Štítky článku: •  

Střípky (134)

○ Rakousko dělá Evropě ostudu (Vlastimil Vondruška) ○ Daně a „daně“ (Peter Hosek) ○ S kuřáky v panoptiku hrůzy (Petr Robejšek) ○ OSN začala ve velkém převážet Afričany do Evropy (Piet Fenrir Podaný) ○

Rakousko dělá Evropě ostudu

Nejprve nechtěli přes Brenner pouštět do své země běžence, zakázali nosit na veřejnosti burky, pak jejich venkovští vidláci volili tak, že budou místo korektních socialistů a zelených vládnout lidovci se svobodnými, a teď to kouření! Představte si tu hrůzu, zrušili zákaz kouření v restauracích s demagogickým vysvětlením, že by zákaz kouření mohl poškodit nejen restaurace, ale turistický ruch obecně. A co zdraví maminek, které tak rády vysedávají i se svými malými dětmi v barech a výčepech, na ty nemyslel nikdo? Prý si mají majitelé podniků rozhodovat sami, pokud je to jejich živnost, oni jejich provoz hradí a jsou na nich existenčně závislí. Taková anarchie! Za podnikatele přece myslí protikuřáčtí aktivisté a moudrý Brusel.

Je myslím na čase podat Rakousku pomocnou ruku a ukázat, že jsme zemí vyspělejší, evropanštější a poslušnější vůči Bruselu. Vyzývám protikuřácké aktivisty spolu s doktorkou Králíkovou, aby začali blokovat přechod ve Dvořišti na znamení protestu, že se k nám z jihu táhne cigaretový dým se zbytky nikotinu. Naše diplomacie by měla vznést na evropské úrovni žalobu na Rakousko, protože ohrožuje nás i naše děti. Mezinárodní soud by měl zařídit bezpečnostní pásmo na jih od našich hranic, kde bude kouření zakázáno. A zakažme našim dětem do 18 let lyžovat na rakouských horských svazích, aby neviděly špatný příklad lidu, který nechápe, jakým požehnáním je kráčet společně ruku v ruce, bez cigarety v ústech, ke slávě a velikosti multikulturní Evropy, v níž bude slovo kuřák stejně pejorativním označením jako třeba Don Juan, vlastenec nebo heterosexuál.

Vlastimil Vondruška (přepis scanu z nějakých novin)


Daně a „daně“

„Žiji skoro padesát let ve Státech. Pracoval jsem převážně v maloobchodě ve všech možných pozicích a svoji činnost jsem ukončil jako VP of operation. Za celou moji pracovní činnost jsem nepřišel do styku s osobou, která by kontrolovala, zda jsem vydal či nevydal receipt [účtenku]. Daně se platily a odváděly pravidelně a TAX auditor [daňový úředník] přišel na kontrolu jenom v případě nesrovnalostí, nebo prodlení v odvodech daňovému úřadu. Pokutování malých nebo středních živnostníků vysokými pokutami (poněvadž nebyla vystavena stvrzenka) je nedomyšlené, dá se říct kontraproduktivní. Máte se hodně a hodně co učit.“

FCB — Peter Hosek


S kuřáky v panoptiku hrůzy

Před Vánocemi jsou fronty u pokladen zvláště dlouhé. Odměnou za ztrátu času je možnost déle než jindy vychutnávat galerii odpudivých obrázků prokouřených plic, hrdel s dírou na dýchání a dětí na umření. Návštěvu v obchodě tak zaplatíme dvakrát; za nákup a ještě tím, že nedobrovolně postáváme v panoptiku hrůzy.

Kouří necelá třetina lidí, ale naši bruselští poručníci nás opruzují všechny. A přitom ty, kteří sídlí daleko za horizontem života normálních lidí, nikdo neoprávnil k tomu, aby nám svým vlezlým spasitelstvím otravovali život.

Navíc lze o účinnosti jejich poučování oprávněně pochybovat. Neříkají to pouze výzkumy, nýbrž i prostá úvaha. Kouřit jsem se před mnoha lety odnaučil sám od sebe. Ale jak se znám, tak by mě to, že mě k tomu nutí autorita, kterou neuznávám, vedlo s jistotou ke zcela opačnému chování. A vsadil bych se, že přesně takhle to funguje i u mnoha jiných lidí.

