Štítky článku: •  

Dojmy z voleb

Lid zemí koruny české vykonal svůj mandát. Zvolil své představitele na další čtyři roky. A co na to neznámý volič?

V čele klaka, pak cnostné rodiny a náruč chryzantém,
černá saka a žena hrdiny pod paží s amantem,
kytky v dlaních a pásky smuteční, civí tu před branou,
ulpěl na nich pach síně volební s bolestí sehranou.
Co tady čumíte? Vlezte mi někam!
Copak si myslíte, že na to čekám?
Co tady civíte? Táhněte domů!
Pomníky stavíte, prosím vás, komu?

volně dle K. K.

Nemám žádných dojmů z voleb. Jen, že byly. Kruší mě, že komunisté obdrželi 14,91 procenta hlasů. To je strašná ostuda, že lidé touží po návratu fašismu v rudém rouše. To jsou tak strašně zapomětliví? Anebo jim lekce praktického komunismu tolik vlezly do hlavy? Už jen několik hodin po volbách jim komunistický guru Filip vzkázal, že komunisté zase hodlají loupit. Pravda, zaobaleně. Prý jsou komunisté pro pluralitu vlastnicví. Uměl bych si představit družstevní vlastnictví na dobrovolném základě, ale to jistě soudruh Filip nemyslel. To třetí musí mít jako nástroj loupež v nějakém novém habitu. Jako bychom se vrátili před padesátá léta minulého století. 741 tisíc občanů to chce!

Myslím si též, že ODS prohrála málo. V počátku sčítání to vypadalo, že se ani do Parlamentu nedostane. Bylo by to naprosto správné a logické, protože zrada na voličích byla tak fatální, že výprask na „back face“ byl v důsledku malý. Způsobila to Praha, která je znovu zvedla. Skoro si myslím, že ty hlasy z Prahy byly hlasy lobbistů, kmotrů a kmotřenců, kteří žili z toho, že ODS uměla prosazovat jejich zájmy. 384 tisíc lidí to chce.

Myslím si, že fiasko ČSSD pochází ze stejného kotlíku. A když to vezmeme do důsledku: při volební účasti necelých 60 % oprávněných voličů dostala ČSSD naprosto mizivou podporu 20,45 % voličů. Jinými slovy: 80 % „volících voličů“ ČSSD a její recepty nechce. To není žádné vítězství, jak to pan Sobotka prezentuje, to je jen ta nejmenší možná prohra.

Nedlouho po ukončení voleb se skupinka sociálních demokratů pokusila o vnitrostranický puč odvoláním předsedy Sobotky z vyjednávacího týmu. Údajně o tom rozhodlo užší vedení strany poměrem 14 hlasů z dvaceti. No co, říkal jsem si, je to vnitřní věc ČSSD, konců konec Sobotka není žádný lumen a volby jim asi dosti zpackal.

Ale ono se ukázalo, že nejen, že si Hašek s Tejcem, Škromachem, Zimolou a Chovancem hned jeli pro rozumy k presidentu Zemanovi, ale ještě to do očí všem zatloukali tak dlouho, dokud to už vyvracet nemohli. Nic jim nevěřím jejich současné omlouvání se, nic jim nevěřím. Jsou to lháři jeden vedle druhého a ten kdo lže, ten i krade. Neplanu k Sobotkovi nižádnou láskou ani obdivem, ale raději hloupého Sobotku, než hloupého a bezskrupolózně k moci se deroucího kašpárka Hradu, Haška. I když jde o souboj dvou stejně bezvýznamných nul, jedna z nich navíc smrdí.

O TOP nelze říci nic jiného. Pravicové je na nich to jediné, že to o nich tandem přátel Sobotka/Zaorálek říkají. Měli také dostat na zadní tvář. Anebo se přejmenovat na TZ013 – TrucZeman0013. Neumím si představit, kdo kroužkoval Kalouska. Anebo jsem se zbláznil já? Ono to kroužkování, samo o sobě, není vlastně cizorodým prvkem v současném volebním systému? Není deformitou? Jako bychom si nechtěli vybrat a horákyni chtěli polonahou-polooblečenou a ještě se báli říci nahlas jakou že to chceme. Nepochází ze stejného kadlubu Zemanův nápad panašování?

