Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 5 min.

Střípky (132)

★ Evropa se zhroutí, ozbrojte se! (Breitbart.com) ★ Toto je obraz celé nové vlády? (Pavel Opl) ★ Helsinki odmítly výstavbu velké mešity (Marian Kechlibar) ★ Vyjádření pěti ústavních soudců, kteří chtěli zrušit celé EET (usoud.cz) ★

Evropa se zhroutí, ozbrojte se!

Britský kontraadmirál a strategický prognostik uvádí: „Kombinace imigrace a islámu způsobí civilizační kolaps srovnatelný s pádem Římské říše.“

„Společnost v západní Evropě je na pokraji chaotického násilí způsobeného narušením hospodářství, masovou imigrací a terorismem,“ varoval spoluobčany armádní generál André Blattmann, velitel švýcarských ozbrojených sil. Informaci zveřejnil server thetruthaboutguns.com z 3. ledna 2016.

Blattmann varoval, že je podle něj západní společnost nebezpečně blízko zhroucení. Zároveň vyzval spoluobčany, aby se každý, kdo není součástí švýcarské armády a ani jejích záložních řad, pro jistotu vyzbrojil.

„Hrozba teroru roste, po celém světě se bojuje za pomoci hybridní války. Hospodářský výhled je ponurý a výsledky migrační krize a vysídlených osob dosáhly nepředvídaných rozměrů,“ uvedl Blattmann, podle něhož nelze vyloučit sociální nepokoje a agresivní podle něj bude i dialog kolem migrační krize. Situace se neustále zhoršuje, a proto radí, vzhledem ke dvěma světovým válkám z minulého století, aby se Švýcaři raději vyzbrojili.

Podobná slova pronesl už v roce 2006 bývalý admirál britského královského námořnictva a strategický prognostik Chris Parry. Ten tehdy prohlásil, že „Kombinace imigrace a islámu způsobí civilizační kolaps srovnatelný s pádem Římské říše“. Svoje slova zopakoval také vloni v únoru pro deník Breitbart.com v souvislosti s ilegálními imigranty, kteří se dostávali do Evropy přes Středozemní moře.

Parry uvedl již v roce 1990, že „islám nahradí komunismus a stane se hlavní hrozbou Západu“. Přesně předpověděl i kolaps v afrických a arabských zemích během takzvaného „arabského jara.“ Parry, veterán z války o Falklandy, si posteskl, že britská vláda nevyslyšela jeho varování ani v roce 1990, ani v roce 2006 a naopak ho labouristé označili za rasistu kvůli jeho negativnímu postoji k uprchlíkům.

Breitbart.com


Toto je obraz celé nové vlády?

Nastupující ministryně obrany v Událostech na ČT s plnou vážností řekla, že se s problematikou resortu obrany, o kterém nic nevěděla, plně seznámila během 14denního intenzivního samostudia na internetu a že si sebou ani na ministerstvo nebere nikoho, kdo by jí radil a pomáhal, protože má přeci svoji hlavu!

To je naprosto šílené!

I naprostý laik musí vidět, že toto je naprosto nemyslitelné a je naprostým hazardem, pokud ministerstvo, které má zajišťovat obranu naší země a našich obyvatel, je svěřeno takovéto amatérce. O to hůře paní, která má naprosto nestoudné vnímání reality a sama sebe.

Armáda je v tak zoufalém stavu, že sama přiznává, že není schopna ubránit naši zem, což má být jejím základním úkolem. Není divu, když si vzpomeneme na minulé ministry resortu obrany.

Po těchto slovech nové paní ministryně je jasné, že lépe to s armádou hned tak nebude.

Ale tady přeci nejde o nějakou hru. Jde o naprosto zásadní věc. Měla by proto být okamžitě odvolána a na její místo by měl být dosazen člověk, který o tomto silovém resortu něco ví. A měl by vnímat bezpečnost v širším smyslu, tedy se znalostním přesahem i na resorty ministerstva vnitra a ministerstva zahraničních věcí.

A pokud tato ministryně je obrazem nové vlády, tak se všichni obyvatelé naší země, bez ohledu na víru, dejme na modlení!!!

