Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 3 min.

Střípky (166)

✽ Schilleristán (Tomáš Goláň) ✽ Báječná zpráva (PL + Markéta Šichtařová) ✽ „Neodpustitelný“ odsun Němců (Petr Robejšek) ✽

Schilleristán

A je to tady! Zlatou Perlu z činnosti finanční správy vyhrává Finanční úřad pro Liberecký kraj!!! Dostali jsme na stůl zajišťovací příkazy, kdy důvodem pro jejich vystavení byl spáchaný podvod na DPH v řetězci.

Finanční úřad spočítal chybějící daň i z plnění, která podléhají režimu přenesení daňové povinnosti (v tomto režimu se daň z přidané hodnoty podle zákona neodvádí, takže tam nemůže vzniknout podvod na DPH)!!! Tedy z plnění, kde dodavatel nemá povinnost odvést daň, ale kde tuto povinnost v rámci režimu přenesení daňové povinnosti má až kupující (náš klient), který ji samozřejmě splnil. Dalším důvodem bylo to, že proti klientovi bylo zahájeno trestní stíhání, takže je podle finančního úřadu nedůvěryhodnou osobou.

Takže podle metodiky FÚ jsou všechny obchody s Agrofertem podezřelé, neboť je ovládán (což je prokázáno) osobou, proti které bylo zahájeno trestní stíhání, tudíž osobou dle FÚ nedůvěryhodnou. Stejně tak optikou správce daně bude každý obchod se státem podezřelý, neboť ten je ovládán trestně stíhanou osobou.

Takže máme dvojí metr? I FÚ považuje lidi, kteří jsou trestně stíháni za nedůvěryhodné, proč tedy má být pro veřejnost důvěryhodný náš premiér? Pokud vím, lidé, kteří nepodnikají, finančním úřadům věří…

Tomáš Goláň — senátor:  (– cítí se vytočeně) 


Báječná zpráva

Banda idiotů už se nebude dál množit, jásá ekonomka Šichtařová

tweet-sichtarova.jpg (68,934 kiB)

Ekonomka Markéta Šichtařová zajásala nad zprávou uveřejněnou na serveru iDNES.cz, že se lidé hlásící se k ekologickým antinatalistům snaží planetu zachránit tím, že nebudou dál plodit děti, čímž podle svého názoru ulehčí už tak zalidněné planetě. Šichtařová tuto skupinu označila za „bandu idiotů“.

Tzv. antinatalisté mají za to, že si planeta Země odpočine, když na ní bude žít méně lidí. Už teď žije na planetě asi 7,2 miliardy lidí a natalisté se s tím rozhodli něco udělat. Nehodlají proto mít vlastní děti. Dobrovolně. Rozhodli se tak i navzdory tomu, že mnohé západní vlády vybízejí své občany, aby děti měli, protože jinak nejeden národ postupně vymře. Neblahý vliv se projeví i z krátkodobého hlediska, protože méně obyvatel odvede do státní kasy méně peněz na daních a dalších odvodech.

Zastánci snížení počtu lidi na planetě to ale vidí jinak.

„Naše kultura je silně pronatalistická a je to k naší škodě,“ řekla deníku The Guardian šestadvacetiletá antinatalistka Gwynn Mackellenová, která je členkou Hnutí dobrovolného lidského vyhynutí (VHEMT). Pro české čtenáře zprávu převzal server iDNES.cz.

Pokud některá rodina přistoupí na plán snížení počtu dětí, vyprodukuje podle studií za rok o 58,6 tuny méně uhlíkových emisí. A pokud někdo chce mít dítě stůj co stůj, nemusí rodit další, podle aktivistů může adoptovat některé z těch, které na světě už jsou.

Když si tuto zprávu přečetla Markéta Šichtařová, zajásala. „No konečně zase jednou báječná zpráva! Taková uvědomělost se hned tak nevidí, aby se banda idiotů dobrovolně rozhodla obohatit genetický fond ostatních tím, že se nebudou dál množit,“ napsala Šichtařová. A přidala smajlíka.

Tlemí se nejen Parlamentní Listy, ale i já laughing


„Neodpustitelný“ odsun Němců

Pokud se nemýlím, tak se naše média formulací, kterou Merkelová nedávno použila o odsunu Němců z Československa po II. světové válce, nijak zvlášť nezabývala. A tak bych rád upozornil na to, že pojem „neodpustitelný“ je pro ni poměrně neobvyklý. Za normální situace by se k tématu nejspíše vyjadřovala zdrženlivěji. Ale situace, ve které se kancléřka nachází, normální není. To, že použila docela drastický obrat, naznačuje podle mého názoru toto:

  1. Merkelová věří, že Horst Seehofer svou hrozbu částečného uzavření hranic uskuteční. Ona ho pak bude muset propustit nebo s celou vládou rezignovat. Obojí by mělo stejný důsledek, konec jejího kancléřství. Ten se blíží stejně, ale Merkelová bojuje o jakžtakž spořádané ukončení svého kancléřství, aby mohla pokračovat jak nástupkyně Junckera. Tahle žena nechce jenom psát paměti a jezdit po přednáškách. Žene ji neukojitelná touha vršit fatální chyby v globálním nebo alespoň kontinentálním měřítku.
  2. Merkelová ví, v jak zoufalé situaci se nachází a hledá, čím by si CSU naklonila. Bez ztráty tváře toho moc nabídnout nemůže. Tak se hodí i vysídlení k tomu, aby si Horsta Seehofera, alespoň trochu naklonila. Pochybuji však, že Seehofera její nápadně nenápadné podlézání obměkčí a řekl bych, že sama Merkelová to tuší.

Petr Robejšek, FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 171 × | Prestiž Q1: 5,30

+5 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Střípky (166)

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top