Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 5 min.

Střípky (125)

Tentokrát monotematicky k islamismu, islamizaci a osobní zkušenosti od Jana Čiháka.

Za horizontem rozumu

Skvělý komentář k aktuální situaci od Jan Cihak. Díky velmi, Jane, za perfektní faktické zhodnocení situace. [MJ]

Náhodou ona je ta myšlenka vytvoření čistě islámského území, na němž okamžitě zavládne šeríját, docela dobrá. Akorát by se okolí mělo dobře opevnit, než tato enkláva vychcípe hladem a nemocemi, protože se bude pomocí nájezdů pokoušet zabezpečit prostředky pro přežití. Nic jiného většinou neumí. Řekněme si to upřímně: Většina zemí s touto ideologií neprodukuje nic vyjma ropy, o kterou se rozhodně nezasloužila (vysocí představitelé oné ideologie popírají i existenci dinosaurů a kulatost Země), prakticky vše dováží od „odporných nevěřících“ a přežívá max. díky úrodám v teplém pásmu planety.

Například slavný „islámu oddaný“ Pákistán by zhebnul na tři doby bez dodávek prakticky všeho od špendlíku po lokomotivu od „nevěřících prasat“ Číňanů a Indů. Ale abych nekřivdil, vlastně produkují jedno: Stále více zombií oddaných pouštním blábolům, a i z toho přelidnění obviňují „nevěřící a židovské opice“.

Mimochodem právě to přelidnění je zásadní problém: Představte si, že by u nás najednou žilo 20 milionů lidí. Nedostatek vody, proudu, všude bezdomovecké slumy z lepenky, Praha beznadějně zacpaná, všude bordel jak v tanku, protože uklízecí služby zkolabovaly, každou chvíli nějaká epidemie z nedostatku hygieny (kterou prostě při přelidnění nelze zajistit), zoufale ucpané dálnice, vlaky, do nichž se na nádraží nevejdete, problémy se zásobováním, každou chvíli někde nějaké nepokoje a demolování obchodů…

Vrátím se k tomu, jak evropští „humanisté“ žvaní ty pitchoviny o tom, jak je nutné přijímat nebožáky.

Takže kolik: POUZE V PŘÍPADĚ Iráku se od roku 1990 populace zhruba zdvojnásobila, v Afghánistánu se ztrojnásobila. Při tom bordelu a chaosu, co tam vládne. To jsem si nevycucal z mého xenofobního prstíku, to jsou údaje od Světové banky. Pokud se slavná slzopudně smýšlející Evropa rozhodne JEN TĚMTO dvěma zemím ulevit od tohoto přírůstku, bude to kolem 40 milionů lidí. Co myslíte, co to udělá s bezpečnostními, sociálními, zdravotními systémy Evropy? To je půlka populace Německa nebo skoro celé Polsko. No prostě konec a šlus, zavíráme krám.

Evropští xenofobní důchodci se budou muset obejít bez důchodů, pacienti bez lékařů, nájemníci bez bytů, protože těch 40 milionů osob bude nutné ubytovat, léčit, živit, zajistit. On totiž mimo jiné nikdo nechce přiznat, že na slavném „bohatém“ Západě veřejné systémy jedou do mrtě, na dřeň a nadoraz už dávno a opravdu nemají rezervy na příliv milionů migrantů, kteří budou hlavně brát, protože s ohledem na obsah mozkovny nemají moc co dát.

V případě Afriky je ta maškaráda ještě trapnější a protagonisté ještě blbější: S porodností cca 6–7 dětí na ženu v mnoha zemích nepomůže, ani kdybychom přijímali 50 milionů Afričanů ročně. ROČNĚ. A to na nejmenší, nejhustěji osídlený kontinent se zhusta vyčerpanými přírodními a nerostnými zdroji.

Reprodukuje příspěvek Misha Julišová, FCB

Islám a lidská práva

Námitka čtenáře: „Na 99 % islámské území je v celé řadě zemí a v mnoha případech to funguje bez problémů. Máme zapotřebí vymýšlet takové katastrofické konstrukce?“

Položím naprosto jednoduchou otázku: KDE?

