Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 4 min.

Red Hook 290+291

Zelený Škraloup pohovoří nejprve o Silvestru a revitalizované Praze a poté se podívá na OLAFy, fikusy a triády…

Silvestr a revitalizovaná Praha

Tak máme Silvestra, matko. Poslední den v roce. Přípravy na oslavu v plném proudu. Utopenci v lednici, pivo na dvorku, kýbl u postele.

My od Hooka tohle příliš nechápeme, ale nezatracujeme to. Budeme dnes lejt stejně jako třeba včera. Neděláme rozdílů. Jdeme na doraz a je nám jedno, jestli je Den kosmonautiky, nebo padnoucí podprsenky.

Tak.

Včera jsme seděli u Hooka na výčepu a spokojeně mlčeli. Pak Džesika řekl, že v časopise „Horse and Fork“ četl článek Harvardských vědců, kteří v něm popsali jev zvaný „Averze vůči poslednímu místu“.

Jde v kostce o to, že ten, kdo je poslední, je mnohem víc nasranej než ten, kdo je první.

No. Mi nevadí, že se lidi zabývaj píčovinama. Já sám nedělám celý život nic jiného. Akorát si ale neříkám vědec. Navíc harvardskej.

Ono to jde zobecnit. Drtivá většina lidí si dnes přisvojuje tituly, aniž vůbec tuší, co znamenají. Což jim ale nevadí páchat v jejich jménu dobro, pod kterým blízké i vzdálené okolí trpí, úpí, sténá, vzlyká, chřadne a spontánně bzdí.

Kupříkladu naše paní pražská slovenská primátorka. Myslím tu primátorku, co v mládí spolu s naším současným premiérem dělala aupair ve Vrátné dolině.

Tak ta poté, co po Praze rozmístila moudré lavičky, které každého usednuvšího přinutí až k pláči, jelikož komunikují v latině, se rozpovídala, co všechno v Praze ještě zavede.

Nás od Hooka zaujal odstřel divočáků Systémovým opatřením. Bude to prý probíhat na Mariánském náměstí. Hned naproti Městské knihovně.

Si představuju, že Systémové opatření je velká těžká bichle, kterou když po někom jebnete, je po něm. Dumám, že bych si taky šel hodit.

Taky se má postavit metro D. Zatím bez stanic. V současnosti převažuje varianta, že metro bude pěší, se zvláštním pruhem pro vozíčkáře, protože radní pro dopravu Dolínek podporuje inkluzi, jelikož díky ní se může uplatnit mezi ostatními.

Spadlá lávka v Tróji je věc mrzutá, ale zas tak nic hrozného se nestalo. Navíc je třeba si uvědomit, že jak říká Paulo Coelho: co spadne, jde zvednout.

Paní primátorka dále řekla, že ona hodně jezdí do Vídně. Hlavně proto, že její rodný jazyk je němčina. Podtatranská.

Vídeň je podle ní sebevědomý sachr dort. Praha spíš taková utahaná brynza.

Tak jistě.

Plánuje se revitalizace Karlova náměstí. V levé části, po skácení všech náletových dřevin, by se měla postavit kašna, nebo záchodky, nebo nástupní ostrůvek obklopený jezírkem.

V pravé části, kde je stavební uzávěra, by se měl těžit štěrk.

Uff.

Jediné, co mě na tomhle uklidňuje je to, že se nikde nezmiňují Nusle. Asi pud sebezáchovy, hádám.

Takže ať si předměstí třeba padne. Mně je to jedno. Nemůžu zachránit vše. Důležitý je, že vlastní Praha, tedy Nusle, bude nedotčená.

Ze zbytku ať je třeba Gotham City s netopejrama.

Tak.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli můžou slavit Silvestra se mnou. Jsem jim řekl, že jo. Ale že v deset se jde spát.

Se opatrně těšej.

Dnes bude tak nějak. Což je mi jedno.

To je zatím vše.

Zelený Škraloup

Red Hook, FCB · HOOK_290

OLAF, fikus a triáda

Tak jsme v Novém roce, vaše velebnosti. Venku je blátivo a vlaho, což znamená, že se máme na co těšit.

Paulo Coelho poznamenává, že pokud je venku jinak, většinou je to signifikantní. Když se ho ptali, jak to myslí, odvětil, že pokud něco není zřejmé, má to svůj důvod.

Mi se tyhle odpovědi líběj moc. To vždycky nevím, jestli se mám štípnout, nebo se rovnou rozplakat.

To je jak když teď přišla zpráva od OLAF. Což jsou evropští lovci lebek. Údajně v ní stojí, že Čapák byl jeden velkej tunel.

Pan Marek Prchal ústy pana Babiše prohlásil, že zprávu sice nečetl, ale že za vším stojí Triáda. Toto potvrdil i náš Nejvyšší, když ho po ránu snesli z postele. S Triádou se totiž zná osobně, protože od ní dostává ženšen na prostatu a kombuchu na oživení.

Triáda u nás bude díky našemu Nejvyššímu investovat. Prý se s námi podělí o tajemství Bource morušového.

Za osm dní budeme volit prezidenta. Náš Nejvyšší by rád zůstal, protože mu všechny ošetřovatele platí stát, tedy by ušetřil. Nechodí do předvolebních debat, protože prostě nechodí, jelikož je zesláblý poté, co rozmetal cukrovku na atomy.

Kdo chodí je pan Ovčáček. Jeho mluvčí. Byl u pana Jaromíra Soukupa. Měl s sebou fikus, za kterým schovával mozek a moudí.

Monty Python z pánevního dna.

Pan Jaromír Soukup vlastní televizi Barrandov. Myslí si o sobě, že je děsně vtipný. Což není. Což je vtipné.

Díky tomu, že televizi vlastní, pan Jaromír Soukup prakticky nesleze z obrazovky. Ráno začíná dětským pořadem „Veselý Kašpárek Jaromíra Soukupa“, aby přes publicistiku, krimi, horor, komedii, cestopis a thriler skončil hluboko v noci u lechtivého pořadu pro dospělé „Veselý Kašpárek Jaromíra Soukupa“.

Mimochodem, televize Barrandov je domovskou televizí našeho Nejvyššího, který usoudil, že prestiž této stanice je v akordu s prestiží jeho samého.

Vše se točí v kruhu. Jak tvrdí Ignácius J. Reilly ze Spolčení hlupců.

Přijde mi proto úsměvné pokud se někdo diví, že se vrací vláda jedné strany a jednoho muže. Muselo to přijít. Stejně jako zase přijde doba, kdy si budeme namlouvat, že si věci veřejné řídíme sami.

Plebs je srandovní. A nepostradatelný. Protože kdyby nebyl, ti nahoře by se neměli na koho vytahovat.

Nepostradatelní jsou i ti nahoře. Protože kdyby nebyli, plebs by nevěděl, kvůli komu je všechno v prdeli.

Všechno souvisí se vším. Efekt motýlích křídel. Nad Čínou se protáhne motýl a ve Švýcarsku se na svahu posere Milka.

A neuděláte s tím nic.

Tak.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli znám někoho z Triády. Jsem jim řekl, že ne. Že to jsou tak velcí grázlíci, že je zná akorát náš Nejvyšší.

Dnes bude tak nějak. Už aby přišlo jaro.

To je zatím vše.

Zelený Škraloup

Red Hook, FCB · HOOK_291

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 268 × | Prestiž Q1: 5,37

+4 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Red Hook 290+291

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top