Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 5 min.

Střípky (123)

◘ Glosa (Miroslav Macek) ◘ Policie a HateFull (NN) ◘ COOP zavře prodejny (Jiří Brančík) ◘

Glosa Miroslava Macka

Včera se ozvali tři pravidelní čtenáři mých glos, že se nějak podezřele proměňuje můj názor na prezidenta Zemana, který je jediným vlastencem mezi prezidentskými kandidáty.

Takže takto: Miloše Zemana znám čtvrt století a myslím si o něm se znalostí jeho povahy a projevů své.

Před první přímou volbou prezidenta republiky jsem napsal: Jednoho volit nemohu (a měl jsem na mysli právě Zemana) a druhého volit nechci (Schwarzenberga).

Miloš Zeman pochopitelně žádným vlastencem není a nikdy nebyl: je to patologicky samolibý člověk, který nejvíce ze všeho nesnáší porážku (opakuji zas a znovu: vzpomeňte si na jeho zbabělý úprk ze sněmovny z nepřímé volby prezidenta) a tato vlastnost s ním za ta léta značně povyrostla. Je ochoten udělat pro své vítězství a samolibý pocit z toho vítězství (ne pro funkci, prebendy či něco takového) v podstatě cokoliv, dokonce se vydávat za vlastence nebo kohokoliv jiného a je také ze stejného důvodu ochoten kolem sebe strpět kohokoliv, kdo mu v tom pomáhá, a to bez ohledu na jeho kvality a charakter.

A pokud Vám snad imponuje jeho „lidový projev“, zkuste si jej racionálně rozebrat a spočítat, kolik je v něm lží, polopravd, nedoložitelných údajů a bonmotů zabalených do pravdivých frází…

A začněme diskutovat o obsahu a nikoliv o dojmech…

 

Vozily se peníze v igelitkách. Klaus měl strach, že to praskne“, uvedl včera náhle Jan Ruml.

Dodávám:

Tehdejší ministr vnitra… že by k tomu zapůjčoval služební policejní vozy, nebo co tehdy, ksakru, dělal?

Svět se opravdu zbláznil:

TIP NA ČTENÍ: Patnáctiletá Annie deset let sledovala, jak její matka mučí a vraždí malé děti. Sama Annie byla sexuálně zneužívána a týrána. Když matku udala na policii, všichni ji litovali a měli za to, že unikla z pekla. Jaká je ale pravda? Byla Annie mučednicí? Anebo pilnou učednicí své matky? Psychologický thriller „(M)Učednice“ vydalo Nakladatelství LEDA

Viditelný Macek 14. 11. 2017


Policie a HateFull

Hele — k těm nenávistným komentářům a jejich postihování. Já vám povím, co se mi před pár měsíci stalo, radši jen takhle pro přátele. Zrovna jsem spěchala do školy, když mi zavolalo neznámé číslo. Zvedla jsem to a byl tam pán od policie. Říkal, že se mnou potřebuje něco projednat, ohledně nějakých příspěvků na internetu. Bylo mi v tu chvíli strašně. Přemítala jsem o všech hrůzách, co jsem kdy napsala, a že jich bylo požehnaně, když jsem byla ještě tele s neomezeným přístupem na internet.

Nemohla jsem z toho spát a představa, že pod tím tlakem budu ještě další týden, mě děsila. Nakonec mě chlap přesvědčil, abych tomu pánovi zavolala a řekla, že přijdu už zítra, ať to mám brzy z krku. Tak jsme druhý den jeli z Prahy do Pardubic. Celou cestu jsem byla protivná jak osina v zadku. Bylo mi zle a hlavou mi šly ty nejhorší scénáře. Tak jsem přišla na tu služebnu napnutá jak kšandy a tam mi vyložili, co se vlastně stalo. Poslouchejte:

V době, kdy veřejnost řešila kauzu Brady, na některým prozemanovským facebooku nějaký pitomec s anonymní přezdívkou napsal hanlivý příspěvek o panu Bradym. Připojil k tomu doušku o Židech a jejich likvidaci, no prostě hnus. Někdo to printscreenoval a nasdílel do Lumpenkavárny. To je taková ta skupina pro lidi, co jejich exkrementy voní. Já si toho tam všimla a sdílela to u sebe na profilu. Tak proto si mě zavolali. Jestli toho člověka s anonymní přezdívkou náhodou neznám (!). A jestli s ním nesouhlasím.

