Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 2 min.

Kdo legitimizuje fašisty

Řekněme si to na rovinu a bez příkras. Fašisty legitimizují ti, kteří nálepkou fašista označují každého kritika současného nefunkčního uspořádání EU nebo pokrokářské ideologie.

Pojem fašista vědecky označuje koncept korporativistického státu, který v Itálii založil Mussolini. Hitlerovský režim byl něco jiného, to byl nacionální socialismus. A nazývat hitlerovský národní socialismus fašismem začali komunisté podle rozhodnutí jednoho zasedání Kominterny na návrh bulharského komunisty Dimitrova. Komunisté prostě potřebovali nějak lingvisticky vytěsnit z povědomí, že Hitlerův režim je jednou z forem socialismu. Takže dnes pojem fašista znamená násilník, rasista, opak demokrata.

No a jak vývoj stále názorněji ukazuje, že multikulturalismus, genderismus, trangenderismus a podobné moderní pokrokářské ideologie jsou cestou do pekel, tak příznivci těchto ideologií přecházejí od vychvalování těchto slepých cest k nálepkování svých názorových oponentů. A nejčastěji je označují za fašisty.

Dnes tedy již málokdo ze sluníčkářského tábora vyzdvihuje velký kulturní přínos muslimské migrace, o to více a o to nesmyslněji napadají své kritiky. Takže fašistou je dnes každý, kdo se nechce podvolit ideologickým výstřelkům multikulturalismu, genderismu a zejména násilnému podbízení islámu.

A tak byl již mezi fašisty zařazen evangelický pastor Drápal, bývalý i stávající prezident, syn bývalého prezidenta, publicista židovského původu Tomský, oblíbený spisovatel historických detektivek Vondruška, pražský arcibiskup a, světe, div se, dokonce i izraelský ministerský předseda.

Slovo fašista bylo tak devalvováno, že pomalu ztratilo svůj dřívější význam. Pokud jsou za fašisty označeni všichni oponenti pokrokářského mainstreamu, pak vlastně není fašistou nikdo. A právě zde se skrývá hrozba. Organismus vystavený dlouhodobě expozici nějakého vjemu si na něj zvykne!

Jsem kritikem pokrokářského blouznění, a proto mě lidsky uráží a trápí, jestli mě někdo začne nazývat fašistou. Považuji se za otevřeného, tolerantního a demokraticky smýšlejícího.

Přál bych si, aby naši pokrokářští aktivisté byli alespoň z poloviny demokratičtí, jako jsou jejich oponenti. Děje se ale pravý opak. Pokud není po jejich, stávají se velmi rychle totalitáři a k těm nálepkovaným fašistům mají paradoxně mnohem blíže oni. A právě díky jejich inflačním dávkám v používání nálepky „fašista“ se může stát, že po znehodnocení tohoto slova budou mezitím v klidu někde skuteční fašisté legitimizováni volbou.

Autor je radním pro školství za ODS, Praha 4

Píše pan Jaroslav Míth na NeviditelnýPes.cz


Pozn. red.: Ovšem nesmíme opomenout, že slovo fašista začali jako nadávku používat právě komunisté (a dnes jejich mentální dědici ve stejném pokračují). Wikipedia dokonce uvádí, že: „Československý svaz protifašistických bojovníků byla společenská organizace československých účastníků národně osvobozeneckého boje a boje proti fašismu v letech 1914–1945.“ Je třaba podotknout, že v roce 1914 nikdo proti fašismu nebojoval, dokonce jej řada význačných státníků (ano, dokonce i sir Winston Churchill) pokládali za jeden z efektivních způsobů řízení státu. Ale i kdybychom se omezili jen na období válečné, pak se skutečným fašismem se velmi pravděpodobně ani jeden z těchto bojovníků nesetkal. Bojovali právě a jen s Hitlerovým nacionálním socialismem, nacismem.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 251 × | Prestiž Q1: 7,29

+9 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Kdo legitimizuje fašisty

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top