Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 3 min.

Na Západ se budou prostírat islamizované státy…

ROZHOVOR Západní elita podporuje výměnu Evropanů za imigranty. Na Západě budou islamizované státy, říká pan Alexander Tomský.

„Summit nic nevyřešil a sliby na zastavení migrace jsou mlhavé, ne-li liché… Nezapomínejme, že západní politická elita, především Brusel a Europarlament, považují výměnu evropského obyvatelstva za migranty za žádoucí, a když jsou pod tlakem (dnes Itálie a Rakouska), tak se přetvařují. Dlouhodobě není jiné východisko než koalice států střední Evropy. Od nás na Západ se budou prostírat islamizované státy,“ říká profesor Alexander Tomský.

Jak hodnotíte výsledek summitu EU týkajícího se imigrace? Všechny strany ho interpretují jako své vítězství. Orbán i Merkelová…

Blbost. Summit nic nevyřešil a sliby na zastavení migrace jsou mlhavé, ne-li liché. Že padnou absurdní kvóty na rozdělování migrantů, bylo dávno zřejmé, nikoho nelze zadržovat proti jeho vůli. Nic nového se nedohodlo, jen se po třech letech opět mluví o vybudování registračních středisek pro migranty a vrácení neúspěšných azylantů. Vyhoštění migrantů je nesmírně nákladné a z 90 procent se nedaří. Většina států své občany zpět nepřijímá. Čtyři vražední útočníci v Německu byli odmítnutí žadatelé, podobně ve Švédsku a ve Finsku.

Kdo přispěje Itálii na stavbu imigrantských táborů? EU slibovala finanční pomoc už několikrát a nikdy ji nedotáhla do konce.

Podaří se postavit registrační střediska v Africe? To by znamenalo ohromnou finanční pomoc (výkupné) dotyčnému státu. Mluví se o posílení Frontexu, ale tito „záchranáři“ svou aktivitou zvyšují zájem o vystěhování. A co teprve lodě humanitárních organizací, kdo je hodlá zastavit? Nikdo.

Nezapomínejme, že západní politická elita, především Brusel a Europarlament, považují výměnu evropského obyvatelstva za migranty za žádoucí, a když jsou pod tlakem (dnes Itálie a Rakouska), tak se přetvařují. Komisař pro migraci Dimitris Avramopoulos nedávno v článku „Migranti v Evropě zůstanou“ (8. 12. 2017) napsal, že je nejvyšší čas, aby „nalil Evropanům čistého vína“… „Nikdy nebudeme schopni migraci zastavit.“… „Za minulý rok zajistila EU pobyt dalším 700 000 lidem a je to nejen naše morální povinnost, ale i nezbytná ekonomická a sociální potřeba stárnoucího kontinentu.“ … „Migranty, mobilitu a pluralismus musíme uznat jako normu naší politiky, jako trvalou migrační a azylovou politiku. Jediné, co musíme změnit, je kolektivní myšlení Evropy.“

A tak budou lodě připlouvat dál. Krizi v Evropě vyvolá teprve hospodářská recese.

Pozice Merkelové kvůli migrační krizi je i v Německu silně oslabena ze strany CSU, ale kritici jsou už i v CDU. Padne, nebo to ještě nějak „zpytlíkuje“ pro jedno volební období?

Šéf bavorské strany Horst Seehofer vyhrožuje kontrolou hranic a odmítnutím vpouštět do Německa běžence ze třetích států, ale několikrát prohlásil, že pád vlády nechystá. Konzervativní Bavorsko má blízko k české mentalitě, ale je nerozborně zapojeno do německé politiky. Mám pocit, že jde o taktizování před zemskými volbami v Bavorsku, kde by mohla Alternativa (AfD) získat více než deset procent hlasů na úkor Seehoferovy CSU.

Jako všude stále se lidem předkládají kosmetické nebo spíše symbolické ústupky. V Bavorsku kříže do úřadů, v Rakousku snížení dávek závislých nyní na zkoušce z jazyka (opravdu), ale migranti přicházejí dál. V Německu záleží na náladě obyvatel, pokud by před volbami došlo k teroristickému útoku anebo další vraždě odmítnutým azylantem, tak německá vláda padne.

Myslíte si, že nástup euroskeptiků a „populistů“ bude následovat po jejich úspěchu v Rakousku, Itálii, Slovinsku i v dalších zemích EU?

To bude velmi záležet na politice středové pravice. Sociální demokracie je passé. Pokud skutečně přitvrdí v záležitosti migrace, bude mít úspěch tak jako v Rakousku. Pokud ne, budou mít navrch protestní strany.

Co si myslíte o myšlence, že by jakýsi Visegrád plus mohl být do budoucna alternativou ke stále více islamizované, neomarxistické a centralizované EU? Přidat k Visegrádu by se mohlo Rakousko, Chorvatsko, Slovinsko, popřípadě Bavorsko, Sasko, severní Itálie… Není opět čas na spolupráci ve střední Evropě v prostoru mezi Německem a Ruskem, jak to byla idea Palackého, ale i nakonec Pekaře?

Dlouhodobě není jiné východisko než koalice států střední Evropy. Od nás na Západ se budou prostírat islamizované státy. K těm zemím naší budoucí koalice, jež jste zmínil, bych přidal Rumunsko, Bulharsko i státy rozpadlé Jugoslávie. Patří sice do východní (pravoslavné) Evropy a nemohou s námi vytvářet stejnou civilizaci a státní útvar, ale v otázce islámu jsou s námi naprosto zajedno.

Co je podle vás nyní nejdůležitější otázkou v zahraniční politice a geopolitice?

Migrace. Ohrožuje nás nejen ekonomicky a zvýšenou kriminalitou, ale přímo existenciálně. Naši vnuci by už nežili v zemi, ve které vyrůstali, ztratili by svůj domov a museli by se potýkat s hospodářským i politickým rozvratem.

Říká 4. 7. 2018 pan Alexander Tomský pro PL

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 204 × | Prestiž Q1: 8,18

+12 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Na Západ se budou prostírat islamizované státy…

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top