Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 4 min.

Hollan versus Tomský

Shlédl jsem celých 30 minut „rozhovoru“ Hollan versus Tomský. Až si to nějak v hlavě přeberu, odfiltruji emoce, napíšu k tomu víc. Zatím vím zcela bezpečně tři věci:

hollan-versus-tomsky.jpg (11,757 kiB)
Hollan vs. Tomský

1) Hollan a spol. se rozhodli, že toto (rozuměj: migrace) bude jejich hlavní (jediná) karta v podzimních volbách a jsou si jisti, že vyhrají — proč? — protože si myslí, že ty facebookové počty jim na úspěch do zastupitelstev stačí (Hollan to sám v rozhovoru přiznává; mj. to dokazuje, že je vůbec nezajímá téma komunální politiky, ale našli si kartu ne nepodobnou Brexitu, válce proti Rusku nebo tání ledovců (je úsměvné, jak se tam v jedné chviličce snaží Hollan podsunout Putina) — zkrátka být u koryta, nic víc. On ví, že nic neovlivní, on ví, že v komunální politice je jejich hnutí debaklem, nic pro lidi v příštím období neudělá, ani to nemá v plánu, protože jen chce „reprezentovat myšlenkový proud“ laughing Dobrý, no… Pamatujete na díl Hříšných lidí města pražského, kde defraudant Sepekovský ukradne šperky a peníze a zmizí vlakem do Tater? Já mám z toho filmu rád mnoho scén, ale hned mi přišla na mysl ta, jak Ilja Racek je konduktérem v lůžkových vozech vlaků a představuje se jako „Rudolf Tejc — reprezentant firmy VagonLi“. My mysleli, že Matěj a spol. bude řídit město, něco dělat a oni jsou to reprezentanti myšlenek! To měli říct dřív a ušetřili jsme si 4 roky politického marasmu.

2) Potíž je v tom, že M. Hollan se už na začátku rozhovoru střelil do nohy, když říká, jakou má podporu na svém facebooku apod. Aha…. No, tak já bych dodal, že mne Matěj Hollan zablokoval asi po 3–4 měsících, co byl v politice a jsem si jist, že takto to udělal s řadou lidí, kteří jsou jeho političtí odpůrci, zejména těmi, kteří měli co říct.

3) Chtěl bych poznat Hollanova učitele dějepisu. To musel být nějaký moc zvláštní člověk… napřed M. Hollan trvá na tom, že jsme zplynovali Židy, pak si opravdu, ale opravdu myslí, že multikulturní soužití v Brně před II. světovou válkou bylo harmonické. Je to fakt úsměvné, protože realita byla přesně opačná a to stovky let. Myslím, že snad nejstarší památkou nefunkčnosti multikulturalismu v Brně je tzv. zazděný radní? (zde např. mojebrno.jecool.net/inka--brno-povesti-zazdeny-r…) — ale jsou jich desítky. Matěj Hollan je člověk, který si vytvořil neexistující fiktivní historii, do které se nyní snaží halabala podle svého vidění vecpat dnešní reálie.

No je tam toho — na půl hodiny požehnaně…

https://www.reflex.cz/…/dvacet-uprchliku-nas-nepodreze-rika…

Tomáš Tyl, FCB

A pokračování…

Dovolím si další Hollanovy perly, nad kterými přemýšlím:

4) „Lidé přicházejí ze zemí, které jsou neobyvatelné i kvůli politické situaci, i kvůli životnímu prostředí“. Aha, tady to začíná vypadat, že Afrika, která je mnohonásobně větší než všechny země EU dohromady (nechci psát „Evropa“, protože tam bychom museli počítat i s Ruskem), tak je politicky a „kvůli životnímu prostřední“ neobyvatelná. To je zajímavé. Proč tam teda jezdíme na dovolenou?! Já vždycky chtěl jet k pyramidám — ale v současné bezpečnostní situaci nepojedu. Nechci, aby mne nějaký magor zabil u koptského kostela.

