Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 6 min.

Střípky (158)

✽ Genderování (Helena Mallotová) ✽ Žádní cikáni nejsou (Tomáš Haas) ✽ Macek v botách (Miroslav Macek) ✽

Genderování?

Švédské děti nespolupracují. Velkorysá švédská politika přistěhovalectví a multikulti, z níž se točí hlava, vykazuje kolaterální škody. V posledních letech silně vzrostl počet znásilnění a především skupinových znásilnění, mezi pachateli jsou drasticky nadpočetní imigranti z muslimsko-patriarchálních kultur.

Švédská vládní elita, feministická a utopistická, reaguje na tuto zkázu vlastním způsobem. Problém pro ni není v tom, že se přistěhovalectví vymklo díky nerealistickému humanitarismu kontrole, vidí ho v dosavadní vládnoucí doktríně, že muži a ženy jsou rozdílné bytosti.

Proto jsou pedagogové v oficiálních učebních plánech vyzýváni, aby jednali navzdory vědeckému poznání jako sociální inženýři a bojovali proti „tradičním genderovým rolím a genderovým vzorům“. Jako vhodné laboratoře k výrobě genderově neutrálního nového člověka, který za sebou zanechal údajně věčné ohrožení toxickou mužskostí ženskostí, ochotnou podřizovat se, jim jsou především státní předškolní zařízení, která mnoho švédských dětí navštěvuje již od křehkého prvního roku života.

Jak to v takovýchto institucích chodí, popsal názorně v New York Times (24. 4. 2018) Ellen Barry. Vypráví o vyučujících, kteří nikdy nemluví o „chlapcích“ a „dívkách“, nýbrž pouze o „přátelích“. O novém neutrálním zájmenu „hen“, které se používá místo pohlavně jednoznačného „on“ nebo „ona“. O hernách bez panenek a autíček, o kuchyňkách, do níž jsou strkání chlapci, ačkoliv by se radši chtěli honit.

Ale dozvěděli bychom se také, že děti nás příjemně překvapí tím, že se chovají zdravě odolně vůči pokusům o dekonstrukci. Zklamaná učitelka a ustaraná genderová expertka zjišťují, že čtyřleté holčičky se ještě pořád cítí být holčičkami a malují obrázky, na nichž se dívky dají poznat podle dlouhých řas a make-upu. Zgenderované dětství v budoucnu nezabrání ani jednomu skupinovému znásilnění. Ale nezpůsobí ani přespříliš škod. Dětská přirozenost je silnější, než všechny státně feministické iluze.

Helena Mallotova, FCB · překlad z www.achgut.com


Žádní cikáni nejsou

Takže si pamatujme: České slovo „Cikán“ označující příslušníka jistého etnika, používané 1000 let, které nalezneme v dílech klasiků české literatury i v úředních dokumentech a lidových písních, je pejorativní.

Žádní Cikáni nejsou.

Nahradili je Rómové.

Nic proti tomu, proč by si nemohli říkat Rómové.

Vytrhněte si, pokud máte náhodou krásný Špalíček národních písní s ilustracemi Mikoláše Alše, stránku s písní:

„Zima byla, bláto bylo,
cikáně se narodilo,
zima je, bláto je,
cikáně už tancuje.“

Nebo, pokud nechcete přijít o tu krásnou knihu, přeškrtejte slovo „cikáně“ a nahraďte je slovem „Rómče“, nebo „Rómě“.

Ale nemyslete si, že jste tím pádem z obliga.

Tu knihu raději vhoďte do kamen.

Vzpomeňme si na osud jiné diskriminované menšiny, „Afroameričanů“.

Ti byli napřed „Negroes“.

Někdy v průběhu minulého století, organizace zabývající se jejich právy, přišly na to, že to je diskriminační. Žádní „Negroes“, jsou to „Blacks“, případně „Black Americans“.

To se sice chytilo, ale nakonec se ukázalo, že je to diskriminační a hanlivé. Jednobarevné, jako by jiné barvy nebyly.

A tak se z „Blacks“, Černochů, stali „Colored“, Barevní.

Ale i to nevydrželo dlouho, a dostali nové jméno, „Afroamericans“.

Že většina z nich nikdy Afriku neviděla, je jedno. Když se některého z nich zeptáte, odkud pochází, odpoví vám, že ze St. Louis, nebo Detroitu.

Jedna z jejich největších a skutečně užitečných organizací, která se zabývá jejich vzděláním, se ale stále, bez ohledu na ty dobro konající nevládní organizace i vládu samotnou, jmenuje NAACP.

„National Association for the Advancement of Colored People“.

„Národní sdružení pro pokrok barevných osob (občanů)“.

Zajímavé je, že slovo „nigger“ jsem slyšel mockrát, ale vždy tak nějaký Afroameričan označoval jiného Afroameričana.

Jako by se čas zastavil.

A tak si nemyslete, že jestli používáte slovo Róm, jste za vodou.

Raději každý den nakoukněte do novin, jestli nejnovější politicky korektní výraz už není ten, co myslíte.

A pak se nebojte, naše noviny vždy ví, co je politicky korektní.

