Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 2 min.

Na okraj televizního „výbuchu“ poslance Faltýnka

Pana poslance Faltýnka jsem dosud považoval za moudrého a rozvážného politika hnutí ANO. Poté, co jsem se ze zpravodajských serverů dozvěděl o jeho excesu v Otázkách VM z 1/7, inkriminovanou pasáž jsem si znovu přehrál.

Pan Faltýnek se obořil na Jakuba Michálka:

Kolik je vám roků? Kolik je vám roků, pane Michálku? … Tohle přece není možný, aby tady takovej chlapec říkal tyto věty.

Načež vzápětí (p. Faltýnek):

Jsem emoční člověk, ujely mi nervy, omlouvám se vám všem …

Co Jaroslava Faltýnka tak rozlítilo? Šéf poslanecké frakce Pirátů Michálek si dovolil vyjádřit názor, že „trestní stíhání pana Babiše je pravděpodobně oprávněné“.

Myslet si to samozřejmě může, protože jako jeden z mála četl spis týkající se kauzy Čapí hnízdo, neb byl členem mandátového a imunitního výboru PS, a pokud si to myslet může, není důvod, proč by to nemohl ve svobodné společnosti veřejně říci. Pan Faltýnek samozřejmě svého šéfa brání — což je pochopitelné. Méně pochopitelný je způsob, jakým tak činí. Osobním útokem na pana Michálka. Ten má tu „smůlu“, že je mlád — a tudíž snadným terčem útoků lidí blížících se k seniorskému věku.

Logiku to nemá žádnou: Jakub Michálek zastává takový názor na Babišovu kauzu, jaký v televizi prezentoval, nikoli proto, že je mu devětadvacet, ale proto, že k tomuto závěru dospěl poté, co se seznámil se spisem. Jsem si jist, že ke stejnému poznání by došel i v případě, že by mu bylo tolik, kolik Jaroslavu Faltýnkovi, tedy šestapadesát. Co by říkal pan Faltýnek v takovém případě? Také by se pídil po jeho věku? Sotva.

Skutečnost, že nejprve „vybuchl“ a vzápětí se všem omluvil, nesvědčí o tom, že by se jednalo o rozvážného politika, za jakého jsem ho dosud považoval. Škoda — do seznamu osobností, které mě zklamaly, přibyla další. (Omluvu se jistě sluší přijmout, nicméně stejně tak je nutné z tohoto excesu se poučit.)

Pikantní na tom všem je, že v návalu prchlivosti pan Faltýnek pozapomněl, že členem jejich vládního týmu je Adam Vojtěch, kterému je jednatřicet. Je to tedy také „chlapec“ — jen o dva roky starší než Michálek, ovšem zastává mnohem zodpovědnější funkci ministra zdravotnictví. Představuje jeho mládí pro pana Faltýnka také problém, anebo platí Quod licet Iovi, non licet bovi?

Píše 2. 7. 2018 pan Lubomír Stejskal na blog.idnes.cz


Pozn. red.: No, já bych to vyhodnotil tak, že pan Faltýnek moc dobře ví, že pan Michálek má pravdu. Jen velice silně nestojí o to, aby se zase diskuse na toto téma rozviřovala, než ji ovládnuté státní orgány definitivně zametou pod koberec.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 193 × | Prestiž Q1: 7,38

+10 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Na okraj televizního „výbuchu“ poslance Faltýnka

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top