Štítky článku: •  

Boj proti Šabatové je bojem za svobodu

Paní ombudsmanka nám v několika minulých dnech předvedla, jaké je její uvažování. A jaké je i uvažování těch, kteří chtějí posílit její pravomoci. Nebavme se o tom, že je to nesystémové řešení. To je více než zřejmé. Bavme se o tom, proč paní ombudsmanka škodí svobodě a proč je tak strašně důležité dnes souboj s ní a s jejími příznivci vyhrát. Paní ombudsmanka totiž reprezentuje pohled na svět, který není sebevědomý a ve své malosti a ubohosti pomáhá likvidovat poslední zbytky svobody.

sabatova.jpg (31,233 kiB)
Internacionální marxistka duší i tělem

Sebevědomý člověk se nebojí pojmenovat věci takové, jaké jsou. A jedině tehdy, když věci pojmenujeme v jejich objektivitě, teprve tehdy můžeme problémy řešit. To věčné chození kolem horké kaše a špatné pojmenovávání problémů nás uvrhává do stále větších potíží. Češi nejsou rasisté, jen se jim příčí neustále podporovat někoho, kdo si podpory neváží a oplácí jen stále většími požadavky. Češi nemají problém s cikány. Češi mají problém s lidmi, kteří narušují společné soužití, chovají se neomalené a omezují druhým jejich svobodný prostor. Neřešení a zakrývání vede jen k eskalaci nenávisti a odporu.

Proč to někdo neřekne naplno? Kdybychom to uměli takto říci, dokázali bychom i problém účinně řešit. Lidi prostě nejsou stejní a cikáni nás mnohde otravují a nelze to ničím omluvit. Kdybychom byli schopni jasně pojmenovat problémy Romů – jejich jiné životní priority a zkušenosti – nerostl by mezi lidmi odpor k nim. A tento odpor je to nejhrůznější, k čemu vede aktivita lidí, kterých typickým představitelem je právě ombudsmanka. 

Věční hloupí snílci, které k moci přivedla spřízněnost a známost s elitami, ochota kdykoliv servilně ohnout hřbet a hlásat korektní nesmysly.

Jejich rétorika vychází ze dvou předpokladů:

  1. Lidi jsou si sice rovni, ale my jsme rovnější a proto jim můžeme určovat, co je správné a jak se mají chovat. Občané jsou prostě hloupí a my jim to musíme nalajnovat a ochránit je tak.
  2. Je nutné se jakkoliv udržet v elitní skupině těch, kteří si pohodlně žijí za státní peníze. Proto není možné pustit mezi elitu nikoho se zdravým rozumem a je třeba naše pozice neustále upevňovat.

A tento koktejl je zdrojem totálního utahování šroubů a omezování naší svobody a prohlubování problémů ve společnosti vedoucí k nenávisti až k násilí. 

Paní ombudsmanka a jí podobní dělají víc škody než užitku, likvidují lidi jak na běžícím pásu podle hesla, když se kácí les, létají třísky. Ten les je jejich vysněná ničím nepodložená představa o rovnoprávné společnosti a ty třísky jsou zhusta životy konkrétních lidí, kteří často – světe div se – patří do skupiny pozitivně diskriminovaných. K čemu povede její aktivita s realitkami? Slušný Rom si prakticky nebude moci pronajmout žádné normální bydlení. Už teď se jim těžko hledá slušná práce a častokrát se jim velmi těžko žije v ghettech, z kterých se teď budou dostávat ještě hůře.

Potřebujeme politiky, kteří jsou sebevědomí a nebojí se nazývat věci pravými jmény. Zákon platí pro všechny a pozitivní diskriminace nefunguje. Je třeba přestat lidem házet klacky pod nohy a nechat jim prostor na to, aby si zařídili život podle svého. Každý je jiný a každý má o životě jinou představu. Když chce někdo žít hloupě a riskantně, je to jeho věc. Hlídejme jen, ať se lidi navzájem neomezují. Neříkejme lidem, jak mají žít, koho si mají pustit do bytu, koho mají zaměstnat. Taková pomoc je jen zdrojem zla. A v konečném důsledku jen omezuje naši svobodu.

Možná vás ombudsmanka nezajímá a mávnete nad tím zákonem rukou – však ono to nějak dopadne. Nedopadne. Když teď uvolníme další prostor pro aktivity omezovačů svobody, začnou se ještě více rojit a zasahovat nám do života ještě více. Je to extrémně důležité, dnes je zastavit. Protože zítra už to bude zase o něco horší. Už nebude možné říkat ani to, co můžeme říkat dnes. Už nás za to budou zavírat. Ani dnes to není žádná selanka – tisíce omezení a různých nesmyslů vedoucích jen a jen ke strachu, porušování zákonů a fízlování a udávání. Věděli jste třeba to, že nemůžete bez trestu říkat, že med je zdravý? Zdá se vám to normální? Mně ne. A posilování pravomocí osob s pokrouceným viděním světa nás k normálnosti nepřivede…

Sledujte jednání sněmovny a hlasování jednotlivých poslanců. Teď mohou ukázat, jak to se svobodou skutečně myslí. A jestli chcete pomoci v nátlaku na poslance a mít přesně informace, připojte se ke skupině Naštvané matky – my poslance sledujeme, píšeme jim a kontrolujeme je. Abychom věděli, koho máme v dalších volbách volit! Jo – a naše skupina je pro všechny – pro muže, pro seniory, pro bezdětné. Prostě pro každého, kdo sdílí naše naštvání.

 Autorkou textu je Eva Hrindová

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 202 × | Prestiž Q1: 7,56

+7 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top