Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 3 min.

Soumrak nad projektem Czechfert

Babiš to projel, Czechfert nebude. Možná mu to zatím nedošlo, ale to na situaci nic nemění, protože platí … čím déle se rochníte v bahně, tím více jste od bláta.

Možná by měl ještě malou šanci, kdyby se předčasné volby konaly zítra, což bohužel nebo naštěstí není možné. Čím později se budou volby konat, tím delší časový úsek dává protivníkům, aby poukazovali na jeho účelovou snahu vládnout Česku. A nutno říct, že pomyslné zbraně jim Andrejko nabíjí sám. Pokud navíc zvolí taktiku co nejdelšího vládnutí bez důvěry, pak může očekávat o to tvrdší konec.

A jaké jsou ty pomyslné náboje?

  1. Babiš názorně ukázal, že nemá žádnou politickou vizi. Nemá žádný plán pro Čechy, vyjma ovládnout stát, ovládnout daňové poplatníky. Pro tuto skutečnost svědčí jeho snaha dohodnout se na vládě s kýmkoliv — ať už na levici nebo na pravici. Tohle je mu úplně jedno, protože jeho cílem není žádná politická vize. Jeho cílem je vládnout a ovlivňovat běh věcí. Jediná výjimka v této věci je nepřípustnost vlády se stranou, která je protibruselská, což při současné náladě dolních 10 miliónů na preferencích určitě nepřidá.
  2. Babiš za žádnou cenu „nepustí“ ze svého vlivu ministerstvo financí a vnitra. Nepustí je ani za cenu handlu, kdy cenou by bylo vyslovení důvěry své vládě ve sněmovně. I poslednímu Jouzovi tak došlo, že důvodem bude fakt, že ovládnutím těchto ministerstev lze mnohé ovlivnit. V případě vnitra vyšetřování dotačního podvodu, v případě financí přidělování dotací a zabránění kontrol v jeho impériu — např. 458 mil. Kč s akciemi Profrostu. Názorně ukazuje, že nestrannost policie a finančního úřadu je pohádka pro tam ty dole… bohužel, ale to jsou jeho voliči.
  3. Praktickými skutky dal najevo svou servilitu Bruselu. Chce Brusel odzbrojovací směrnici? … má ji mít, jeho vládou prošla, jako nůž máslem. Připojit se k fiskálnímu paktu, abychom měli tu čest se podílet na sanaci dluhů bankrotujících členů EU? … žádný problém, Andrejko to schválil. Chce Brusel bez důkazu vyhostit nějakého Rusa? … proč ne, zavděčíme se dostatečně 3 kusy? Na řadě je Dublin IV … vsadím boty, že to Andrejko „skousne“ výměnou za změnu pravidel udělování dotací. Nově by si totiž přál, aby EU stanovila jen celkový rámec dotací pro Česko, přičemž o konkrétním určení by pak rozhodovala vláda ČR … tedy Andrejko. EU dotace jsou pro něj manou nebeskou. Tady jsou důvody neumožnit referendum nebo nespolupracovat s Okamurou. Ani ti komunisti se svou minulostí tolik nevadí…
  4. Díky výsledkům konání páně Babiše, vzalo za své i heslo o řízení státu jako firmy. Státní úředníky Babiš nabírá tempem rozjeté rychlíkové lokomotivy táhnoucí vlak související byrokracie, kterou pak nezlikviduje ani Novičok. (… stejně jako ruské občany. Holt odolný národ, že?) I inkluzívnímu žáku tak začne docházet, že neproduktivních hladových krků přibývá a to za současné zvýšené „papírové buzerace“ uvalené na ty produktivní, kteří tu smečku svými daněmi vlastně živí. Navíc se ani nemůže pochlubit, že je novodobý Baťa — vše nasvědčuje tomu, že své bývalé zaměstnance rozhodně nepřeplácí.
  5. Čím déle se Babiš angažuje ve vládnutí, tím více jeho bývalé impérium čerpá ročně dotací. To čerpání je už tak masívní, že od r. 2014 do státní kasy z daní méně přispívá, než následně na dotacích vybere. Přesto má odvahu buzerovat skutečné plátce daní.

Výše uvedených 5 bodů bych viděl jako body hlavní. Čím později budou volby, tím déle se budou prezentovat nezvratná fakta podporující a dokládající uvedená tvrzení. Čím později budou, tím déle bude na očích rozpor mezi Babišovými skutky a jeho rétorikou … a lidí, kteří si budou chtít do Andreje kopnout, např. po kontrole FÚ, bude jen přibývat. Zkrátka — mnoho psů = Babišova smrt.

Jediné co by ho možná mohlo zachránit od trudného konce je slavná věta … čo bolo, to bolo, terazky som premiérom … a nařizuji, že za 1 přijatého úředníka se 2 propustí, za jednu přijatou právní normu se dvě zruší, o tom, zda má být všeobecné referendum rozhodne sám lid v referendu č. 2 … a Agrofert samozřejmě sníží dotace na polovinu, aby se dostalo i na ostatní. Jenže tohle se nestane — on šel do politiky z jiného důvodu.

Píše pan David Dvořák na PravýProstor.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 230 × | Prestiž Q1: 10,02

+17 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Soumrak nad projektem Czechfert

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top