Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 5 min.

Střípky (144)

✽ Propagandistické lhaní (Aleš Hemer) ✽ Lidovci jsou obyčejní socani (PeTaX) ✽ Drahošovská pátá kolona (PeTaX) ✽ Totalitarismus (PeTaX) ✽

Propagandistické lhaní

Neustále se tady mluví o narovnání podnikatelského prostředí. Jeden z argumentů pro zavedení EET. Kdyby to stát s narovnáním podnikatelského prostředí myslel vážně, byly by podmínky pro všechny stejné. Tzn., zrušily by se dotace, nebo by se daly všem. Zrušily by se investiční pobídky a daňové prázdniny, nebo by se daly všem…

Jedním z příkladů takového narovnání podnikatelského prostředí je dotace 100 milionů korun pekárně Agrofertu na výrobu zdravějšího toastového chleba. Kromě toho tato pekárna dostala v roce 2014 ještě i slevu na dani z příjmu a tuto pobídku dostala již za ministrování Andreje Babiše. Nutno však podotknout, že tento zdravější toastový chléb se již na trhu několik let vyrábí a výrobcem je konkurent pekárny Agrofertu. Ten však žádnou dotaci nedostal a nečerpal. Takže takto tady funguje to narovnání podnikatelského prostředí… Já osobně proto nemohu přijmout argument, že tady stát narovnává podnikatelské prostředí. Z EET se udělalo politikum a předvolební téma, které po umělém vyvolání té správné emoce ve společnosti, přineslo vítězi voleb očekávané hlasy.

Přitom není tajemstvím, že ty zásadní daně utíkají úplně jinde, než u malých živnostníků. Z odhadovaných 100 miliard daňových úniků v ČR jde na vrub živnostníků asi jen 7 miliard a těch zbývajících 93 miliard jde za velkými a nadnárodními firmami. Mluví o tom mimo jiné NKÚ, mluví o tom odborné studie např. na úrovni zemí G20, atd. Je tedy zvláštní, že právě tyto informace nebyly s takovou vervou medializovány. Místo toho se tady udělal populistický mediální hon na živnostníky, za kterými jde těch cca 7 % daňových úniků. Jaké to má vysvětlení? Prostě nejde až tak o ty daně a nedoplatky. Jde o to populisticky nasbírat volební body a rozeštvat společnost. Rozdělená společnost netáhne za jeden provaz a to se vládním elitám hodí. Lépe a jednodušeji se jim tak vládne. Proto znovu říkám — všem stejně. Daně se platit mají, o tom není pochyb. Ale daně by také měly být nastaveny motivačně, aby v lidech podporovaly chuť pracovat a podnikat. A to jak v pozici zaměstnance, tak v pozici podnikatele. A na závěr — dotace a pobídky bych ZRUŠIL. Ničí trh a podporují korupci. A to je tak asi vše, co k tomu chci říct.

Aleš Hemer, FB


Lidovci jsou obyčejní socani

To je přesně důvod, proč mají lidi politiky plné zuby, a zhusta už na volby kašlou. Lidovci sotva prolezli do parlamentu, s odřenými zády dosáhli něco málo přes pět procent, členů mají něco kolem 25 000, ale chtějí protlačit, aby obchody měly zavřeno o všech státních svátcích. To znamená, že proti vůli a zájmům drtivé většiny občanů si chtějí prosadit svoji programovou umanutost a vůbec nepřekvapí, pokud se jim to podaří. Udělají politický handl, slíbí někomu, že mu podpoří nějakou jejich extravaganci a oni na oplátku podpoří zase tu jejich. Takhle se provádí v demokracii diktatura menšin. Jděte s takovou politikou do prdele. O to nikdo nestojí!


