Štítky článku: •  

Rath: já sem to nekradl pro sebe, ale pro soudruhy z ČSSD

Ve smyslu titulku článku se brání bývalá zářivá hvězda sociální demokracie David Rath u soudu, který ho může poslat na několik let do vězení. Jeho závěrečná řeč trvala celý den a ještě bude pokračovat.

Oranžový soudruh zloděj veřejných peněz již takto pláče před soudním senátem podruhé. Opět se představuje jako oběť nelítostného politického boje, místo aby chlapsky přiznal, že si svým politickým podnikáním odklonil několik desítek erárních miliónů a sedmičková krabice byla jen malou špičkou ledovce.

Tak určitě … ono s vidinou osmi a více let kriminálu se samolibému narcisovi moc povídat k podstatě věci nechce. Jó penízky, kulaťoučký, žluťoučký, to byla jiná. Opojeni mamonem a lehkým výdělkem, který jim jejich politická moc umožňovala, blábolili Rath a jeho company i do telefonů. Dnes o svých slovech vymýšlejí nesmyslné fabulace, které jim může věřit jen silně retardovaný jedinec.

Rath prý možná trochu odkláněl, přenášel miliony v krabicích, ale když už tak to dělal pro dobro ČSSD, neboť jej Hamáček požádal, aby sehnal nějaké peníze na volební kampaň. A jak se to v Česku dělá? Jsem hejtman, rozdávám státní zakázky, tak cca 30 % je černá provize pro vyvoleného vítěze. To je přece „noumální Úďo“, ne? Cena zakázky se malinko navýší a všechno platí ti „blbci dole“, daňoví poplatníci, kteří jsou jinak kriminalizováni za každou korunu, kterou státu neodvedou. Partaji se možná odvede desátek jako vděk za volitelná místa na kandidátce a zbytek do kapsy zloděje.

Vůbec si nedělám iluze o tom, že Rath je z vrcholných politiků jediný, který takto uvažoval i jednal. Kdo má koryto, chce, aby mu dávalo. Proto se přece v Česku do politiky chodí. A z toho také plyne znechucení veřejnosti z politiky. Je zřejmě jen důsledkem obrovské zkorumpovanosti policie i justice, že z těch úplně nahoře to potrefilo zrovna jen Ratha. On není žádným politickým obětním beránkem, žádným Babišovým prostředkem k ovládnutí sněmovny, jak se nám snaží namluvit. On je obyčejný defraudant, který neodolal pokušení lehce dostupných erárních peněz.

Jen z veřejně dostupných zdrojů je evidentní, že Rath se svým stádem kradl, že ani poledne nedrželi. Stal se jedinečným symbolem korupce a erární zlodějiny v této zemi. Jsem velmi zvědavý, jak jeho kauza u soudu nakonec dopadne. Bude-li osvobozen, nežijeme v právním státě.

Píše pan Karel Kříž na PravýProstor.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 231 × | Prestiž Q1: 6,82

+8 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top