Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 4 min.

Střípky (168)

✽ Ryba smrdí od hlavy (prof. Milan Knížák) ✽ Klub progresivistů (Petr Štěpánek) ✽ Jen chvilka do exitu (Hana Lipovská) ✽ Švýcarsko upřednostňuje zlato před cennými papíry krytými americkým dolarem (Zürich/HlavnéSprávy.sk) ✽

Ryba smrdí od hlavy

Prezident Zeman si nevidí do úst. Raději bych řekl otevřeně „do huby“, ale pořád si myslím, že prezidentská funkce by měla být ctěna i když pan prezident Zeman dělá všechno, abychom si hlavy státu nevážili.

Prohlašovat na jedné straně, že Ukrajina by se měla zbavit svých oligarchů, kteří ji ovládají a přitom u nás cpát oligarchu Babiše do čela státu, je licoměrné a především hloupé. Navíc náš oligarcha je bývalý spolupracovník StB, komunistický kádr, v současnosti obžalovaný z podvodu. Je to zjevný notorický lhář o čemž se může přesvědčit každý prostým srovnáváním jeho výroků. K tomu patří samozřejmě Babišova slibotechna, která slibuje všechno všem, kteří ho budou následovat. Všechno zaplatí, zařídí, i když předem dobře ví, že to není možné.

Transparency International odhalila, že Babiš se nezbavil Agrofertu, ale že je jeho výlučným a neodvolatelným vlastníkem. Jsem zvědav, jak na to budou reagovat ti, co Babiše stále podporují. Buď jsou to lidé pochybného charakteru, kterým Babišova licoměrnost nevadí, nebo to jsou hlupáci, kteří se nechají opít koblihou či Kosteleckým párkem.

Babiš dobře věděl, odkud může přijít pohroma a tak chtěl hlavní postavu TI Davida Ondráčku posadit do křesla ministra vnitra, aby si ho pojistil. To se mu naštěstí nepodařilo.

Jsou události, na které se nesmí zapomínat. Jako nezapomínáme na hrůzy 2. světové války, genocidu Židů, vyhlazení Lidic a Ležáků, tak také nesmíme zapomenout na hrůzné procesy se Slánským, Horákovou a zničené životy mnoha čestných lidí za komunistického režimu. Zvlášť v této době, kdy se komunisté cpou do čela státu s podporou oligarchy Babiše a morálně pokleslého prezidenta Zemana.

Člověk, jako je Babiš, by neměl mít žádnou veřejnou funkci a měl by se stydět za to, čím byl. Jemu je však jakýkoliv stud vzdálen. Je to neomalený, agresivní komunistický pohrobek. Je tragédií, že nám vládne a ještě větší tragédií je, že ho v jeho pozici udržuje prezident naší země.

Píše pan prof. Milan Knížák, Dr. A na milanknizak.com


Klub progresivistů

Jen pro pořádek a aby se vědělo. Zde je seznam těch 46 poslaneckých šílenců, kteří chtějí zničit tradiční svět a uzákonit manželství homosexuálů. Návrh příslušného zákona podepsalo 22 koblihářů, 4 socani, 1 komanč, 17 pirátů, 1 starosta a 2 topáci a podpořila ho Babišova vláda bez důvěry.

JménoStranaJménoStrana
Andrea Babišová ANO Jan Chvojka ČSSD
Andrea Brzobohatá ANO Lubomír Zaorálek ČSSD
Lenka Dražilová ANO Jiří Dolejš KSČM
Eva Fialová ANO Lukáš Bartoň Piráti
Stanislav Fridrich ANO Ivan Bartoš Piráti
Adam Kalous ANO Lukáš Černohorský Piráti
David Kasal ANO František Elfmark Piráti
Tomáš Kohoutek ANO Martin Jiránek Piráti
Barbora Kořanová ANO Lukáš Kolářík Piráti
Robert Králíček ANO František Kopřiva Piráti
Jan Kubík ANO Jan Lipavský Piráti
Jaroslav Kytýr ANO Tomáš Martínek Piráti
Radka Maxová ANO Jakub Michálek Piráti
Marcela Melková ANO Mikuláš Peksa Piráti
Jana Pastuchová ANO Vojtěch Pikal Piráti
Robert Pelikán ANO Ondřej Polanský Piráti
Jan Řehounek ANO Jan Pošvář Piráti
Jan Schiller ANO Ondřej Profant Piráti
Karla Šlechtová ANO Olga Richterová Piráti
Julius Špičák ANO Tomáš Vymazal Piráti
David Štolpa ANO Vít Rakušan STAN
Petr Dolínek ČSSD Dominik Feri TOP 09
Jan Hamáček ČSSD František Vácha TOP 09