Spasitelské kampaně shora jsou samy o sobě hrozně otravné, ale jde i o něco důležitějšího. Úspěšnost západní civilizace stojí na víře ve svobodného člověka, který rozhoduje sám za sebe. A ke svobodě patří i to, dělat zdánlivé nebo skutečné hlouposti. Ti, kteří vládnou, se již desetiletí věnují hlavně tomu, jak naši svobodu stále více omezovat. A i diktatura ve jménu shora určeného dobra je diktaturou.

Je konec roku a čas předsevzetí. Dobrá předsevzetí kuřáků někdy skončí špatně. Ale předsevzetí politiků zlepšit náš život vedou spolehlivě ke katastrofě. Přemýšlejme o tom, co s tím uděláme.

Petr Robejšek, FCB


OSN začala ve velkém převážet Afričany do Evropy

Letecký most pro ekonomické migranty, vzdušná invaze začíná.

Je to s podivem, ale jak českým médiím, tak i českým odpůrcům masové migrace a islamizace Evropy obecně zjevně unikl skutečný význam události, o níž 22. prosince informovala světová média a krátce i ČTK. Ve zprávě ČTK se v úvodu a závěru doslova píše:

Itálie dnes uspořádala první letecký transfer uprchlíků z libyjských zadržovacích táborů do Říma. Do země (Itálie) dorazilo prvních 162 lidí, na které se vztahuje právo na azyl. (…) Leteckou přepravu iniciovaly italské křesťanské organizace, které se již postaraly o vzdušný přesun asi tisícovky uprchlíků, většinou z utečeneckých táborů v Libanonu.“

Vesměs podobně interpretují tuto událost i české nemainstreamové informační zdroje a sociální sítě. Uvádějí cosi ve smyslu: Tak nám sem nacpali další africké migranty, tentokrát letadlem… Situace je ale mnohem závažnější a horší.

Letecký transfer migrantů z Libye do Itálie, respektive Evropy, je jedním ze zásadních zlomů současné migrační krize. Jde o zcela novou kvalitu jak v tzv. uprchlické krizi, tak v invazi migrantů na starý kontinent. Od nynějška se tato invaze začala uskutečňovat mnohem rychleji, snadněji, efektivněji.

Letecký transfer z 22. prosince je jen prvním z mnoha, které budou téměř jistě následovat. Začíná se tak realizovat dlouholetý sen části humanitářů, sluníčkářů a části jim nakloněných politiků. Ti se totiž snaží prosadit masovou vzdušnou přepravu migrantů do Evropy už déle (ve velkém se zatím do Evropy, konkrétně do Německa, převážejí jen příbuzní hlavně muslimských migrantů v rámci tzv. slučování rodin) — a ušetřit tak migranty plavby přes Středozemní moře.

Zatím tomuto leteckému transferu bránilo několik věcí. Mimo jiné chyběla politická vůle. Tato překážka však nyní, zdá se, padla. Startovní výstřel pro letecký most pro stamiliony Afričanů, kteří doufají, že se o ně bohatší Evropa postará, zazněl.

Urychlení africké invaze do Evropy dnes (23. 12.) německý list Die Welt označil za „historický den“. O „historickém dni“ hovořil též italský ministr vnitra Marco Minniti. Ten současně nazval tuto novou formu invaze barbarů za „humanitární koridor“, který, jak doufá zvláštní emisar OSN Vincent Cochel, „budou následovat i další země“.

Migranty z Etiopie. Eritreje, Somálska a Jemenu přepravil z Libye do Itálie italský vojenský letoun C-130. Za akcí stojí především OSN (UNHCR), třebaže jako stafáž využila iniciativu několika italských křesťanských organizací. S křesťanskou láskou na štítě totiž celá akce vypadá mnohem lidštěji. Takové bohulibé počínání přece nelze odmítnout… Na závěr jen dodejme, že v Libyi je odhadem 700 tisíc ilegálů z afrických a blízkovýchodních zemí. OSN argumentuje, že do Itálie převezla ty „zranitelné, bezbranné“. Takto lze ale snadno označit stamiliony Afričanů.

Piet Fenrir Podaný, FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 357 × | Prestiž Q1: 6,05

+5 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top