Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 3 min.

Loď migrantů Aquarius — příběh vydírání mimovládek

Migranti na lodi Aquarius nebyli žádní uprchlíci před válkou. Jsou to ekonomičtí migranti s cílem získat celoživotní all inclusive pobyt v Evropě.

lod-orione-s-migrantami-vo-valencii.jpg (46,935 kiB)
Loď Orione s migranty ve Valencii

Španělská agentura ABC uvedla složení národností. S výjimkou těch, kteří uvedli, že pocházejí z Bangladéše (1), Afghánistánu (1) a Pákistánu (1), všichni pasažéři pocházejí z afrického kontinentu. Jmenovitě: Alžírsko (43), Kamerun (6), Republika Kongo (1), Pobřeží slonoviny (11), Čad (3), Eritrea (60), Etiopie (5), Gambie (11), Ghana (30), Guinea Conakry (22), Guinea Bissau (1), Libérie (1), Mali (11), Maroko (11), Niger (1), Nigérie (148), Senegal (13), Sierra Leone (20), Somálsko (5), Jižní Súdán (49) a nejpočetnější severní Súdán (152).

K tomu je třeba přidat i počet osob ženského a mužského pohlaví. Daily Mail uvádí, že celkově připlulo 630 lidí — 80 žen a 550 mužů

Italská loď pobřežní hlídky Dattilo dorazila v neděli v poledne spolu s 270 migranty, po ní následovala loď Aquarius řízena nevládními organizacemi, na které připlulo 106 migrantů a italská námořní loď Orione s 254 migranty.

Mezi africkými migranty bylo 123 nezletilých bez doprovodu, 11 dalších dětí a 7 těhotných žen. V přístavu Valencia je přivítala armáda zdravotnických pracovníků a psychologů.

Po připlutí do Španělska byli migranti rozděleni. Většina z nich byla umístěna do sportovní haly komplexu Cheste ve Valencii. První den byl počet lidí v hale 467. Na druhý den jich bylo už jen 444 — 402 mužů a 42 žen. Ostatní zmizeliy.

Přitom na místě, kde byli ubytováni, mohli dostat zdravotnické ošetření, měli zajištěnou stravu, internet apod.

Důvod, proč mohli zmizet, je ten, že hned po příchodu požádali všichni o azyl a všichni dostali dočasné povolení k pobytu. S ním se mohou legálně pohybovat po celém Španělsku.

Část ostatních migrantů byla rozmístěna po studentském kampusu, ze kterého se museli studenti vystěhovat. Celkem úsměvné bylo, že právě studenti, kteří jsou často na čele průvodů za „vítání migrantů“, dostali okusit multikulturní medicínu. Tento lék již pomohl v Německu a dalších zemích vyléčit z naivity množství podobných nadšenců. Zvláště jako v případě studenta Rubena, který za pobyt v ubytovně musí platit 750 eur. Měsíčně.

Vláda prý přislíbila opuštěnými studentům náhradní ubytování. To jakože nemohli dostat náhradní ubytování migranti?

Zbytečná práce

Novináři a zvědavci nebyli přítomni při přistávání migrantů, museli zůstat v bezpečné vzdálenosti. Žádní důležití vládní úředníci nebyli při akci přítomni.

V přístavu, kam připluli migranti z Afriky, je přivítalo více než 2000 lidí včetně 1000 dobrovolníků z Červeného kříže a 470 překladatelů.

Španělsko se pod vedením nové socialistické vlády zavázalo přijímat migranty. Minulý týden vytáhli podle Daily mail ze 69 malých lodí 986 lidí 4 utopená těla. V tomto roce Španělsko eviduje 792 mrtvé migranty.

Úměra je logická. Čím více lidí se „zachrání „ a odveze do Evropy, tím více lidí vypluje z Afriky. Čím více lidí vypluje z Afriky tím více se jich utopí. Řešením není zachraňovat a odvážet do Evropy — s tím totiž migranti počítají.

Migranty je třeba vykládat na pobřeží odkud vypluli.

Poučný případ jak fungují pašeráci, kteří si dávají vzletné označení „nevládní organizace“ je případ lodi Lifeline.

30 mil od libyjského pobřeží vytáhla loď s kapacitou pouze 50 lidí, celkově 224 lidí. Okamžitě požadovali italskou pobřežní stráž o zásah, přitom odmítli komunikovat a spolupracovat s lodí libyjské pohraniční stráže. Jejíž pobřeží bylo jen pár desítek kilometrů odtud.

Itálie přitom zjistila, že posádka lodi zneužila holandskou vlajku.

Ministr dopravy Toninelli se vyjádřil, že loď porušila zákon tím, že migranty vzala na palubu, i když se už do jejich záchrany pustila libyjská pobřežní stráž. Itálie podle jeho slov mimovládce zabaví lodě Lifeline a Seefuchs.

Matteo Salvini je ochoten vzít loď do Itálie, ale ne migranty.

Vezmeme loď do Itálie a zatkneme celou posádku za pomoc při nedovoleném přistěhovalectví,“ dodal Salvini. „Je to pirátská loď“.

Deník Repubblica dále píše o množství tonoucích a utopených.

Dva migranty zachránili libyjští rybáři 19 km východně od Al Zawiyah, 45 km západně od Tripolisu. Zachránění, původem ze Súdánu, se přidržovali pozůstatků potopené dřevěné lodi. Řekli, že na palubě bylo téměř sto lidí, skoro všichni ze Súdánu, jež obchodníci s lidmi umístili na palubu lodi, která se po několika hodinách začala rozpadat.

Zvyšuje se počet nalezených vraků a spolu s nimi i počty obětí.

Policie v Pozzallo, zatkla údajného pašeráka, který tvrdil, že na vraku z 12. června se plavilo více než 76 lidí. Další dva vraky hlásila libyjská pobřežní stráž.

Závěr je tedy více než jasný. Pokud se nemilosrdně nezačne vracet na místa vyplutí, nebo na nejbližší břeh, počty mrtvých budou nadále růst. Pašeráci lidí pod hlavičkou mimovládek však nespí a je nutné zastavit jejich činnost.

Uvádí 23.6.2018 server SlobodnýVýber.sk

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 277 × | Prestiž Q1: 9,88

+16 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Loď migrantů Aquarius — příběh vydírání mimovládek

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top