Štítky článku: •  

Sčítání ovcí podruhé

Kolega František Matějka ve svém posledním článku zmínil a detailně popsal, jak Stát nad námi vykonává teror sprostým vydáním zákona o povinném sečtení mnoha informací, které nepotřebuje vědět vůbec k ničemu, snad kromě obchodu s informacemi. Stát sice verbálně slibuje, že osobní data budou od souboru statistických dat oddělena, ale já mu to prostě nevěřím.

Jsem plně přesvědčen, že osobní data a „statistické informace“ zůstanou někde v nějaké databázi pěkně pohromadě a vykecáme na sebe osobně úplně všechno.

Protože se mi to ošklivě nelíbí, nabádám, podobně jako František Matějka, k ignorování tohoto státního pokusu mít nás všechny pod stále větší kontrolou. Metody jak se legálně bránit jsou popsány v originálním článku. Plně se s nimi ztotožňuji a plně stojím za tím, že stát už překročil všechny etické meze.

Jako první projevme svoji nevůli s takovýmito metodami nikoliv volbami, ale občanskou neposlušností. Jako druhé pak odmítněme jakoukoliv nadřazenost Státu nad občany. My jsme plátci Státu a my určujeme, co za ty peníze obdržíme. Tyto statistiky žádný z běžných lidí nepotřebuje. Pak jsou to ale zbytečné, drahé a svévolné výkony. A netřeba tyto informace sdělovat komukoliv jinému, dokonce ani obecné veřejnosti – jde zde jen o eskalaci nenávisti, že někdo má o 28 ledniček více, než Vy, že máte jen blbou panelákovou koupelnu pro celou rodinu, zatímco jiní mají 3,2 koupelny pro každého člena domácnosti. To, že má někdo 68 praček a 97 televizních přijímačů je jeho soukromá věc.

Plně se svým jménem přihlašuji k rebelii proti tomuto nesmyslu a vědomě vyzývám k udání mé osoby, jako rebelanta, štváče a apriorního odpůrce. Svým jménem vyzývám: bojkotujte sčítání vašich soukromých věcí, neboť Státu do nich nic není.

Vyslovil jsem svůj názor a Ústava mi toto právo zaručuje. Stát spíše nikoliv. Asi proto, že Stát se cítí poněkud býti nad Ústavou.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 688 × | Prestiž Q1: 29,46

+122 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top