Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 1 min.

Závan minulých dob v České televizi

Česká televize ve své reportáži referovala o české Krameriově ceně „Asociace nezávislých medií“. Její příspěvek je manipulativní a demagogický.

Pokud chcete vědět, jak se vyrábí stroj času, je čas si pustit Newsroom ČT24. Dýchne na vás atmosféra komunistického režimu. Vše, co nebylo v souladu s oficiální linií komunistické strany, byly dezinformace, konspirace, temná spiknutí imperialistických sil. Česká televize připravila stroj času.

Příští studenti historie nemusí pracně otevírat archivy, aby se dozvěděli, jak vypadaly angažované příspěvky Československé televize v roce 1988. Úplně stačí, když místo Krameriovy ceny si přepíšete např. Sacharovova cena (vznikla v roku 1988), když místo konspiračních subjektů jako Parlamentní listy, či nějaké jiné, si zadáte Charta 77 a namísto jmen z reportáže si dosadíte jména jako Havel, Dienstbier, Čarnogurský.

Máte výsostně aktuální reportáž, kde i mínění uvedených „osobností“ a „kritických organizací“ přesně odpovídá charakteru doby. I v dobách socialismu byly „nezávislé“ (samozřejmě režimu poplatné) organizace a proti Chartě 77 se dokonce podepisovaly masové protesty a organizovaly se veřejné manifestace nesouhlasu.

Anticharta 1977

To vše je Česká televize dnes — stejně jako média jak v Česku, tak i na Slovensku. Od komunistických dob a potřebě „jednotné linie strany“ se to prakticky vůbec neliší. Svoboda názoru? Svoboda jiného myšlení? Demokratická součást pluralismu? Samé nebezpečné věci …

Naopak, je třeba co nejdrastičtěji zasáhnout, vyhodit z práce, zbavit byznysu apod. Vše, co je odlišné, je podezřelé a ideologicky závadné.

Vítejte do dob reálného — už ne socialismu — ale liberální demokracie. Která není ani liberální ani demokracie. Přesně stejně, jako lidová demokracie v minulých dobách nebyla ani lidová ani demokracie.

Píše slovenský SlobodnýVýber.sk | 25. 6. 2018

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 168 × | Prestiž Q1: 6,85

+9 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Závan minulých dob v České televizi

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top