Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 7 min.

Red Hook 292+293+294

• Plkání před volbami • Imigranti a přátelé Zeleného údolí • Praha 6, pláž a lavička •

Plkání před volbami

Četl jsem komentář nějakého Štěpána Chába. Byl o školství. Na které je Cháb nasraný, protože není podle jeho představ, které si nechal pro sebe.

Mimo jiné píše, že mimořádně inteligentní děti škola a společnost nepřijme, takže končí jako debilové ve fabrice.

Poslední mezi posledními.

Nám od Hooka tohle přijde logické, protože se tím vysvětluje to, že mimořádně debilní jedinci končí jako inteligenti na vedoucích postech.

První mezi prvními.

Vše je vyvážené.

Slovenský premiér České republiky říká, že „Hento nie je toto, bo keby bolo niečo, čo sa tu dá zjesť, davno by to niekdo zjedol“.

Já tomu moc nerozumím, ale to je myslím jedno. Naši nejvyšší totiž mají v popisu práce říkat věci, kterým plebs nerozumí.

Současní poslanci toto splňují dokonale. Myšlenkové přemety, které metají někteří zákonodárci, by nedal ani Neo v Matrixu.

Jak říká Paulo Coelho — můžeš mít myšlenku, ale to je tak asi všechno.

Džesika k tomu včera na výčepu dodal, že myšlenkou nezatopíš.

Chvíli jsem o tom přemýšlel a pak jsem mu řekl, že by z něj byl dobrý zákonodárce. Pak jsme až do placení mlčeli.

Dnes se bude volit prezident. Dnes a zítra.

Náš současný Nejvyšší, rozpohybovaný jak Speedy Gonzáles, se těší, že ho bude ochranka poponášet z toalety na toaletu dalších pět let.

Myslím, že se mu to může splnit. A pokud se mu to splní, tak si myslím, že se nic tak hrozného nestane. My už jsme tak dokonale vykolejený, že je fakt šumák, kdo bude vrávorat na Hradě.

Třeba my v Nuslích už naše nejvyšší nevnímáme. Co taky s nima. Jak říká můj soused, voda v Botiči teplejší nebude. (On dost čte Coelha.)

My si žijem svý životy. Potkáváme se, sedíme na lavičkách, popíjíme, dáme cigáro, vedeme řeči, občas se poštěkáme, občas se usmíříme a celkově jsme spokojený.

Protože proč? Protože nevymejšlíme složitosti. Protože si nekomplikujem hlavu tím, že nás ti nahoře chtěj sešněrovat, napojit přes USB na CML, vysát a odstavit.

Protože sešněrovaný jste jen tak, jak se necháte.

Dám malej příklad.

Třeba přes kreditky jde vysledovat spousta věcí. O vás. O vašich zvycích.

Akorát že třeba dost z nás v Nuslích, hlavně okolo Synkáče, používá kreditky, který patřej úplně někomu jinýmu. To pak, jak každý uzná, jde nějaké sledování do prdele.

Tím nechci nic říct. O nikom a o ničem.

Byl to jen příklad… ;-)

V neděli napíšu víc. Taky budem víc vědět, že.

Jo.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, koho budu volit. Jsem jim řek, že nevim. Což je skoro pravda.

Dnes bude šedivo. Ale nebude tak věčně. Už je skoro půlka ledna. Jaro za pár týdnů vyleze z postele a začne si čistit zuby. Aspoň doufám.

To je zatím vše.

Zelený Škraloup

Red Hook, FCB · HOOK_292


Imigranti a přátelé Zeleného údolí

Vláda premiéra Babiše podala demisi. Pan Babiš ji měl odnést na Hrad, kde ji měl přijmout pan prezident.

Toto se zatím nekoná, protože jak řekl pan Ovčáček, nepodařilo se v prezidentově programu najít volnou chvilku. Dopoledne náš Nejvyšší spí, odpoledne paličkuje.

Občas u paličkování vstane a se svými ošetřovateli hraje hru „Kdo mne dřív chytí“. Program nabitý moc.

Příští týden bude druhé kolo prezidentských voleb. Začíná přituhovat, protože Vontové obklopující našeho Nejvyššího cítí, že by mohlo dojít k asanaci Stínadel. Což by nemuseli ustát.

V novinách se proto objevili inzeráty „Stop Imigrantům a Drahošovi, tato země je naše, volte Zemana!“.

Je potřeba přitvrdit. Na imigranty je našinec citlivý, protože je moc dobře zná, jelikož každá domácnost má televizor, minimálně černobílý, což stačí.

Pan Okamura tomuto tleská, protože oni se k tomu doma v Japonsku postavili podobně. V posledních letech k nim proto nepřiplula z Afriky ani jedna keňu.

Senátor Veleba je členem spolku „Přátelé Miloše Zemana“. Spolek platí billboardy, na kterých se pan prezident usmívá a vypadá jako svůj vnuk

Pan Veselovský se pana Veleby ptal, kde na to vzal spolek peníze. Pan senátor řekl, že netuší. Že jen z doslechu ví, že za vším stojí anonymní sponzor, který se představuje jako Zelený lučištník. Pak pan senátor raději utekl.

Spřátelený spolek spolku „Přátelé Miloše Zemana“ — „Přátelé Zeleného údolí“ — vydal prohlášení, že podporuje stávajícího prezidenta, jelikož je chladnokrevný jako Horyna, což byl hajný ze seriálu „Přátelé Zeleného údolí“.

