Štítky článku: •  

Stát – terorista

Neustále rozporuji Stát. Nemám pražádnou radost z toho, že má tolik moci. Domnívám se dokonce, že státy nejsou potřeba téměř k ničemu užitečnému a spravedlivému, ale naopak k prosazování násilí, zabaleného do hesel a floskulí, nad kterými ovládaní nepřemýšlí, jen je jako ovce strpí v domnění, že to nejde jinak. Jde.

Státy utrácejí masivní kvanta peněz na rozličné, na první pohled užitečné a prospěšné účely. Státy však peníze na tyto záměry nemají. V tomto stádiu mají jen dvě možnosti: buď násilím peníze ukradnou jiným, nebo si je natisknou. Daň je násilná krádež, kterou si Státy bez valného souhlasu lidí určují. Výtiskem nových bankovek učiní něco podobného, jen skrytější formou. Každá nová stokoruna – nekrytá hodnotou práce – má jediný efekt. Je to loupež. Vaše mzda za vyrobení 100 šroubečků bude stejně vysoká, jen už si za ni nekoupíte 100 rohlíků, ale jen 80.

Nikdo neplatí daně dobrovolně, ale pod pohrůžkou, že když tak neučiní „dobrovolně“, budou mu pod sankcí odebrány násilím. Stát tedy vykonává nad občany teror.

Nerozdávej, co ti nepatří

Paní Nováková si koupila za své vydělané peníze protihodnotu 1kg svíčkové. Protože má deset dětí a manžela, uvařila 12 porcí skvělé svíčkové a očekává, že až se u tabule sejdou, celou rodinu nasytí. Nemůže se více mýlit. Mezi její svíčkovou a její rodinou stojí Stát a ten určí, že tři porce její svíčkové půjdou povinně nezaměstnaným, tři porce spolknou ti, kteří to nezaměstnaným doručí, tři porce se ztratí kdesi v jiném nenávratnu. Paní Novákové zůstane jen hladová rodina, ačkoliv si v dobré víře koupila solidní kus živobytí.

Paní Nováková byla okradena. Kdyby ji na rozcestí přepadl loupežník, asi by hořekovala, že to je nespravedlivé, že ji okradl Babinský, a obohatil se na její úkor. Když totéž učiní Stát, bere se to jako nutné zlo.

Stát by neměl dávat naše peníze chudým a nemocným. Chudým a nemocným bychom měli dávat peníze dobrovolně my sami, prostřednictvím charit, které jsou k tomu určené. Vynucená solidarita není solidaritou, ale krádeží a násilím.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 339 × | Prestiž Q1: 14,64

+30 plus Známkuj článek minus –2

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top