Štítky článku: •  

Komunistická strana měla být zrušena hned po Sametové revoluci!

Myslím si osobně, že posilování vlivu KSČ(M) může vést k ohrožení demokracie. Strana sice hlásá svůj odklon od své předchůdkyně, ovšem partaj má nadále ve svém programu body, ze kterých mrazí – například hodlá vystoupit z NATO, nastavit šílené progresivní zdanění nebo například chce prosadit čistotu a ochranu českého jazyka v médiích i při výuce ve školách. Sami posuďte, jak na Vás tyto body působí.

volte-ksc.jpg (9,053 kiB)
Nevolte!!!

KSČM dohodla ve většině krajů vládu se sociálními demokraty. Výsledky voleb byly děsivé, zvlášť proto, že pravicoví a středoví voliči zůstali doma a disciplinovaní důchodci naběhli k volebním urnám a hodili svůj hlas KSČM. A poté se lidé diví, že vládnou komunisti. V tomto by měl být smysl všech voleb, když už nemám koho volit, volím aspoň někoho, aby můj „nehlas“ nedostali komunisti. Jeden příklad: komunistický městský zastupitel chce, aby se historie vykládala také z komunistického pohledu (pozvat na diskuzi do škol člena pohraniční stráže), aby se tedy ukázalo, že ten svět za komunismu nebyl vlastně tak špatný, jak se říkává.

Na druhou stranu částečně chápu, že někteří lidé volí komunisty. Strana jim naslibuje nejrůznější sociální jistoty, vysvětlí jim, že všichni, kteří jsou bohatí, své peníze ukradli a plodí tak v nich závist. Navíc strana neměla za poslední roky žádný velký skandál (napadá mě jen poslanec Dolejš, který se nechal nachytat od redaktora MF DNES a hodlal dát jeden milion korun na úplatek o loterijním zákonu), a tak mohou jejich voliči tvrdit, že jsou to jediní nezkažení. Jak už jsem říkal, je velká chyba si myslet, že se v něčem změnili. Dokládá to křídlo nejradikálnějších (Semelová, Grospič, Kováčik), kteří se pravidelně setkávají i s komunistickou mládeží u hrobu Klementa Gottwalda, kteří jsou často velmi radikální,  a oslavují ho jako největší osobnost celého Československa. Udělejte si o tom obrázek zase sami.

Pro mě jako občana České republiky je naprosto nepřípustné, aby se KSČM jakkoliv podílela na vládě. Jednak z hlediska politického (levicová vláda a levicová orientace ČR), tak i z hlediska morálního, protože strana, která tu vládla přes čtyřicet let a za svého působení napáchala nejrůznější zvěrstva, jak na tomto státě (ekonomický úpadek, závislost na SSSR a celkově na východě), tak i na lidech (procesy v 50. letech, normalizace, kádrování) kteří si „svůj“ úděl života v komunismu ponesou po zbytek života, nemá žádné právo sedět v Poslanecké sněmovně. Byla veliká chyba našeho bývalého prezidenta Václava Havla, že se toho řádně neopřel a nepostavil KSČM mimo zákon. V současnosti je bohužel volání po zakázání komunistů úsměvné.

Doufám, že lidé budou mít rozum a nakonec nezvolí KSČM v takové velké míře, jak se čeká. Lidé by si nadále měli připomínat, co se posledních 50 let tady dělo.


Publikuji zde esej, kterou jsem přispěl do soutěže „Olympiáda lidských práv“. Psal jsem ji někdy začátkem října ve školním kole, proto není aktualizovaná o volební výsledek strany a celkově jsem se ji po obsahové stránce rozhodl neopravovat.

Autorem eseje je pan Michal Karas

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 832 × | Prestiž Q1: 5,35

+2 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top