Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:

Francie osvobozuje extrémisty

Zajímavý příběh získává pozornost ve Francii. Dva japonští vinaři, kteří žijí v Banyuls-sur-Mer od roku 2016, byli informováni o tom, že z důvodu nedostatku finančních zdrojů budou muset opustit Francii. Rie Shoji, 42 let, a Hirofumi Shoji, 38 let tam přišli v roce 2011 s nápadem stát se vinaři.

Nejprve pracovali jako zemědělští dělníci a obchodníci s vínem v Bordeauxu a Burgundsku a studovali a získali titul v oboru řízení a enologických postupů. V roce 2016 investovali 150 000 eur (170 000 dolarů) na nákup pozemků. Jejich cílem bylo vyrobit přírodní, organické víno ve východních Pyrenejích, kde se vše dělá ručně.

Jejich první víno, jménem Pedres Blanques, se objevilo v roce 2017 a bylo považováno za „zjevení“. Je již na vinném lístku mnoha známých restaurací ve Francii a ve Španělsku. „Jeho cena je vysoká,“ řekl jejich právník Jean Codognès, „a prefektura říká, že jejich víno nemá žádnou budoucnost. Vláda to snad nemůže myslet vážně“.

 

Stejná vláda, která chce deportovat japonské investory, přijala pouze v roce 2017 100 000 migrantů ze subsaharské a severní Afriky, většina z nich nemá žádné dovednosti ani peníze.

Stejná vláda, která chce deportovat japonské tvůrce velkolepého nového vína ve Francii, se chystá propustit z vězení teroristu al-Káidy Djamela Beghala spojeného s masakrem v Charlie Hebdo v roce 2015.

Dne 5. srpna 2018 Djamelovi Beghalimu, kterému je 52 let, vyprší trest odnětí svobody za spáchání trestních činů, mezi které patří například plánování vyhodit do povětří americké velvyslanectví v Paříži. Francie chce deportovat Beghaliho do Alžírska v den, kdy opustí věznici Vezin v Rennes. Beghal má alžírský pas, ale jeho právníci trvají na tom, že jeho život by byl ohrožen, kdyby se vrátil do země, kde se narodil. Až do současnosti alžírská vláda nereagovala na žádosti francouzské vlády. Dne 13. Června řekla ministryně spravedlnosti Nicole Belloubetová v rozhlasovém rozhovoru: „Ještě není jisté, že [alžírská vláda] přivítá Beghaliho, který již není francouzským občanem …“ Co se stane, pokud ho Alžírsko nebude chtít? „Zůstane v domácím vězení.“

Podle nového zákonaboji proti terorismu, který byl přijat v roce 2017, může být „domácí vězení“ rozšířeno tak, aby zahrnovalo okres v městě nebo vetší oblast, kterou bude zahrnovat jeho bydliště, aby se zajistila větší svoboda teroristu a aby měl dobré podmínky pro rodinný život.

Djamel Beghal není ojedinělý případ. Od té doby do konce roku 2019 oznámil ministr spravedlnosti, že Francie je připravena propustit z vězení 50 islámských teroristů a 450 radikalizovaných vězňů. „450 radikalizovaných vězňů bude zpět na svobodě do roku 2019 a taky 50 islámských teroristů,“ uvedl na zpravodajském kanálu BFMTV.

„Tenhle rok opustí vězení 20 islámských teroristů a dalších 30 islámských teroristů příští rok. Od teď do roku 2019 opustí vězení 450 radikalizovaných vězňů. Mezi nimi jsou i prostí zločinci, kteří se během pobytu ve vězení radikalizovali …

Samozřejmě, věřím, že je všechno implementováno tak, abychom ochránili naše spoluobčany. Jsme opravdu odhodláni sledovat tyto lidi. Vytvoření národního úřadu pro centralizaci těchto informací o nejnebezpečnějších zločincích je efektivní odpovědí.“

Musíme si pamatovat, že 19letý džihádista z ISIS, který prořízl hrdlo kněze, otce Jacquese Hamela, v Saint-Étienne-du-Rouvray byl pod dohledem a byl sledován elektronickým kroužkem na kotníku.