I když jeden nikdy neví.

Wikipedie: „I toto řešení je však zčásti nejednotné. Kritizována je hlavně skutečnost, že pojem Romové, pokud je užíván souhrnně, nerespektuje existenci jiných skupin cikánského národa. V Německu svaz Sinti Allianz Deutschland (jeden ze dvou německých cikánských svazů) podporuje názor, že název Romové je ve skutečnosti diskriminační, zatímco označení Cikán považuje za neutrální a za správné, protože zahrnuje všechny cikánské národnostní skupiny. Na webových stránkách Aliance se mj. píše: Zasazujeme se o to, aby ústřední památník evropským Cikánům, kteří byli pronásledováni nacionálně socialistickým režimem, byl zbudován pro všechny Cikány a ne jen pro Romy a Sinty.“

Pamatujte si to: Český Róm, se tím, že překročí německé hranice, stává zase cikánem…

A nezpívejte „Cikánko ty krásná“, mohli byste si to šeredně odskákat.

Raději plynule přejděte do Němčiny a zapějte z plných plic:

„Du schwarzer Zigeuner, komm spiel mir was vor
denn ich will vergessen heut', was ich verlor.
Du schwarzer Zigeuner, du kennst meinen Schmerz
und wenn deine Geige weint, weint auch mein Herz.“

Tomáš Haas, FCB


Glosy Miroslava Macka

kluk-je-divous.jpg (26,507 kiB)
Rozbil se džbán

„Když si následník bere Cikánku, co by tam dělal?“ komentoval člen nymburské oblastní rady ODS René Franěk na Facebooku otázku, proč na sobotní královskou svatbu prince Harryho a nyní už vévodkyni ze Sussexu nepozvali prezidenta Miloše Zemana.

„Rasistické urážky pana Fraňka na sociálních sítích jsou nepřijatelné. Jeho názory nejsou v souladu s našimi hodnotami. Pokud se za své nechutné výroky neomluví, nemůže být nadále členem ODS,“ napsal redakci předseda ODS Fiala. [Cikán je rasa? A pokud to slovo pan Fiala chápe urážlivě, asi bude sám mít co vysvětlovat! Pozn. red.]

Komentář k jednomu z leptů z Goyova souboru Caprichos s názvem „Rozbil se džbán“ zní: Kluk je divous a matka je cholerická. Co je horší?

Britská Labouristická strana v případě volebního vítězství „radikálně změní ekonomiku země a vytvoří socialistickou společnost, kde už se nenecháme vykořisťovat“. V rozhovoru s BBC to v neděli řekl stínový ministr financí labouristů John McDonnell. Neměl ten Marx nakonec s tou Anglií pravdu?

V Hamburku mohou studenti maturovat v arabštině. Tolik zpráva. Zatím mohou, za čas budou muset, dodávám.

Václav Klaus ml. ke GDPR: Jde o podobnou logiku, jako že není pěkné, když někdo na ulici a v tramvaji krade lidem peněženky. Ale jedná se o trestný čin a zloděje by měli zavřít. Není řešení, že všichni povinně budou chodit se svázanýma rukama po ulici, aby nemohli krást. A bude úřad a uliční výbor (GDPR pověřenec), který vás bude svazovat. A pokuta dva milióny, kdo půjde po ulici s volnýma rukama.

Čtenář glos P. K. mi napsal:

„Byl by nějaký právní nebo »lidsko-právní« problém postavit uprchlíka na úroveň nesvéprávné osoby jako v občanském zákoníku?“

Jelikož uprchlíci jsou prakticky negramotní (neumějí řeč, pouze 4 % vůbec znají latinku), neznají naše zákony a neumí jednat s úřady, ničím se podle mého od nesvéprávných osob, které tak české soudy označují, neliší. A samozřejmě pak jejich opatrovníci z řad dobrovolníků, kterých by mělo být v našich luzích a hájích jistě dostatek (počítám, že hlavně politici a pracovníci neziskovek by šli příkladem), by pak byli za ně před zákonem zodpovědní stejně, jako je to v případě opatrovníka např. nezletilé osoby.

Myslím, že by tábor tzv. „sluníčkářů“ rychle prořídl. Zavalení soudů tím, že je potřeba nesvéprávnost co tři roky prověřovat a případně potvrzovat se nebojím, neboť jelikož se jedná výhradně o válečné migranty, za tři roky už budou jistě zpět u sebe doma, spokojení a navždy vděční.

Čeština je jazyk vtipný:

Potkají se spermie od dvou chlapů a ta první říká:

Hele, pojď, spojíme se a uděláme si miminko.

Nejseš nějaká blbá? A kdo bude máma a kdo táta? A vůbec, vždyť to ani nejde! Jak tě taková kravina proti přírodě vůbec mohla napadnout?

Čtu rozsudky českých soudů!

Češi jsou smějící se bestie: Britové mohou být rádi, že princ neuzavřel registrované partnerství s nějakým černým muslimem.

Píše pan Miroslav Macek na MacekVBotách.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 259 × | Prestiž Q1: 8,07

+11 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Střípky (158)

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top