Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:

Důrazný vzkaz provozovatelům blog.iDnes

Stále více autorů zakazuje pod svým článkem diskuse. Z větší části ze strachu, že nebudou schopni obhájit svůj názor ve veřejné diskusi. A z jisté části proto, že mohou vyjádřit svůj výkřik aniž by vůbec stáli o názory veřejnosti.

Povinné ověřování identity diskutérů sice poněkud omezilo tapetování diskusí různými Editi, Kaktusák a jim podobných, ale rozhodně je nevymýtilo. Soudím, že kontrola identity přes scan OP je neúčinná, stačí si jednoduše naskenovat cizí OP, nebo v tom scanu vyretušovat faktické údaje a navíc je za hranicí ochrany osobních údajů.

Redakce tak omezuje řadu autorů stanovenými pravidly blogu (třeba Move do soukromých), ale na druhou stranu toleruje excesy jiných.

Abych vyjádřil přesně, co mi vadí, je to, že nejsou jednoznačně označeny ty články, kde je zakázáno s autorem polemizovat. Tedy články s uzavřenou diskusí. Administrátoři si už dávno měli všimnout, že diskuse lze otevřít snadno na jiném serveru, což autoři bohatě využívají.

Požaduji tedy právem, aby články bez možnosti diskuse byly jednoznačně ve výpisu článků označeny, protože si nepřeji zvyšovat čtenost a karmu takovým autorům, kteří se bojí svůj text obhájit.

Požaduji předem informaci, že článek je jen ideologickým výkřikem a pak jej nechci číst.

Jsem-li nucen článek otevřít a pak zjistit, že je to jen pamflet, jsem donucen mu přidělit nějaký atribut, který si nepřeji. Odporuje to svobodě vyjadřování i veřejnému pohledu na téma.

Označte jednoznačně články, se kterými nelze diskutovat, abych jim nezvyšoval čtenost.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 809 × | Prestiž Q1: 23,42

+73 plus Známkuj článek minus –2

Interní diskuse

Důrazný vzkaz provozovatelům blog.iDnes

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top