Píše pan Petr Štěpánek, FCB


Jen chvilka do exitu

Přesně před 99 lety podala demisi do rukou prezidenta Masaryka první československá vláda. Nevydržela u moci ani osm měsíců. Kramářova vláda však kupodivu nepatřila k nejkratším ani v naší historii, ani v našem regionu. Průměrná délka prvorepublikové vlády byla 440 dní, (poločas rozpadu po roce 1992 je 678 dní).

První polská vláda vládla 60 dní, maďarská 69 dní, německá 127 dní a rakouská 136 dní.

Nejdelší demokratickou vládou vůbec byla první Klausova vláda (1992–1996), nejkratší pak první Hodžova vláda. Václav Klaus byl ostatně nejdéle sloužícím premiérem naší demokratické historie — ve funkci strávil jako jediný — více než 2 000 dní.

vlady1.jpg (39,944 kiB) vlady2.jpg (26,922 kiB)
Celkový součet (G1) a dílčí délky vlád (G2)

Sestavování druhé československé vlády komplikovaly četné aféry. Lidové noviny tak jen suše konstatovaly: „Dr. Vrbenský, který jest zubním lékařem a koketuje s anarchisty, drží se ministerského úřadu zuby nehty.“

Otázkou zůstává, jak dlouho se u moci „zuby nehty“ udrží vláda Babiš 2. Události jí dávají toliko Malou šanci wink.

Hana Lipovská · FCB


Švýcarsko upřednostňuje zlato před cennými papíry krytými americkým dolarem

Švýcarsko je další země, která sází na fyzické zlato. Švýcarský penzijní fond zvýšil své investice do drahých kovů a upustil od cenných papírů krytých americkými dolary.

Švýcarský vládní penzijní systém se rozhodl proměnit „papírové“ zlato ve výši 700 milionů franků (CHF) na fyzické zlato a uložit jej ve Švýcarsku.

„Jde přitom jen o 2 % z celkových aktiv, je však zcela překvapující, že to dělá,“ vyjádřil se Claudio Grass, nezávislý poradce pro drahé kovy, podle něhož je to silný signál, aby se tato věc brala vážně, protože penzijní fond je investičním nástrojem pro dlouhodobou strategii.

„Fyzické zlato je nejlepší způsob, jak zajistit a shromažďovat bohatství během desetiletí. Pokud byste v polovině 70. let zakoupili zlato ve výši 100 tisíc dolarů, aniž byste cokoliv udělali, stálo by dnes více než 2 miliony dolarů,“ představil Grass příklad.

Podle něj je tedy zlato větší jistotou než cenné papíry: „Za současných okolností je rozumné zajistit uložení v domácí zemi, ve Švýcarsku, namísto Londýna nebo USA, což mi připomíná repatriaci centrální banky.“

Grass dodává, že země zaznamenávají geopolitický posun od Západu na Východ, a proto kupují spíše skutečné zlato.

„Poslední geopolitická změna, která začala první světovou válkou a skončila druhou světovou válkou, postavila USA do dominantního postavení, aby vlastnila a uchovávala 70 % zlatých rezerv světa. To je také jeden z hlavních důvodů, proč USA získaly od Britů impérium. Nyní můžeme vidět další geopolitickou mocenskou změnu s růstem Východu,“ vysvětluje.

Ještě stále je více než 65 % všech měnových rezerv na světě v amerických dolarech. Grass dodává, že „fyzické zlato je z pohledu centrální banky určitě nejlepším zajištěním proti oslabování dolaru, který je na cestě k dosažení své skutečné hodnoty, která je nulová“.

Curych 2. července 2018

Uvádí slovenský server hlavnespravy.sk

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 181 × | Prestiž Q1: 4,95

+4 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Střípky (168)

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top