Štítky článku: •  

Ovce už na porážku nejdou

Číše trpělivosti už přetekla. Každá zvůle má mít svoji mez a trest za ni. Každý člověk se bojí ran karabáčem jen tak dlouho, dokud jej tyranu nevyrve z ruky a nedá mu také ochutnat, jak rány bolí. Historie nás poučuje, že tato pomsta bývá daleko tvrdší a bezohlednější, než předchozí příkoří.

Zdejší lid před 70 lety ničila rozpínavost a zvůle německého nacismu, po něm jej ničila rozpínavost a zvůle doktríny marx-leninismu. Za pozornost stojí, že největší viníky nacismu soudil a potrestal mezinárodní Norimberský proces.

Největší viníky leninismu, stalinismu, brežněvismu, husákismu nepotrestal nikdo. Kromě poměrně trapného excesu s osmaosmdesátiletou Ludmilou Brožovou-Polednovou jsem nezaznamenal ani jeden exemplární případ potrestání viníka čtyřicetileté devastace mravů, lhaní, emigrací, zničených budoucností a beznaděje další existence.

Rok osmdesátý devátý se zdál bodem, kdy lidu trpělivost s režimem došla. Skončila trpělivost ovcí jdoucích na porážku a lid se postavil. Lidu, ovládaných, je totiž vždy více, než ovládajících.

Problém se vynořil poměrně záhy. Chtěli jsme původně změnit od základu charakter státu, ale nepojmenovali jsme dostatečně a přesně viníky předchozího stavu, který nám lezl krkem a zapomněli jsme je potrestat.

Převrat v roce 1989 nebyl žádnou revolucí. Nenesl charakteristické znaky revoluce. Byl nemocný tím, že se sice zřekl předchozích politických dogmat, ale nezřekl se metod, kterými byly uplatňovány.

Jinými slovy: komunismus zůstal v nás a zůstal i primární metodou myšlení lidí. Ostatně podpora KSČ to jasně dokumentuje.

Neumím si představit, že by NSDAP po válce mohla v Německu dále existovat. V našem prostoru však KSČ nadále přetrvává a dokonce sklízí značnou voličskou podporu. To dokumentuje jen to, že k žádné revoluci a převzetí moci reálně vůbec nedošlo. U moci v podstatě zůstali stejní bolševici, nebo neobolševici. Spory o to, jestli zakázat Dělnickou stranu jsou jen jen zástupnými otázkami. Praktiky zůstaly stejné.

Konečně však teď lidem dochází trpělivost, a lhostejno, zda skrze nesmyslné sčítání bečících oveček, nebo skrze aroganci vlády a státu non plus ultra.

Situaci poměrně dobře popisuje Fr. Ringo Čech, někdejší poslanec.

http://www.youtube.com/watch?v=CtzQDantj6A&feature=player_embedded

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 276 × | Prestiž Q1: 13,79

+25 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top