Štítky článku: •  

Boj proti Šabatové je bojem za svobodu

Paní ombudsmanka nám v několika minulých dnech předvedla, jaké je její uvažování. A jaké je i uvažování těch, kteří chtějí posílit její pravomoci. Nebavme se o tom, že je to nesystémové řešení. To je více než zřejmé. Bavme se o tom, proč paní ombudsmanka škodí svobodě a proč je tak strašně důležité dnes souboj s ní a s jejími příznivci vyhrát. Paní ombudsmanka totiž reprezentuje pohled na svět, který není sebevědomý a ve své malosti a ubohosti pomáhá likvidovat poslední zbytky svobody.

sabatova.jpg (31,233 kiB)
Internacionální marxistka duší i tělem

Sebevědomý člověk se nebojí pojmenovat věci takové, jaké jsou. A jedině tehdy, když věci pojmenujeme v jejich objektivitě, teprve tehdy můžeme problémy řešit. To věčné chození kolem horké kaše a špatné pojmenovávání problémů nás uvrhává do stále větších potíží. Češi nejsou rasisté, jen se jim příčí neustále podporovat někoho, kdo si podpory neváží a oplácí jen stále většími požadavky. Češi nemají problém s cikány. Češi mají problém s lidmi, kteří narušují společné soužití, chovají se neomalené a omezují druhým jejich svobodný prostor. Neřešení a zakrývání vede jen k eskalaci nenávisti a odporu.

Proč to někdo neřekne naplno? Kdybychom to uměli takto říci, dokázali bychom i problém účinně řešit. Lidi prostě nejsou stejní a cikáni nás mnohde otravují a nelze to ničím omluvit. Kdybychom byli schopni jasně pojmenovat problémy Romů – jejich jiné životní priority a zkušenosti – nerostl by mezi lidmi odpor k nim. A tento odpor je to nejhrůznější, k čemu vede aktivita lidí, kterých typickým představitelem je právě ombudsmanka. 

Věční hloupí snílci, které k moci přivedla spřízněnost a známost s elitami, ochota kdykoliv servilně ohnout hřbet a hlásat korektní nesmysly.

Jejich rétorika vychází ze dvou předpokladů:

  1. Lidi jsou si sice rovni, ale my jsme rovnější a proto jim můžeme určovat, co je správné a jak se mají chovat. Občané jsou prostě hloupí a my jim to musíme nalajnovat a ochránit je tak.
  2. Je nutné se jakkoliv udržet v elitní skupině těch, kteří si pohodlně žijí za státní peníze. Proto není možné pustit mezi elitu nikoho se zdravým rozumem a je třeba naše pozice neustále upevňovat.

A tento koktejl je zdrojem totálního utahování šroubů a omezování naší svobody a prohlubování problémů ve společnosti vedoucí k nenávisti až k násilí. 

Paní ombudsmanka a jí podobní dělají víc škody než užitku, likvidují lidi jak na běžícím pásu podle hesla, když se kácí les, létají třísky. Ten les je jejich vysněná ničím nepodložená představa o rovnoprávné společnosti a ty třísky jsou zhusta životy konkrétních lidí, kteří často – světe div se – patří do skupiny pozitivně diskriminovaných. K čemu povede její aktivita s realitkami? Slušný Rom si prakticky nebude moci pronajmout žádné normální bydlení. Už teď se jim těžko hledá slušná práce a častokrát se jim velmi těžko žije v ghettech, z kterých se teď budou dostávat ještě hůře.

Potřebujeme politiky, kteří jsou sebevědomí a nebojí se nazývat věci pravými jmény. Zákon platí pro všechny a pozitivní diskriminace nefunguje. Je třeba přestat lidem házet klacky pod nohy a nechat jim prostor na to, aby si zařídili život podle svého. Každý je jiný a každý má o životě jinou představu. Když chce někdo žít hloupě a riskantně, je to jeho věc. Hlídejme jen, ať se lidi navzájem neomezují. Neříkejme lidem, jak mají žít, koho si mají pustit do bytu, koho mají zaměstnat. Taková pomoc je jen zdrojem zla. A v konečném důsledku jen omezuje naši svobodu.

Možná vás ombudsmanka nezajímá a mávnete nad tím zákonem rukou – však ono to nějak dopadne. Nedopadne. Když teď uvolníme další prostor pro aktivity omezovačů svobody, začnou se ještě více rojit a zasahovat nám do života ještě více. Je to extrémně důležité, dnes je zastavit. Protože zítra už to bude zase o něco horší. Už nebude možné říkat ani to, co můžeme říkat dnes. Už nás za to budou zavírat. Ani dnes to není žádná selanka – tisíce omezení a různých nesmyslů vedoucích jen a jen ke strachu, porušování zákonů a fízlování a udávání. Věděli jste třeba to, že nemůžete bez trestu říkat, že med je zdravý? Zdá se vám to normální? Mně ne. A posilování pravomocí osob s pokrouceným viděním světa nás k normálnosti nepřivede…

Sledujte jednání sněmovny a hlasování jednotlivých poslanců. Teď mohou ukázat, jak to se svobodou skutečně myslí. A jestli chcete pomoci v nátlaku na poslance a mít přesně informace, připojte se ke skupině Naštvané matky – my poslance sledujeme, píšeme jim a kontrolujeme je. Abychom věděli, koho máme v dalších volbách volit! Jo – a naše skupina je pro všechny – pro muže, pro seniory, pro bezdětné. Prostě pro každého, kdo sdílí naše naštvání.

 Autorkou textu je Eva Hrindová

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 193 × | Prestiž Q1: 7,56

+7 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top