Drahošovská pátá kolona

Poblitologové a mediální mrdky se včera na ČT24 mohli pominout z toho, že prezident republiky nesložil prezidentský slib s rukou na Ústavě České republiky, tudíž je podle jejich názoru zřejmě méněcenný nebo neplatný. Zdatně tomu sekundovali fundamentalisté na sociálních sítích s tím, že je to důkaz toho, jak si prezident republiky neváží Ústavy. Kdyby si místo sledování laciných hollywoodských filmů raději tu Ústavu republiky přečetli, zjistili by, že nic takového v ústavě nestojí a prezident republiky nepřísahá ani na Bibli, ani na jiný dokument.

Článek 1

(1) Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana.

Článek 2

(4) Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.

Článek 59

(1) Prezident republiky složí slib do rukou předsedy Senátu na společné schůzi obou komor.

(2) Slib prezidenta republiky zní: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.“.

Nechci nějak nadměrně komentovat protimluv obsažený už ve slibu prezidenta, protože není možné, aby svůj úřad zastával v zájmu všeho lidu (ostatně ten „všeholid“ je jen reliktem socialistické ústavy), ale i přesto je jasné, že prezident nemá uloženu povinnost vztahovat ruku na jakýkoliv tištěný dokument, a tudíž co mu zákon neukládá, není nucen činit.

A i kdyby to snad někde formulováno bylo, jako že není, jen v pohádkách by se mohl vyskytnout předpoklad, že se duch ústavy nějakým způsobem materialisuje a skrze dotyk prostoupí osobu slibujícího.

Osobně na socialistovi Zemanovi nenechávám nit suchou, nemohu ho vystát, stejně jako všechny ostatní socany, ale jestli si nějak představuji serešovskou novinářskou žumpu, tak včera se předvedla velmi názorně. Zemana měli setřít za naprosto neadekvátní projev, v němž si ventiloval svou tradiční pomstychtivost a frustraci v okamžiku a na místě zcela k tomu nevhodném. Což ovšem u Zemana nikterak nepřekvapuje. Z mého hlediska to byl velmi mizerný projev, a jen na okraj: Klaus st. tomu projevu ostentativně netleskal. Ovšem uznávám, že každý si v něm našel to, co slyšet chtěl. Ale napadat ho skrze neplatnost slibu, to už je fakt zcela na diagnózu.


Totalitarismus

Totalitarismus (z latinského totus = „celý“) je politický systém, jehož vládnoucí skupiny neuznávají žádné meze své pravomoci a snaží se regulovat všechny aspekty veřejného a soukromého života.
Totalitou nazýváme takový druh společnosti, ve které je veškeré jednání jedince podřízeno centrální regulaci, dozoru a tvrdé represi za neposlušnost.

Totalitní režim zasahuje do všech stránek veřejného i soukromého života, přesněji smazává rozdíl mezi soukromým a veřejným životem a neuznává svobodného jedince ani žádnou hranici své moci. Politici ostentativně pohrdají občany a navazují tak na nejhorší tradice komunistické totality. V době voleb se předhánějí v lichotkách a slibech. Jakmile volby skončí, jsou sliby zapomenuty a „vážení voliči“ se změní v nebezpečný a primitivní dav, který musí být držen na uzdě „osvícenou vládou“.

Vždy když selektivně některé skupině občanů utáhnou šrouby, zbytek jim strouhá mrkvičku. Ti postižení začnou poukazovat na další, proč my musíme a oni ne? Politici jim vyhoví, získají hlasy a tak „salámovou“ metodou postupně vznikne totalitní bolševický, nebo fašistický stát demokratickou cestou. Totalitám a „drsnému ordnungu“ jsou totiž zpravidla nakloněni lidé, které koncept pořádku a „přísnosti na ostatní“ osloví, ale kteří již nedomyslí, jak by se to vztahovalo na ně.

Post scriptum: každý socialismus svou podstatou směřuje k unifikaci a zestejňování, nesnáší anomálie a individualitu. K naplňování svých ambicí a cílů nutně potřebuje veškeré dostupné zdroje. Nutně proto směřuje k buď měkčí, nebo tvrdší formě totality.

PeTaX

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 226 × | Prestiž Q1: 5,61

+5 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Střípky (144)

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top