Štítky článku: •  

Zmrdi a zmrdečci

Autor tohoto textu se omlouvá útlocitnějším čtenářům za zvýšený výskyt vulgárních slov; v daném kontextu jsou však nezbytná.

Inspektor Bouše to v Hříšných lidech města pražského řekl jasně: „Mně byli takoví ti slušní pánové s brejličkama vždycky náramně podezřelí.“ Pomiňme fór, který je jasný jen tomu, kdo si pamatuje, jak pan inspektor vypadal, a raději se v houstnoucí předvolební kampani porozhlédněme kolem sebe.

Boušeho hláška má samozřejmě širší rozměr, netýká se jen „slušných pánů s brejličkama“. Jde o přetvářku jako takovou. Tak například lidovci. Skutečně si v Praze rozmístili billboardy, na nichž bez uzardění píší: „Stálí v názorech, odpovědní v činech“. Že KDU-ČSL dokáže vždy jít do koalice s vítězem voleb, ať je to kdokoli? Že její lídři jsou schopni souhlasit v koaliční smlouvě s aktuálním mediálním hitem, tedy Účtenkovkou, nicméně v televizi, tři týdny před volbami, pak vykládají, že jsou proti ní? Že je tato strana plná šíbrů, kteří pod rouškou veřejného blaha dělají křoví developerům? Ale kdepak, moji milí, to vše je určitě shluk nešťastných náhod — lidovci rozhodně nevidí sami sebe jako prototyp podrazáctví, farizejství a institucionalizované vyčůranosti.

Je to podobné jako v komunálu, kde jen zíráte, jak se pan radní, který ještě před pár lety vypadal jako chodící reklama na konfekci z osmdesátých let, zázračně vyšvihl — dnes jezdí v autě za dva a půl milionu, má nemovitosti v zahraničí a obléká se jako filmová hvězda. Takový radní se na vás usmívá, v médiích vykládá, jak mu záleží na pěkném životě ostatních spoluobčanů, ale přitom má jediný zájem: ostošest drancovat a loupit veřejné peníze. Volič-prosťáček pak radostně tleská ručkama a říká si, jak je to báječné, že má za pana radního takového chlapíka a ne třeba některého z těch strašných arogantních kmotrů, kteří ovládali pražskou politiku před časem.

Abych se přiznal, mám raději čistou hru: když ke mně promlouvá jasně čitelný gauner, vím, na čem jsem. Horší je to s výše uvedenými chameleony. Jeden můj známý na to přitom kápl. Říká těmto mistrům přetvářky a farizejství „zmrdečci“. Na to, aby byli opravdovými zmrdy, nemají koule, a tak jsou vlastně ještě většími zmrdy, než zmrdi transparentní.

Píše pan Vítězslav Dobeš na ExPost.info

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 706 × | Prestiž Q1: 12,19

+21 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top