Koukala jsem na to jak blázen. Měla jsem podat svědeckou výpověď o nějakém no name uživateli, co napsal na nějaké no name skupině nějakou sračku. Na jednu stranu mi spadl kámen ze srdce. Na druhou stranu mě to strašně naštvalo. Pochopila jsem z toho nicméně dvě věci:

  1. že ti lidé vůbec nechápou, jak funguje facebook a mají vyšetřovat „facebookovou kriminalitu“;
  2. že pokud člověk nevystupuje pod svým jménem a fotkou a ještě se jim nepřizná, že to napsal on, nemají šanci se ničeho dopátrat;

Je mi jasné, že ho nevypátrali a celé to odložili. Byla jsem naštvaná i na toho blba, co to nahlásil, že mi takhle připravil — nevědomky — bezesnou noc a spoustu nervů. Takže takový je můj zážitek s postihováním debilů, co píšou na internet sračky. Samozřejmě jsem byla douškou varována, abych si to celé nechala pro sebe, takže proto jen pro přátele.

Redakce: z pochopitelných důvodů příspěvek anonymizuji (zdroj FCB)


COOP zavře další prodejny

„Obchodní řetězec Coop uzavřel na západě Čech čtyři prodejny. Dalším sedmi hrozí to samé. Vedení společnosti likvidaci malých obchodů zdůvodňuje tím, že se zvyšuje minimální mzda, ale koupěschopnost obyvatel je přitom stále stejná. Provozovny se tak dostávají do ztráty.“ [Zdroj]

SS: Jak se to, probůh, mohlo stát???

Minule po mě chtěl zarytý příznivec minimální mzdy, ať mu ukážu jediného člověka, který její vinou přišel o práci. Že prý to jsou jen takové pravičácké, pseudo-ekonomické mantry bez špetky reality.

V zápalu boje se dokonce pokoušel dokázat, že když minimální mzda poroste, podnikatelé budou jen rádi a budou si zaměstnanců víc vážit.

Žarko Raptor Jovanovič COOP nezavírá prodejny kvůli vyšší minimální mzdě, jádro problému je ve vysidlování vesnic, kde zůstali většinou důchodci, všichni jezdí do měst, v koncentraci obchodní sítě, cenové konkurenci, kde si komunita vesnice ani města neuvědomuje, že má podporovat své členy, místo toho nakupuje v Kauflandu, kde je to o dvě kačky levnější a svého souseda má za šizunka a závidí mu 8 let staré auto, tak teď holt vesnické prodejny zavřou a může si každý rozjet do hypermarketu pro levné rohlíky autem nebo si je koupi za rohem, ale ne za 2 koruny, ale třeba za 5, až si každý začne vážit práce své i cizí a bude chtít peníze pro sebe, ale dopřeje je i ostatním tak se to změní, komunity musí přemýšlet a podporovat se ne podporovat nadnárodní kapitál co na ně sere a křičet o svobodě podnikání, která od revoluce zlikvidovala 80 % českých podnikatelů. Pak je taky dobrý nakupovat online, nejlépe třeba v AMAZONU, místo u souseda, pak jedete vesnici nebo městem plným zavřených krámů a lidi z vesnice otrokařej místo na svým a slepičí farmě resp. hale Amazonu

SS: Na vesnici bydlím a alespoň v té naší nezůstali jen důchodci. Generačně je vesnice vcelku podobně strukturovaná, jako město. V tom, myslím, nemáte pravdu. Ale ve zbytku ji máte na 100 %. Navíc lidé na vesnici se dlouhá léta pokoušeli způsobem života přiblížit městu, takže vesnice už dnes nemá ten charakter, který pamatuji jako dítě. Lidé už nemají tolik zahrádky, nepěstují si zeleninu/ovoce, nechovají drobné zvířectvo. Vše koupí, jak říkáte, ve městě v hytlermarketu, protože to je bez práce. Kdysi jsem psal, že když došlo k nějaké krizové situaci a zhroucení zásobování, lidé z měst rychle přišli o jídlo a jezdili na vesnice nakupovat (i za velmi draho). Kdyby se stalo něco podobného dnes a zhroutila se logistika, za tři dny poteče ve městech krev, ale vesnice už jim dnes nepomůže. Docela tím riskujeme. Vybudovali jsme velmi křehkou a snadno zranitelnou společenskou strukturu.

Velmi důležité sdělení pro voliče ČSSD, Zelených, STAN, Pirátů a KSČM... Jiří Brančík, FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 303 × | Prestiž Q1: 6,70

+7 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Střípky (123)

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top