Děsí se Pavel Opl


Helsinky odmítly výstavbu velké mešity

Finské hlavní město — po dlouhých rozepřích — řeklo projektu „ne“.

helsinki-mosque.jpg (31,489 kiB)
Helsinki mosque

Hlavou projektu byla místní konvertitka Pia Jardi. Pokusy o výstavbu svatostánku pro 1200 věřících se táhly zhruba dva roky. Podle přípravného výboru měla megamešita bránit radikalizaci finských muslimů a působit jako důležitý prvek jejich integrace do společnosti.

Skeptici to ovšem viděli jinak. Financování projektu — pěkných 140 milionů eur — přislíbila bahrajnská vláda a detaily zůstávaly zamlžené. V Perském zálivu se vyznává spousta netolerantních podob islámu a s náboženskými centry, financovanými z ropných šajchátů, je ve zbytku světa dost špatných zkušeností. Finská ministryně vnitra Tarja Mankkinen označila megamešitu za potenciální bezpečnostní riziko.

(Mimochodem, ta vizualizace na začátku článku, ta se docela povedla, i když pochybuji, že to tak autor zamýšlel. Podívám-li se na ni, vidím nikoliv duchovní stavbu, ale „fabriku na víru“, což asi taky má být.)

Na včerejším zasedání plánovací komise helsinského magistrátu byl projekt jednohlasně odmítnut, čímž v Helsinkách končí. Je zajímavé, že návrh na odmítnutí formulovala členka strany Zelených. Paní Jardi se však nevzdává a ohlásila úmysl vybudovat svoji „Oázu“ (tak se projekt oficiálně jmenuje) v nějakém jiném finském městě.

Zamýšlená mešita přitom byla už v Helsinkách kritizována jako příliš velká. Její kapacita značně přesahovala rozměry běžných skupin, které se v Helsinkách scházejí k modlitbám. Jak by taková stavba měla fungovat v menších finských městech, kde je vyznavačů Alláha ještě podstatně méně, těžko říci.

Ale možná její bahrajnští fundátoři počítají s tím, že časem bude ve Finsku muslimů výrazně více. Ostatně — to bývá logický cíl každé misijní činnosti, ne?

Píše pan Marian Kechlibar na Kechlibar.net


Vyjádření pěti ústavních soudců, kteří chtěli zrušit celé EET:

„Máme totiž za to, že ne vždy je daňová disciplína tou největší hodnotou (legitimním cílem). Někdy by zájem na ní měl poněkud ustoupit tomu, aby byla zachována silná vrstva aktivních, tvořivých, sebevědomých a odvážných lidí, kteří v podnikání riskují svou existenci, místo aby se nechali zaměstnat. A těmto lidem, především těm drobnějším mezi nimi, tedy lidem s obratem (což není totéž co zisk) např. v jednotkách milionů korun ročně, by stát měl administrativu spojenou s podnikáním co nejvíc ulehčit, a to i za cenu menšího daňového výnosu (který je zde tak jako tak marginální). Ekonomika totiž bude robustní a přežije těžké časy lépe právě tehdy, bude-li v ní dostatečná diverzita a soběstačná, na pomoci ze společného nezávislá podnikatelská vrstva zůstane i v „okrajových“ oblastech (hospody a jiné provozovny v malých obcích, malí samostatní živnostníci, podnikající důchodci, studenti atd.). Pro řadu právě těchto lidí je však EET tou příslovečnou „poslední kapkou“, která je vyžene z podnikání, případně je nažene do „šedé ekonomiky“, což uvolní cestu jejich velkým konkurentům směrem ke korporativnímu, velkopodnikatelskému a dotačnímu státu. Vzniká tak malá hyperbohatá elita, a dále pak jen hůře či lépe placení zaměstnanci. Můžeme se tak dostat do rozporu s materiální podstatou demokracie — ta je totiž možná jen ve společnosti tvořené z podstatné části vrstvou skutečně svobodných, nezávislých lidí.“

Nález Ústavního soudu kompletní (PDF)

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 308 × | Prestiž Q1: 6,72

+7 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Střípky (132)

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top