Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 5 min.

Střípky (136)

✽ Tolik lidi se vítězství Zemana diví. Já ne. (Miroslav Jahoda) ✽ Donald Trump v Davosu (Dan Nenos) ✽ Z mainstreamového bloku (Josef Provazík) ✽ Add J-C. J., Marxův pomník a EU (FCB) ✽ Socialistický experiment (Ed Will a Bill Essmann)

Tolik lidi se vítězství Zemana diví. Já ne

Myslím si, že největší vliv na volbu měly tyto body:

 

 1. Imigrace — politici by si měli uvědomit, že i podle aktualizovaných průzkumů z října 2017 se podpora usazování islámských migrantů drží na 2%. Kdo není jednoznačně proti, nemá šanci.
 2. Slušnost — lidé nemají náladu být poučováni o slušnosti. Nemají náladu být poučováni obecně.
 3. Jistota názoru. Kandidát Drahoš se neustále vyhýbal názor říci. Odpověď, že o všem zahájí diskuzi, není názor.
 4. Levicovost — Zeman i Drahoš byli levicovými kandidáty. (Podpora EET, dotace, sociální výhody, atd.) Jenže proč volit neznámou, když je zde levicová jistota Zeman.
 5. Přemíra Drahoše — Drahošovi novináři udělovali obrovský prostor již v březnu 2017. Neměl tehdy ještě ani jeden podpis. Zřejmě se již v mediálním prostoru „přejedl.“
 6. Protest — nemyslím, že všichni voliči Zemana ve skutečnosti volili Zemana. Z velké míry to byl protest proti mainstreamu.
 7. Debaty — Drahoš se neukázal jako lídrovský typ.

Miroslav Jahoda, FCB


Donald Trump v Davosu

„Snížili jsme firmám daně a ty samy od sebe přidávají zaměstnancům. Zaměstnanci si tak přijdou o 3000 až 4000 tisíce dolarů ročně navíc.

Vrací se nám ze světa americké firmy a daně ze zisku dávají USA, jelikož máme lepší daňové podmínky než zbytek světa.

Můžete také snižovat daně a ponechat je lidem a firmám, které s nimi naloží lépe a efektivnějí než byrokracie.

Máme nejnižší nezaměstnanost afroameričanů v historii USA.

Lidé si utrácejí své vydělané peníze tak, jak chtějí oni sami. A nikoliv tak, jak to chce byrokracie.

Za jeden nový předpis rušíme nejméně dva. V některých případech dokonce dvacet.“

Atd.

A co udělal náš skvělý komunista Andrej Babiš podporovaný dalším skvělým komoušem Zemanem? Zaklekl na všechny, kdo by mu mohli konkurovat.

Když někdo tak zhovadilým způsobem podporuje sociokomoušfašistu Babiše, nemá právo být prezidentem svobodného státu.

Dan Nenos, FCB

Z mainstreamového bloku

Kochal jsem se reakcemi mých oblíbenců. Byly to fajn chvilky. Takže pro vás aspoň takhle telegraficky:

Fero Fenič si jen na svůj profil překopčil text songu Marty Kubišové ze Zdivočelé země. (Asi má trochu melancholickou či co…)

Pavel Šafr byl nebývalé statečný a psal, že není třeba klesat na mysli. Prý je třeba se jen přestat povyšovat na venkov a se slovy „Hurá do vesnic“ vyzval k agitaci přímo na místě. (Pavlíka musím pochválit. Vůbec nehysterčí a nese to fakt srdnatě.)

Dan Přibáň promluvil shovívavě a jménem všech Pražáků k venkovu a poučil ho, že Zeman je salonní intelektuál a nic pro něj neudělá. (Abych viděl jeho reakci, tak jsem si ho odblokoval. Škoda, že vrátit to můžu až za 48 hodin.)

Jakub Janda ráno vyvěsil (českou) vlajku a poudal, že je hrdej na to, že je Čech. Pak vyhlásil boj mafii a melodramaticky pravil, že prý „naši předci vybojovali větší bitvy“. Ale nejlepší bylo to jeho „Nakonec vyhrajeme, protože máme tuhle zemi radši než ruský peníz nebo diktátory“. (Konečně nějaký vlastenec!)

