Štítky článku: •  

Vyplnil jsem si Volební kalkulačku

Samozřejmě, co člověk, to názor. To je asi charakteristický rys demokracie. Protože naše demokracie není přímá, ale zastupitelská, do EU Parlamentu kandidují různí nositelé různých představ.

Na této stránce je k disposici jakási předvolební kalkulačka, která by měla ukázat, do jaké míry se Vaše názory prolínají s názory kandidátů do EU. Samozřejmě bychom měli vědět, že zákonodárný sbor EU je jen jakousi formální (zdání demokratičnosti budící) kulisou Evropské Komise, která není volena, ale třímá v rukou veškerou moc, a hlavně byrokratického aparátu EU. Evropský Parlament funguje dosti jako Hurvínkovské dívadlo.

Bez povšimnutí by nemělo zůstat to, že do EU parlamentu začali kandidovat i tvrdí odpůrci EU. Neumím si představit, proč to dělají. Jestli jsou snad motivováni ideou, že se jim podaří rozložit současný koncept EU „zevnitř“, příliš tomu nevěřím.

Užil bych poměrně funkční pořekadlo, že: „zvířata, která se nemilují, se nenavštěvují“.

Můj (vážený) pan tchán kdysi vstoupil do KSČ, aby ji rozvracel zevnitř. Nemohlo se mu to podařit, protože každým dobrým i špatným rozhodnutím stvrzoval tu nehoráznou moc té státostrany.

Obdobně vnímám pokusy různých kandidátů umazat si ruce, tlapky i svědomí tím, že se nechají zvolit do pochybného orgánu něčeho, s čímž bytostně nesouhlasí. (Anebo je to celé jinak?)

Jsemť bytostným liberálem (ne konzervativcem, ani americkým liberálem, což znamená něco jiného). Přesto jsem ztratil čas tou anketou a vizme z ní nějaké závěry:

Politická strana Procento souhlasu Komentář
Svobodní 92 % Průsečík shody je logický – ze spektra současných stran jsou pro mne zatím nejpřijatelnější, byť nesouhlasím ve všem.
ČSNS 88 % Není mi jasné, zda jde o Paroubkova LVA, nebo nějakou frakci bez něj. Míra shody mě překvapuje. Skoro bych si myslel, že tady někdo hodně lže.
ND 85 % Zřejmě jde o iniciativu „Ne Bruselu“. Shoda nepřekvapuje, ale nevím, kdo se v tom angažuje.
DSSS a SPE 80 % Dělnickou Stranu Sociální Spravedlnosti neberu vážně. Jsou to konjunkturální fašizoidní skupiny, které se svezou na jakékoliv vlně.
O.K. strana 78 % Asi jde o Občanské konzervativce. Neznám, ale mám pocit, že jde o konzervativní frakci ODS. Nemohu jim věřit nic.
Rozumní 72 % Neznám. Snad prý „Strana zdravého rozumu“. Není to nakonec Bobinka?
VV 72 % Veřejné veverky ani komentovat nebudu. Svůj potenciál už ukázaly.
ČS 72 % Prý Česká Suverenita. Nebo je toto Bobinka? Člověk už se v ní nevyzná. Tolik kabátků, sukének a botiček.
ANEO 65 % Aktiv nezávislých občanů. Neznám, nevím, nebudu se obtěžovat zjistit.
ČSR 62 % Česká strana regionů. Neznám, ale vnímám, že regiony lehce začínají oranžovět, spíše rudnout.
OBČANÉ 2011 60 % Nevím, neznám.
Úsvit 58 % Znám ale už jen málo věřím. Konjukturalismus. Až bude výhodné začít mluvit hebrejsky, budou to propagovat.
ODS 58 % Znám, ale už vůbec nevěřím. Měli bohatě dlouhý prostor dělat pravicovou politiku a vždy dělali méně, nebo více levicovou. Většinu z těch 25 let lhali. Proč jim nyní věřit, když žádnou vnitřní katarzí neprošli. Stále se mezi sebou chválí, klikají si na raménka.
VIZE 58 % Anebo i zde je Bobinka? To už je třetí strana, kde by mohla být.
KAN 57 % Nevím. Znám Klub Angažovaných Nestraníků z roku 1968. To jsou oni? Nu pak chtějí dost jiné věci, než já.
Pravý Blok 55 % Petr Cibulka. I Ty, Brute?
Piráti 50 % Tato strana mě překvapila svým EUnuchismem, to jsem nečekal.
Evropani 45 % Neznám.
Republika 43 % Neznám.
KDU-ČSL 42 % Že Lidovci jsou socialisty, to mě nepřekvapuje a že je jim teplo u Evropského zadku také ne. Bylo by férovější, kdyby se po Německém vzoru přejmenovali na Křesťansko-sociální unii CSU, alespoň bychom věděli, že ta lidovost je míněna jinak.
TOP 09 a STAN 42 % Tady je škoda komentáře. TOP 09 nikdy nebyla pravicová. KS to ví, MK to ví, my to víme, jen média do zblbnutí meldují, že to je pravice. Není, nebyla, nebude. Jsou to soft-socialisté.
ANO 40 % ANO píše, že bude líp. No jo. Nejspíše na svatého Dyndy (což nebude nikdy). Je pozoruhodné, že jejich průsečík s pravicovým názorem je stejný jako s komunisty. Nejsou oni nakonec překabátění komunardi?
KSČM 40 % Nekomentuji. Komunisty známe. Jen je zajímavé, že z takovéto ankety vylezli pravicověji, než guru ultralevice ČSSD.
LES 38 % Neznám. Prý Liberálně Ekologická Strana. Asi si pan Bursík koupil nový kabát. Jen nepochopil, že liberalismus a ekologie se k sobě mají asi jako oheň a voda. Jedno vylučuje druhé.
Moravané 38 % Asi nějaká nacionální skupina. Neznám. I když pro jistou formu nacionalismu mám mírné pochopení. Pro národní hrdost, ne pro nacionální, nebo rasovou nenávist.
Zelení 28 % To jsou snad původní Zelení, dnes bez Bursíka a Káčy Biomasy.
SRP 28 % Prý Strana Rovných Příležitostí. Opět neznám. Asi další klon socialistů.
ČSSD 27 % Nekoneční hard-socialisté a EUnuchové. Odpad politického spektra, vohnouti, rektální alpinisté, mocichtivci. Ani o písmenko méně.

Ta tabulka jistým způsobem charakterizuje mnohé, co se veřejně neříká a když, tak ne nahlas.

Zkuste ztratit 3 minuty svého života tím, abyste zjistili, kteří lidé (strany) by chtěli mít nad Vámi superglobální moc.

Moje osobní názory nejsou „směroplatné“.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 833 × | Prestiž Q1: 15,65

+34 plus Známkuj článek minus –2

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top