Štítky článku: •  

Ovce už na porážku nejdou

Číše trpělivosti už přetekla. Každá zvůle má mít svoji mez a trest za ni. Každý člověk se bojí ran karabáčem jen tak dlouho, dokud jej tyranu nevyrve z ruky a nedá mu také ochutnat, jak rány bolí. Historie nás poučuje, že tato pomsta bývá daleko tvrdší a bezohlednější, než předchozí příkoří.

Zdejší lid před 70 lety ničila rozpínavost a zvůle německého nacismu, po něm jej ničila rozpínavost a zvůle doktríny marx-leninismu. Za pozornost stojí, že největší viníky nacismu soudil a potrestal mezinárodní Norimberský proces.

Největší viníky leninismu, stalinismu, brežněvismu, husákismu nepotrestal nikdo. Kromě poměrně trapného excesu s osmaosmdesátiletou Ludmilou Brožovou-Polednovou jsem nezaznamenal ani jeden exemplární případ potrestání viníka čtyřicetileté devastace mravů, lhaní, emigrací, zničených budoucností a beznaděje další existence.

Rok osmdesátý devátý se zdál bodem, kdy lidu trpělivost s režimem došla. Skončila trpělivost ovcí jdoucích na porážku a lid se postavil. Lidu, ovládaných, je totiž vždy více, než ovládajících.

Problém se vynořil poměrně záhy. Chtěli jsme původně změnit od základu charakter státu, ale nepojmenovali jsme dostatečně a přesně viníky předchozího stavu, který nám lezl krkem a zapomněli jsme je potrestat.

Převrat v roce 1989 nebyl žádnou revolucí. Nenesl charakteristické znaky revoluce. Byl nemocný tím, že se sice zřekl předchozích politických dogmat, ale nezřekl se metod, kterými byly uplatňovány.

Jinými slovy: komunismus zůstal v nás a zůstal i primární metodou myšlení lidí. Ostatně podpora KSČ to jasně dokumentuje.

Neumím si představit, že by NSDAP po válce mohla v Německu dále existovat. V našem prostoru však KSČ nadále přetrvává a dokonce sklízí značnou voličskou podporu. To dokumentuje jen to, že k žádné revoluci a převzetí moci reálně vůbec nedošlo. U moci v podstatě zůstali stejní bolševici, nebo neobolševici. Spory o to, jestli zakázat Dělnickou stranu jsou jen jen zástupnými otázkami. Praktiky zůstaly stejné.

Konečně však teď lidem dochází trpělivost, a lhostejno, zda skrze nesmyslné sčítání bečících oveček, nebo skrze aroganci vlády a státu non plus ultra.

Situaci poměrně dobře popisuje Fr. Ringo Čech, někdejší poslanec.

http://www.youtube.com/watch?v=CtzQDantj6A&feature=player_embedded

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 261 × | Prestiž Q1: 13,79

+25 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top