Štítky článku: •  

Úplný zákaz kouření

... ve stravovacích zařízeních — v restauracích, v barech, nálevnách a pivnicích. Důvod? Demagogie populistů a pokrytců, nic víc a nic méně.

Zatímco je v dnešní „pošahané a zpovykované“ společnosti naprosto normální jít například na potrat, vzít si jedince stejného pohlaví — tak kouřit prý normální není. Zatímco se zvažují kroky k legalizaci měkkých drog, s čímž nemám z jistého prostého důvodu problém, zpřísňují se omezení kuřáků tabáku. Zatímco lidé jsou závislí na televizi, internetu, reklamě a módních vlnách — a to tak, že se mluví o jistém druhu demence, tak boj proti závislosti na nikotinu, nebere konce. Hlupáci, neschopní vlastní existence bez toho, aby kecali do existencí jiných lidí, jsou zaslepeni natolik, že nevnímají vlastní, v podstatě také zhoubné a škodlivé závislosti. Jejich závislosti jsou ovšem prokazatelně zhoubné pro celou společnost a pro každého zvlášť jakbysmet. Vím, že to nepochopí, vím, že je to k ničemu. Plácám si zde „játra“ naprosto zbytečně.

Idiocie či demence, prostě jen degenerace takto manipulovaných jedinců je nezadržitelná, neb má podporu jak v politických, tak bohužel i vědeckých kruzích. Není nic platné, upozorňovat na pokrytectví, na zástupnost celé problematiky, na to, že si na těchto rádoby „moderních“ problematikách někdo jen honí vodu na „svůj“ mlýn. Problematika je podobná, možná naprosto stejná, jako v případě ochrany životního prostředí. Řešení zástupného problému, kdy ten skutečný, v očích „zodpovědných“ je zřejmě neřešitelný, a je tedy potřeba odpoutat pozornost a svalit vinu na něco/někoho jiného, než jen na vlastní neschopnost a než na sebe sama. Politici si na těchto tématech honí hlasy a tím upevňují svou moc, vědci a lékaři tak získávají postavení, prestiž — vše jen pro vlastní prospěch a to tou nejsnazší a nejjednodušší cestou. Cestou vytvoření virtuálního problému a viníka, které je pak snadné i virtuálně vyřešit. Vlk se nažere a koza zůstane celá. O vás jim většinou nejde. Jako vždy, jde především o moc a o prachy. A nejen ty ze zlodějských daní!

novak-998-n.jpg (45,164 kiB)
Autor kresby: Václav Novák

Vraťme se ovšem k meritu věci. Jsem jednoznačně pro zákaz kouření ve stravovacích zařízeních. A tím to končí. V restauracích, dokonce v barech či nálevnách a pivnicích, to není jen zásah do nepřekročitelných práv majitele, provozovatele a zřizovatele takového zařízení. Každý člověk má právo na svobodu rozhodnutí jak naloží nejen se svým životem, ale i na to, jakou restauraci, bar či pivnici bude provozovat, zdali kuřáckou či nekuřáckou. Každý jiný občan, má stejné právo se svobodně rozhodnout, do jaké restaurace, baru či pivnice půjde a do jaké ne. Konec — tečka. Všechny kecy okolo jsou jen mlžení a záměrné zkreslování tohoto základního práva. Nikdo nemá právo si vynucovat zákaz kouření v restauraci jen proto, že „ausgerechnet právě on — nekuřák, do této restaurace chce jít“ přestože je to kuřácká restaurace, tím spíš pivnice či bar (ne mléčný, ale noční). Požadovat něco podobného plošně, to už je totální zhovadilost, ale především je to nepřípustný zásah do svobod majitele, podnikatele atd.

Napsal jsem řadu článku na toto téma a dovolím si je připomenout. Tím spíš, že idiocie, drzost a sprostota těch, co nestydatě lžou — a nejen o důsledcích pasivního kouření (protože o škodlivosti kouření nikdo rozumný jistě nepochybuje), ale o důvodech různých onemocnění, která se společně všechna přičítají na vrub kouření či pasívního kouření, přestože každý myslící jedinec, musí minimálně tušit, že stejnou ne-li větší měrou, se na nich podílejí vlivy, jako je otrávené životní prostředí — tedy vody, vzduchu a země. Logicky pak i vše co jíme a pijeme, to co dýcháme, je kontaminované, otrávené. Házet různá onemocnění, především pak rakovinu, alergie a podobně, pouze na kouření, není jenom sprostá lež, je to skutečná zhovadilost, vedoucí pouze k tomu, že se řeší „zástupné“ problémy, zatímco ty skutečné nikoliv! Jaký asi bude důsledek takového přístupu? O co tedy demagogům a populistům jde?

Autorem článku je pan Karel Ábelovský

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 106 × | Prestiž Q1: 5,03

+1 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top