V lednu 2018 pani Nicole Belloubetová řekla, že Francie by zasáhla, kdyby byl francouzský džihádista odsouzen k smrti v Sýrii nebo v Iráku. „Francouzský stát,“ řekla, „by zasáhl a vyjednával s druhým státem, ve kterém se má rozsudek vykonat.“ Toto oznámení se uskutečnilo hned poté, co irácký soud odsoudil německou ženu k smrti oběšením, za to, že se přidala k Islámskému státu — první takový rozsudek týkající se evropské ženy. Francie a Evropská unie mají dlouhodobou politiku proti trestu smrti a všechny členské státy opustily tuto praxi.

Ve skutečnosti francouzští vládní představitelé projevují smíšené pocity, jak by se měly vypořádat s džihádisty ISIS. Veřejně proklamují, že chtějí džihádisty zpět do francouzské společnosti. Ale ve skutečnosti — ne příliš překvapivě — se obávají těchto typů občanů. V květnu roku 2017 vydal Wall Street Journal šetření, které prohlásilo, že francouzské zvláštní jednotky poskytly iráckým silám seznam přibližně 30 mužů, kteří byli „označeni za cíle vysoké hodnoty“. Bývalý francouzský prezident François Hollande potvrdil, že osobně povolil nejméně čtyři vraždy „cílů s vysokou hodnotou“ zvláštními jednotkami Francie.

Podle čísel zveřejněných vládou v listopadu 2017 se od roku 2014 připojilo k ISIS v Iráku a Sýrii zhruba 1700 francouzských muslimů. Nejméně 278 zemřelo a 302 se vrátilo do Francie, z toho 66 žen a 58 nezletilých. Ostatní byli zachyceni v Sýrii nebo v Iráku, zabiti v bojích nebo uprchli do zbývajících území, které jsou stále drženy ISIS nebo jinými džihádistickými skupinami (zejména v Libyi).

Podle vládního zdroje, který si však vyžádal anonymitu, francouzští úředníci začínají být obzvláště znepokojeni možným spojením na jedné straně radikalizovaných muslimů s těmi, kteří byli osvobozeni z vězení a džihádisty, kteří se vracejí ze Sýrie a Iráku do Francie a muslimskými gangy z předměstí na straně druhé. Mnohá předměstí ve Francii znamenají tzv. „no-go-zóny“ — oblasti, které jsou převážně muslimské a řízené salafisty a obchodníky s drogami. Podle zdroje:

„Víme jistě, že na naše předměstí se dostává značný proud zbraní.“ Většina z těchto zbraní [Kalašnikovy, Uzi] byla již mnoho let v rukou obchodníků s drogami. „Máme informace, že tito lidé nyní používají tyto zbraně k ještě těsnější kontrole jimi ovládaných teritorií.“

V květnu roku 2018 se na sociálních sítích objevilo video představující členy jednoho gangu oblečené v černé barvě, jak stříleli z kalašnikovů na členy jiného gangu a policii. Podle několika zdrojů „ve Francii je v oběhu tři až sedm miliónů nelegálních zbraní“.

„Obáváme se možného spojenectví mezi muslimskými gangy z předměstí a džihádisty, kteří půjdou brzy na svobodu na straně jedné a džihádisty, kteří se vracejí z války v Iráku na straně druhé,“ řekl nejmenovaný zdroj. „Chybí nám informace. Naše bojeschopnost je omezená. V současné době nemáme žádnou přípravu ani kapacity k tomu, abychom mohli čelit takové alianci.“

Chcete-li pochopit nebezpečí, musíme provést jednoduchý výpočet, říká zdroj:

„Máme 400 francouzských předměstí, což představuje pět milionů lidí, převážně muslimů. 90 % této populace tvrdě pracuje na svoje živobytí, ale 10 % — půl milionu lidí — pracuje pro salafisty nebo pro obchodníky s drogami. Jestliže 10 % z těchto 10 % je napojeno na džihádisty, představuje to armádu 50 000 vojáků. Policie není schopna bojovat proti tomuto vnitřnímu nepříteli.“

Autor a novinář Yves Mamou, který žije ve Francii, působil po dobu dvou desetiletí jako novinář pro Le Monde. Dokončil knihu o „spolupracovnících a užitečných idiotech islamismu ve Francii“, která bude publikována v roce 2018.

Pro další podobné články navštivte českou verzi Gatestone institutu

Z anglického originálu přeložil Mike (epshark.cz)

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 207 × | Prestiž Q1: 9,79

+13 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Francie osvobozuje extrémisty

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top