Titulní píseň „Přátelé Zeleného údolí“ se pak stala hymnusem současné hlavy našeho státu. Je dojemné pozorovat, jak náš Nejvyšší, obklopen Bratrstvem kočičí pracky, je dojat refrénem — „Kdybys tak náhodou měl pocit že jsi sám….“

To si pak člověk říká, „dyť o co kurva de… dyť jsme jen obyč lidi bo co…“

Nachyluje se k vydání pana Babiše a pana Faltýnka policii. Jak to všechno dopadne, je ve hvězdách.

Stíhaná by měla být i manželka pana Babiše a jeho děti. To se asi konat nebude, protože co pan Babiš přísahal na jejich zdraví, jsou všichni slabí na prsa a sotva lezou.

Já ale těžko můžu předvídat, co bude. Patřím mezi plebs a tohle je hra vyvolených. Takže o tom vím kulový.

Jsem byl ráno s Fandou venku a po cestě jsme našli míč. Takovej středně velkej. Fanda ho dvakrát přines. Pak ho to přestalo bavit. Míč prokous, chvíli ho žvejkal, a pak vypliv cosi jako strakatej langoš.

Fanda na tyhle věci moc není. Radši jde vedle mne a poslouchá, jak mu zpívám. To je podle něj mnohem větší prdel.

Mno.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli znám píseň „Přátelé Zeleného údolí“. Jsem jim řekl, že jo. Že ji zpívám Fandovi.

Dnes bude hnusně, jelikož je leden a lepší to nebude.

To je zatím vše.

Zelený Škraloup

Red Hook, 56 min · HOOK_293


Praha 6, pláž a lavička

Praha 6 byla vždycky zvláštní. My v Nuslích s oblibou parafrázujeme výrok jednoho z našich sympatizantů (nějakého Wericha) a říkáme, že Praha 6 je prazvláštní obec, což lze doložit filosoficky, jelikož jsou okamžiky v životě lidským, kdy na Praze 6 se i hovado zblázní.

Možná si pamatujete, že loni v létě tam radní vedle Kulaťáku nechali za půl mega vytvořit pláž. Bez moře a bez písku.

Oplotili kus asfaltu a bylo. Na víkend to vždycky rozebrali, protože na tom samém místě probíhaly farmářské trhy. Když jste pak v pondělí přišli na pláž, mohli jste při troše štěstí najít místo mušle jelito.

Lidé byli zklamaní a vyjevení.

Radní Prahy 6 Bezděk tvrdí, že za vše může nešťastně zvolený pracovní název celé akce, tedy „Pláž“, který nedopatřením zůstal až do konečné fáze, kdy už bylo jisté, že se to celé zvrtlo v jednu velkou píčovinu.

Radní na šestce nyní usoudili, že lidé za půl roku zapomněli. Sesedli se, poradili, zahulili a nechali vyrobit lavičku, za bratru solidních osm set padesát tisíc. Je to hliníkovej sud, na který je z jedný strany přišroubovaný prkno, a z druhý strany je v luftu.

Půl mega bylo zaplacený za sud a prkno. Zbylých tři sta padesát tisíc je za ukotvení, které se dělalo za provozu. Normálně by se Praha 6 vystěhovala a uzavřela, ale zřizovatel to dokázal zalejt do betonu, i když kolem chodili lidi.

Což je obdivuhodné.

Mluvčí radnice Prahy 6 Šrámek řekl, že je třeba si uvědomit, že lavička má přidanou hodnotu, kterou zřizovatel dodal zdarma. Jde si na ni sednout.

Takže je to celé výhodná investice. Skoro jako nakoupit bitcoin.

Tvl.

A pak se někdo diví, že si plebs o těch nahoře nemyslí nic dobrýho. Mi to někdy přijde, že se udělá konkurz, vyberou se ta největší hovada a těm se z klobouku vylosujou funkce.

Mimochodem, z prkna a sudu jsme si dělali lavičku kdysi, když jsme o víkendu na břehu Vltavy zpívali Řeka hučí, skákali přes oheň a flusali do Svatojánských proudů, jelikož jsme byli za rebely. A nestálo nás to ani korunu.

Tady se někdo vylil, na jeden sud zapomněl, dal tomu nálepku „Art“ a zinkasoval těžký love.

A takhle si tu matko žijem. V tomhle Pimprlákově.

Ještě něco.

Pan Moravec odmítl moderovat duel Zeman — Drahoš. Že by mu lidi nadávali.

Když odmyslím, že ve světě by se moderátoři rvali o možnost moderovat něco takového, přijde mi samotný důvod odmítnutí úsměvný.

Chtěl bych pana Moravce ubezpečit, že co vím, je spousta lidí, co mu nadává už teď. Možná, kdyby někdy zašel mezi plebs, dozvěděl by se toho o sobě tolik, že by se na dlouho rozplakal. Možná nafurt.

Mi se u nás líbí. Protože proč? Protože u nás je to skvěle divný. A nejdivnější je to v Nuslích. Protože proč? Protože Nusle jsou originál. A jelikož Nusle udávaj tón, je originál i zbytek téhle zpovykané země.

Tak.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, v kterým roce že jsem to seděl u těch Svatojánských proudů. Jsem jim řekl, ať nejsou drzí.

Dnes bude stejně jako včera. Musíme to do jara přežít.

To je zatím vše.

Zelený Škraloup

Red Hook, FCB · HOOK_294

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 281 × | Prestiž Q1: 5,83

+5 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Red Hook 292+293+294

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top