Ze společensko-lidskoprávního hlediska neexistuje JEDINÁ země, kde je islám dominantním ideologickým prvkem a kde by existovala lidská práva v našem pojetí. Neexistuje JEDINÁ taková země, kde by byla svoboda vyznání, kde by byly ženy rovnoprávné mužům, kde by byla i jen tolerována LGBT menšina. Kde by existovalo něco jako sekulární občanská společnost. Kde by pomrdaná náboženská ideologie neregulovala prakticky vše včetně kakání nebo se o to usilovně nepokoušela.

To si nedělám prdel, nastudujte si, jak se kadí v souladu s islámem, je to dost odborná činnost. Neexistuje JEDINÁ dominantně muslimská země, kde by „odpadnutí od islámu“ a/nebo ateismus byly aspoň tolerované. Naopak se to trestá až popravou ve více zemích, než máte prstů na rukou. Viz např. nejnovější vyjádření představitele Malajsie, že „ateismus je velice nebezpečný a protiústavní“.

Neexistuje JEDINÁ taková země, kde by byli „věřící“ a „nevěřící“ rovni před zákonem i společensky. Dnešní sunitsko-islámský svět propadl pomatené dichotomii „věřící/nevěřící“, to je tam naprosto zásadní definice a cejch jedince. Navíc podle některých kvalifikovaných odhadů až 40 procent sunnitských muslimů neumí ani číst a psát, u toho co „umí“ nečetla naprostá většina nikdy žádnou knihu vyjma Kur'anu, kterému nerozumí jednak proto, že je psán dávno zastaralou arabštinou, zadruhé proto, že arabština zhusta není jejich rodný jazyk (Pákistán, Indonésie, Afghánistán, Bangladéš…).

Tak a teď to hospodářské hledisko: Naprostá většina zemí s touto ideologií žije z úvěrů, z prodeje nerostného bohatství, z mezinárodní pomoci a z toho, co jim tam naposílá diaspora ze zahraničí. Protože jejich společnost je spoutána náboženskými nesmysly, projevuje se to i ve školství, kde se klade důraz na náboženskou indoktrinaci spíš než na odborné znalosti, stejně jako např. v technologickém rozvoji — který se jaksi nekoná s výjimkou SAE a Saúdů, kteří si prostě vše pokrytecky koupí.

Mimochodem v samotných sunitsko/arabských zemích se občas cudně mluví o tom, jak moc technologicky a vzdělanostně zaostávají za Západem, a naznačují, že současný islám v praxi klade těžké překážky v naprosto základních věcech: Například průmyslová výroba se dá těžko efektivně realizovat, pokud mají zaměstnanci pětkrát denně úplně všichni najednou padnout na kolena a třískat hlavou do Jekoru, pokud z náboženských důvodů mají posunuté volné dny proti zbytku světa (pátek + sobota). Pokud všichni pod dozorem „autorit“ drží Ramadán, což znamená, že to s nimi může velice snadno švihnout při nějaké náročnější činnosti, anebo musí přijít zásadní úleva v nárocích kladených na pracovníka –> výrazné snížení produktivity takového zaměstnance.

Navíc to trvá měsíc, a ještě k tomu jde o lunární záležitost, takže se oproti našemu kalendáři pohybuje a komplikuje to velmi výrazně podnikání. Označil jste mé vývody za „katastrofické“. Nuže, ono kdyby většina islámského světa neseděla na nerostných surovinách, jejichž vznik zuřivě popírají, a v teplejších oblastech planety, kde vyroste kolikrát i opřená slepecká hůlka, tak v chladnějším pásmu je dávno zdecimovala příroda a jejich chování slepé vývojové větve.

Čistě muslimská enkláva podřízená šeríjátu na území např. Francie, kde toho moc vytěžit a prodat už nejde, kde je v zimě dost klemra a kde v létě úroda rozhodně není jako někde v deltě Nilu a je jen jedna, bude mít následující možnosti: Buď doufat v příliv prachů od souvěreckých ropných diktatur, nebo zkoušet obsadit fabriky/pole a nutit tam pracovat nevěřící otroky, nebo rozjet rovnou trh s těmi fabrikami rozdělanými na součástky a s otroky, nebo pořádat loupeživé výpravy na území nevěřících.

Ono ne náhodou to magoření pod taktovkou Saúdů je návrat ke „kořenům“ ve smyslu pravěké kmenové společnosti, která se teda kdovíjakou vynalézavostí a rozvojem chlubit nemohla.

Vyvrací námitku na FCB Jan Cihak

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 341 × | Prestiž Q1: 9,74

+15 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Střípky (125)

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top