.

Ministryně sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) pro Hospodářské noviny uvedla, že „pokud to k debatě nenavrhne někdo jiný, klidně to vznese“. Během pondělního dne však pro deník Echo24 byla zdrženlivější. Předtím, než se o tomto bodu jednalo, uvedla, že to je jen bod pro informaci, proto neví, jestli ministra Pilného vyzve k odvolání šéfa Finanční správy. Po jednání vlády se zatím pro Echo24 nevyjádřila.

Finanční správa přitom v posledních měsících čelila kritice, že příkazy zneužívá, a likviduje tak i řadu poctivých firem, které se do řetězových obchodů mohly dostat neúmyslně. Po obstavení účtů totiž mnoho firem není schopno pokračovat v podnikání a někdy se očistí až za několik let.

V pátek například Krajský soud v Ostravě zrušil rozhodnutí celníků o zajišťovacích příkazech pro opavskou firmu FAU za zhruba 340 milionů korun. Celní úřad podle něj neměl důvod pro tak masivní zajištění. Finanční správa firmu FAU podezřívá z vědomého zapojení do karuselového podvodu. Celníci informovali, že podají kvůli rozsudku kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

Uvádí server Echo24.cz

Po vydání tohoto článku uvedl původní zdroj, iHned.cz, dvě opravy: „V původní verzi textu jsme chybně uvedli, že ministr tato slova pronesl na jednání výboru. Za chybu se omlouváme.“

Ministerstvo financí rozporuje vyjádření ministra Ivana Pilného v tom smyslu, že i z firem zlikvidovaných zajišťovacími příkazy mají profit všichni občané. Redakce si za vyjádřením, které uvedl při odchodu ze sněmovny, stojí a přidáváme doslovné vyjádření, které ministr pronesl před poslanci: „V těch případech, kterých není opravdu mnoho, kdy soud označil postup daňové správy za nesprávný, jsem se omluvil, ale jako ministr financí a ne šéf daňové správy, přestože jsem to jako ministr nezavinil. Na daňovou správu, která excelentně vybírá daně a profitují z toho všichni občané, však nelze pořádat mediální štvanici.“ 


Z komentářů: 

Ivan Šrámek: Tento výrok ministra financí za ANO: „Z peněz ze zlikvidovaných firem profitují všichni občané“, prohlásil Pilný, je naprostá NEHORÁZNOST!

Zničí soukromý majetek a ještě se chlubí tím, že je díky tomu „k dispozici“ všem?

Toto je neuchopitelný, nepochopitelný, nemyslitelný útok na základní lidská práva.

Ačkoli nesnáším squattery, kliniku apod., navrhuji, aby se násilně nastěhovali Pilnému do domova a pak bych mu parafrázoval jeho výrok: „že se sice omlouváme, ale teď to slouží všem“.

A navíc i ten jeho výrok je lživý. Už i vrabci na střeše si cvrlikají, že likvidované firmy byly trnem v oku jeho estébáckého guru, takže z toho bude nakonec profitovat jen Nebureš. A v konečném důsledku to zaplatíte vy, milí občané…

Martin Raboch: Deset z deseti voličů ANO se nad tímto určitě dojímá, protože jsme si přece všichni rovní. Hlavně zničit ty úspěšné, protože stejně přece „všeci kradnú“. Akorát už zapomínají na ten dovětek k tomuto nechutnému bolševickému heslu. A to, že někteří jsou si rovnější. Tato věta, která vypadla z úst Pilného, je tak nechutná a málo uvěřitelná, hrající na nejnižší pudy, že je hodná jeho okamžitého odvolání. Proč? Protože se hodí velice dobře k ministru financí po roce 1948, nikoliv ministru financí 28 let po pádu komunismu. Tímto jeho heslem se jen potvrzuje, že komunismus tady vládne dál a my jsme vinní tím, že jej necháváme v klidu vládnout dál.

PeTaX: A já k tomu dodávám jediné: spousta lidí má to marxistické myšlení zažráno tak hluboko pod kůží, že už si to ani neuvědomuje. Říci na takovouto státní gangsteřinu jen „sorry jako“ rozhodně nestačí, za tu musí lítat hlavy. Ale dělat z toho ještě jakousi zásluhu a prodávat to jako výhodu pro lidi, na to už musí být kachní žaludek. Protože to je chucpe!!!

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 348 × | Prestiž Q1: 7,60

+9 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Z peněz ze zlikvidovaných firem prý profitují všichni občané

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top