Štítky článku: •  

Sčítání oveček ještě jednou

V plném tempu je zbytečnost, rozmařilost, perzekuce a protiústavnost zákonem vynuceného státního aktu jménem sčítání lidu, domů a bytů.

Už mnoho stránek bylo popsáno tímto tématem. Stát tyto protinázory svých občanů nerespektuje, nebere je vůbec v úvahu, stejně, jako nebere v úvahu občana, jako jednotlivce. Zcela odosobněný občan má z hlediska státu jedinou úlohu: platit, platit a platit – ale hlavně držet kušnu. Stát už tyto peníze obratně rozhází, nejlépe svým skamaráděným Štětináčům a Dlouhým Bidlům a nekonečnému zástupu dalších, chtivých.

Rozcestník:

  • Pro rebelanty, vzbouřence a kamikadze

Žádný mně známý zákon výslovně nenařizuje, že občan je povinen číst denní tisk, sledovat rozhlas, či televizi. Žádný mě známý zákon nenařizuje, že občan musí někde bydlet, pokud někde bydlí, že se tam nutně musí zdržovat, a pokud by už snad někde bydlel, že je povinen se vybavit poštovní schránkou, ani že ji musí pravidelně vybírat. Ergo: nevím, že nějaké sčítání nesmyslů se koná a tudíž se ho zúčastnit nemohu. A námitku, že „neznalost zákona neomlouvá“ rázně vyvracím výrokem zesnulého Otakara Motejla Hluboká omluva, autorem výroku je zesnulý ústavní soudce Vojtěch Cepl: „tato zažitá floskule je jen plivancem do tváře všech občanů“. Sčítací archy si tedy vyzvednout nemohu, nemohu je ani vyplnit, ani je na náklady svých bližních někam zaslat.

  • Pro stoupence svobody

Právní systém každému obviněnému poskytuje právo nevypovídat, nebo nesvědčit v případě, že by si tím přitížil, ohrožoval svoji bezpečnost a svobodu, nebo bezpečnost a svobodu svých příbuzných. Protože stát staví nevinné občany do horší pozice, než je obviněný před soudem, tedy ukládá mu povinnost vypovídat proti sobě, svým zájmům a své svobodě, dokonce pod pohrůžkou nemalé finanční sankce, snižuje hodnotu prostého občana na nižší úroveň, než je obviněný. Je to stát, který nedbá ústavnosti a práv a svobod z toho plynoucích a ne ten, kdo odmítne tyto informace o sobě poskytnout.

  • Pro zákonů dbalé

Pokud jste uvědomělí a dbalí občané, asi jste ve schránce nalezli informaci, kdy Vás sčítací komisař navštíví a proti podpisu Vám sčítací archy předá (…komisař, komisař, v jaké souvislosti jsem ten termín tolikrát slyšel?). Snad jste tak dbalí, že archy pravdivě vyplníte, vložíte do přiložené obálky a vhodíte do první poštovní schránky (viz Fr. Matějka). Jenže státní moloch Česká Pošta, která by měla tuto zásilku doručit (také dobrý job z cizí kapsy, že), nějak občas obyčejné písemnosti ztrácí. Dokonce jí poštovní zákon poskytuje fantastickou možnost: Česká Pošta neručí odesílateli za to, že podanou zásilku adresátovi doručí. (Jo, to by bylo „podnikání“, kdyby výrobce neručil za to, že zákazníkovi za vyplacené peníze něco skutečně vyrobí). – není nad loupeživý státní podnik Pošta spol. s r. n. – společnost s ručením nulovým.

  • Pro otrlé lháře

Převezměte si sčítací archy a vyplňte tam cokoliv Vás napadne. Nikoho ze státních úředníků ani nenapadne jít Vám otloukat omítku ze zdi, jen aby ověřil, že Vaše zeď není kamenná, ale panelová, nebo vepřovicová. Konců konec, nejste stavaři, takže i kdybyste si omítku otloukli sami, nemusíte rozpoznat, co je pod ní. Nemusíte vůbec ani tušit, co je IDOB na sčítacím archu osoby, nemusíte ani nechat exhumovat matku, aby Vám opožděně sdělila, kde se narodila. Napište České Budějovice. V Českých Budějovicích by chtěl žít každý. (Až na Karla Infelda Prácheňského.)

  • Pro ovečky

Hezky si ta lejstra převezměte, poslušně a přesně je vyplňte (nezapomeňte: Hůlkové písmo!!!) a odešlete. Nádavkem můžete na sebe naprášit, jak se jmenuje Váš milenec/milenka (raději i s telefonním číslem), co, kdy, jak a komu jste ukradli, kolik máte na zadku bradavic a pokud do obálky přiložíte i složenou bankovku, někomu uděláte určitě radost. Vyblijte na sebe úplně všechno. Milé děti, víte jak dělá ovečka? „Béééééééééééé“. (a bobky)

Nikdo mi nevymluví, že i když na sčítacích arších je uvedeno, že: „Ochrana individuálních a osobních (vždyť to jsou synonyma, to ten vůl, co to napsal a nechal vytisknout, neví???) jsou podle příslušných zákonů zajištěna.“, že v primární databázi budou osobní data a statistická data pohromadě – už jen proto, že sčítací listy budou evidentně digitalizovány strojově. A nikdo mi nevymluví, že dříve, nebo později někdo někomu tuto databázi prodá. Zájemců je vždycky dost. Vyšší nabídka vyhrává.

Já jsem kamikadze a navíc odmítám ve vlastním zájmu vypovídat.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 279 × | Prestiž Q1: 23,78

+74 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top