Domča Feri se vyfotil s Honzou Hrušínským. Dále označil paní Drahošovou za skvělou, páč mu řekla, že půjde domů uklízet. A na závěr moudře pravil, že si budeme muset na změnu ještě počkat. (Fotka s Honzou je boží.)

Erik Tabery se radoval, kolik lidiček chtělo změnu a zavětřil „velký potenciál“. Před pěti lety by prý těch 2 700 000 stačilo k vítězství… (No jo, včera není dnes a kočka není pes.)

Josef Provazník, FCB


Add J-C. J., Marxův pomník a EU

Nezbývá, než aby Juncker řekl, že komunizmus a marxizmus jsou správné myšlenky a zmršil je jenom Lenin se Stalinem a že současná EU na Marxových myšlenkách staví. Však už i komunistka (a europoslankyně) Konečná prohlásila v Hyde parku ČT:

„To není úplně pravda, že bychom byli obklopeni kapitalistickými státy, protože projekt Evropské unie je de facto projektem socialistickým. Ale chceme měnit Evropu z byrokratické v socialistickou, protože mám pocit, že v současnosti je spíše byrokratická než socialistická. V Bruselu není socialismus sprosté slovo, je to reálný -ismus, který tady je a který se prosazuje.“


Socialistický experiment

Jeden americký profesor ekonomie na místní vysoké škole nikdy nenechal propadnout jediného studenta, ale najednou nechal propadnout rovnou celou třídu.

Třída trvala na tom, že Obamův socialistický model funguje, že nikdo by neměl být chudý ani bohatý, všichni by měli být zhruba na stejné úrovni.

Profesor řekl: „OK, uděláme v této třídě experiment Obamova plánu. Známky z jednotlivých testů zprůměrujeme a všichni tak budou dostávat stejnou známku jako je průměr třídy, takže nikdo nepropadne, ale nikdo ani nedostane za 1.“

Po prvním testu byly známky v průměru a každý student dostal za 2. Studenti, kteří tvrdě studovali, byli trochu zklamaní a studenti, kteří studovali málo, byli spokojení.

U dalšího testu studenti, kteří studovali málo, studovali ještě méně a ti, kteří studovali hodně, se rozhodli, že jim průměr stačí, takže i oni studovali málo. V tomto testu byl průměr 4! Nikdo nebyl spokojený. Při třetí zkoušce byl průměr 5.

Jak zkoušky pokračovaly, průměr se nikdy výrazně nezvýšil, vše se zvrhlo v následné hašteření, obviňování druhých a nadávky.

Nikdo nechtěl studovat ve prospěch někoho jiného. K jejich velkému překvapení všichni propadli. Profesor konstatoval, že socialismus už z principu nemůže fungovat, protože odměna za práci může být skvělá, lidé mohou mít motivaci uspět, ale když si vláda celou odměnu vezme, nikdo se nebude snažit nebo nebude chtít uspět.

Pět výroků, které se vztahují k experimentu:

 1. Nemůžete legislativou udělat z chudých prosperující a prosperující legislativně odstavit od příjmů.
 2. Co dostane jeden člověk, aniž by si to odpracoval, to musí odpracovat jiný člověk, aniž by za tuto činnost obdržel odměnu.
 3. Vláda nemůže dát nikomu nic, aniž by si to dříve nevzala od někoho jiného.
 4. Nelze rozmnožit bohatství tím, že se rozdělí.
 5. Jestliže si polovina lidí představuje, že nemusí pracovat, protože se druhá polovina o ně postará, a když druhá polovina zjistí, že není dobré pracovat, protože někdo jiný bezpracně dostane to, co oni vytvořili, tak to je začátek konce každého národa.

Alegorie je překladem postu z Facebooku, jehož autorom jsou Ed Will a Bill Essmann.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 300 × | Prestiž Q1: 8,21

+11 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Střípky (136)

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top