S radostí jsem zaznamenal, že Marek Benda už nebude poslancem. Všiml jsem si slz v jeho očích před kamerami, že si nikdo neváží jeho práce za posledních 20 let. Jenže ta jeho práce nesla jen ohavné ovoce. „A po ovoci poznáte je“ je staré a dobré biblické moudro. Pan Marek Benda je proslulý hlavně tím, že uměl léta lobbistům tvořit přílepky k zákonům, které hovořily o jiných tématech. Že léta prznil právní systém státu. On je jedním z pachtelů! A jestliže se dnes vydává za komunistobijce, lže sobě i svému tátovi, bez nějž by dlouholetým poslancem nebyl. Sám je myšlením komunistou. Žel, druhé skrutinium toho zoufalce do zákonodárného sboru znovu dosadilo. To je důsledek špatnho volebního zákona. Zkazilo mi to náladu na zbytek odpoledne. Kanagoma Bendy jsme se nezbavili. Nevím proč, ale nápadně připomíná někdejšího věčného komunistického poslance Evžena Erbana.

K ostatním stranám netřeba se blíže vyjadřovati.

Mám veliké pochybnosti o projektu Andreje Babiše. Nesporně riskuje s koupí mediálních impérií. To qui bono z toho čouhá jako čert. Ale hlavně: on si koupil mediální agenturu, která to umí. Má to znamenat, že volby vyhrává kapitál na kvalitní agenturu? Má to znamenat, že politické strany vytváří hluboké ztráty jen v neději, že jim je stát nějak dorovná, nebo že až se dostanou k lizu, vykompenzují si to jinak? Investoval podnikatel Babiš, nebo jen tak vyhazuje peníze? To podnikatelé obvykle nedělají, protože jim pak na dlouho nevydrží.

Jsem hluboce přesvědčen, že stát nemá jakkoliiv dotovat činnost politických stran, ani dávat peníze za hlas, ani selektivně určovat, komu dá veřejné peníze a komu ne. Nadto je zákonem selektivním, protože někomu dá a jinému nedá. To je špatný zákon. A do důsledku: proč by měla nějaká grupa, pro kterou vlastně horuje jen desetina obyvatelstva, měla diktovat zbývajícím 9/10? Kde je zbylých 12,62 % hlasů oprávněných voličů? Proč je dosud počet poslanců sudý? Proč je dosud poslanců 200 a ne třeba 81? Proč nejsou voleni lepším, spravedlivějším a odpovědnějším volebním zákonem? Proč mám platit existenci Komunistů, ČSSD, SPOZ, TOP007, ODS, když jsou mi u prdele? Tolik let po válce, tolik let po převratu…

Účetní bilance politických stran (v mil. Kč)
StranaHlasůVýsledekMandátůPřiznané nákladyZa hlasy
SUMMA4 833 07287,38200cca 600přes 1 474
ČSSD 1 016 829 20,45 % 50 90 314
ANO 927 240 18,65 % 47 90 293
KSČM 741 044 14,91 % 33 30 226
TOP 595 357 11,99 % 26 50 187
ODS 384 174 7,72 % 16 50 134
ÚPD 342 339 6,88 % 14 ? 123
KDU-ČSL 336 970 6,78 % 14 30 122
SZ 159 025 3,19 % 0 10 42
ČPS 132 417 2,66 % 0 1 13
SSO 122 564 2,46 % 0 1,5 12
SPOZ 75 113 1,51 % 0 >20 7,5

Tolik jen pro rychlý přehled, jak stát strany korumpuje a deformuje tak volební soutěž. A to nemluvím o vlivu konformních médií (placených z veřejných rozpočtů), kdy se o některých stranách účelově nemluví, nebo o diskriminační pětiprocentní volební klauzuře, která přímo odporuje duchu Ústavy o volné soutěži politických stran a názorů!

Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno…

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 813 × | Prestiž Q1: 15,90

+33 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top