Dovolím si upozornit, že Afrika je větší než Čína, USA, Indie a celá Západní Evropa dohromady. List jako The Econnomist by nelhal, že?

https://www.economist.com/…/11/10/the-true-true-size-of-afr…

Je zajímavé, že nejméně 2–3× týdně dává ČT nějaký dokument o tom, jak je Afrika dokonalý kontinent. Já už bych ani jinde žít nechtěl a tak jsem celý rozjuchaný, že nám sem Matěj s Bárou Afriku konečně dovezou, protože Královo Pole a Řečkovice jsou fakt nuda. V brněnském Bronxu je to aspoň řachanda a pecka! Tam to multikulturně žije!

Čímž se dostáváme ke vtipnému tvrzení, že ty země jsou „neobyvatelné kvůli politické situaci“. To je zajímavá myšlenka — odkud pokud je země obyvatelná kvůli politikům, na to by mohla být i disertační práce. Zrovna teď je v Nantes na náměstí 500 migrantů, kteří o sobě tvrdí, že jsou „političtí“, ale stěžují si, že mají jen 1 toaletu a NIKDO z 500 lidí nevezme lopatu, aby šel vykopat latrínu. Varují před epidemiemi, ale stojí ve frontě a čekají na jídlo, co jim Francouzi dají.

https://www.youtube.com/watch?v=eLAWzFRbTm8

Chápu, že to je kultura, kterou Žít Brno vítá, a kterou se tady snaží zavést, na vše máme koordinátory, armáda poslušných úředníků (kamarádů, kteří by se nikdy nikde neuplatnili a budou své živitele volit, jinak by byli přece šílení) se utěšeně rozrůstá do gigantických rozměrů, vytváříme nové funkce, pro které se ex post hledá skutečná náplň práce — tak nějak si marxistický multikulturalismus představuje ekonomickou konjunkturu aneb „plná zaměstnanost“ (a víme, jak kdo „dělal“) a další výdobytky, co jsme tady už měli. Já to ještě pamatuju a je to tady zas…

Ano, to co Žít Brno a koalice, v které se nachází na čele s ANO zavedlo, to nelze popřít — jde o tzv. „Zvyšování interkulturní prostupnosti veřejných institucí ve městě Brně“. Takže na co pak máme „koordinátory“? Na to, aby psali dopisy v arabštině tak, jak se to už děje? Na vrcholu té pyramidy totiž sedí zvolení politici, kteří mají aureolu nepostradatelnosti, neb jsou to oni, kdo mohou říct: „PŘIVEZTE JEŠTĚ DVA ZÁCHODY!“ — a masa 500 nových voličů jásá, nebo ne? Ano, dnes jásá… Zítra….? Známe to z celé Evropy — ne, díky.

Mimochodem — zásadním sdělením by mělo být, že lidé, kteří k nám takto přichází, se rozhodně nehodlají svých kulturních návyků vzdát. Ne, fakt ne… Islám je pevný v tom, že odpadnutí od něj se trestá smrtí. To jsem připomněl i ve svém otevřeném dopise primátoru Vokřálovi z tohoto jara — nastvanematky.cz/dr-tyl-pise-primatorovi-mesta-b…, kdy jsem mj. citoval z dopisu těch, kteří konvertovali ke křesťanství a v zoufalství psali papeži Františkovi — česky viz např. zde fatym.com/view.php?nazevclanku=konvertite-z-islamu-zadaji-papeze-v-otevrenem-dopise-zmente-sve-uceni-o-islamu, nebo v originále na exmusulmanschretiens.fr/en/.

Ten duel Hollan vs. Tomský je tak výživný, že možná budu pokračovat — i když mne to příliš nebaví. Chcete, abych pokračoval?

Tomáš Tyl, FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 480 × | Prestiž Q1: 12,85

+24 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Hollan versus Tomský

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top