Štítky článku: •  

Postupujeme dobrovolně hromadnou sebevraždu

V historii Země neexistuje žádný jiný velký obratlovec, jehož populace by se rozšířila tak rychle a s devastujícími následky pro další obyvatele planety.

Jen v letech 1800–1930 vzrostl počet lidí z jedné miliardy na dvě, a za dalších 90 let pak dokonce na dnešních víc než sedm miliard. To s sebou samozřejmě nese spoustu problémů.

Přečerpáváním zdrojů počínaje a ekologickou devastací konče.

Kupodivu, naše elity svůj požadavek na udržitelný způsob života neadresují těm, kteří ho prokazatelně nežijí ani trochu. Pojďme si říct pár faktů:

Evropa

Nejhustěji zalidněný kontinent na světě (tolik k představě, že je to Evropa, která by měla pojmout všechny potřebné světa). V roce 1970 ji obývalo cca 680 milionů lidí. Nyní je to asi 718 milionů lidí. Přírůstek 38 milionů za půlstoletí. A většina z toho nejde na vrub Evropanů.

Turecko

 • 1927 — 13,6 milionů obyvatel
 • 2011 — 75 milionů obyvatel

Turci se tedy zpětinásobili za 80 let!

Afghánistán

 • 1979 — 15,5 milionů obyvatel
 • 2015 — 32,5 milionů obyvatel

Afghánců je tedy dvojnásobek za 35 let a to tam jede celou dobu válka!

Niger

 • 1960 — 1,7 milionů obyvatel
 • 2011 — 16 milionů obyvatel

Nigeřanů je tedy více než osminásobek za 50 let. Chlapíci!

Nigérie

 • 1950 — 33 milionů obyvatel
 • 1991 — 88 milionů obyvatel
 • 2006 — 140 milionů obyvatel
 • 2014 — 177 milionů obyvatel

Co dodat?

Egypt

 • 1945 — 18,5 milionů obyvatel
 • 2004 — 73,5 milionů obyvatel

Odhad pro rok 2025 — 103 milionů obyvatel

Z jednoho Egypťana po druhé světové válce jsou dnes čtyři.

 

Při stejném chování by dnes na území ČR žilo 40 milionů Čechů. To už by nám bylo dost těsně v naší kotlince, není-liž pravda? A zapomeňte na nějaké přírodní rezervace a parky, vše by muselo být zastavěné.

Tak to bylo několik států jako vzorek. Celkově žilo v roce 1990 v Africe 642 milionů obyvatel a v roce 2004 již téměř miliarda. Organizace zabývající se demografií odhadují, že do roku 2050 (za 35 let) to bude dvojnásobek. Tedy prakticky 2 miliardy. Celá Afrika má přírůstek 50 milionů lidí za rok. To je jedna Francie ročně!

Nevěřím proto Zeleným stranám a ekologickým organizacím, že myslí svůj boj za trvale udržitelný stav světa vážně. Kdyby ano, museli by ho především cílit na ty, kteří se replikují jako vačice. Ale to ne, to je lid jimi chráněný, zdá se. Tam míří neustálá potravinová a lékařská pomoc a na této explozi se tito dobráci přímo podílí. Ne, nemohou to myslet vážně. Domnívám se tedy, že celé to ekologické běsnění je jen snaha o vytvoření jakéhosi nového náboženství, pod jehož praporem se snaží sjednotit globalizovaný lid.

Ano, my Evropané se většinou budeme chovat ekologicky i bez poučování. Budeme snižovat svoji spotřebu, pokud to bude nutné, budeme vyvíjet sofistikované, prostředí nezatěžující technologie, budeme se nejspíš vracet k šetrnému zemědělství, které nebude vyčerpávat půdu způsobem, aby se za pár let změnila v mrtvou hmotu. Ale bude nám to houby platné, pokud ta větší část světa bude stále větší. Protože i nejekologičtěji se chovající lidé (a já mám silné pochybnosti, že v přítomném okamžiku ukotvení lidé se tím vůbec budou ochotni trápit), potřebují jídlo, vodu a prostor. Pokud jich bude příliš, nakonec tu planetu sežerou.

V těchto souvislostech se mi jeví jako zajímavé, jak nyní všichni řeší klimatické změny, jak bude v Africe nedostatek a jak se tedy máme připravit na migrační vlny. A nikdo z těchto futurologů zatím nezmínil, že existuje daleko bezpečnější řešení problému, než je přesun mas lidí na nejhustěji zalidněný kontinent. Prostě změnit reprodukční chování. Afrika má dost zdrojů na to uživit takové počty lidí jaké v ní žily například v roce 1950. A naopak, žádný kontinent nemá dostatek zdrojů, aby uživil masu lidí, která se každých 50 let zdvojnásobí.

Píše na FCB Ross Hedvíček


Pozn. red.: Říkám už dávno, že sami na sobě pácháme genocidu. Už kdysi dávno, ve starém Talmudu, psáno jest, že pomáhati se má pouze tolik, aby člověk neohrozil na majetku a životě sebe sám. Protože kdo rozdal majetek svůj, sám stane se závislým na dobročinnosti druhých.

My jsme udělali obrovskou chybu už před mnoha lety, když jsme v návalu jakési pseudohumanity začali pomáhat nikoliv ze svého, osobního, ale z jakéhosi kolektivního měšíčku, za který nikdo nenese konkrétní odpovědnost, ani za dopady takovéto „pomoci“. Podle mého názoru bylo osudovou chybu, když se nám zželelo hladových a nemocných, ať už to bylo v Africe nebo kdekoliv jinde a začali jsme jim tam posílat pomoc, ať už potravinovou, anebo lékařskou. Začali jsme je zachraňovat před přírodou a před přírodním selektivním výběrem. Důsledkem je, že oni sami dnes pokládají naši pomoc za samozřejmost a jen po ní natahují ruku, protože pociťují práva, aniž by sami pro sebe hnuli prstem.

Sekundárně, jako důsledek naší „pomoci“, roste jejich populace exponenciální řadou. Neslyšel jsem dodnes o žádném významném objevu, kterého by dosáhli tito předčasně námi po-civilizovaní lidé, kteří civilizační výdobytky umějí pouze konzumovat, nikoliv produkovat. V důsledku pak s naším technickými vynálezy v ruce za použití našich technických výdobytků přijdou dobýt a zkonzumovat naši civilizaci a náš blahobyt, který jsme v potu tváře dosáhli. Tuzemští altruisté jim budou chotni vše předat dobrovolně, pro svůj pocit „lepších lidí“, leč též nerozdávají ze svého, ale hlavně cizí. A ti přišlíci? Už se nás nebudou ptát, jestli se my chceme dobrovolně s nimi podělit, nýbrž to prohlásí za svoje právo a svůj nárok. A pokud budou odmítáni, vezmou si vše násilím. Tím naše civilizace definitivně skončí.

Na náhrobek si můžeme nechat napsat. „Zde leží lidstvo, které ve jménu lidskosti zachránilo a vypěstovalo si svého vlastního hubitele“.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 758 × | Prestiž Q1: 10,62

+17 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
plavcik

Dle meho, lidstvo vlastnim hrobarem je trochu prehnane. Zanik evropske civilizace uz zni prijatelneji,(i kdyz nerad), a tak trochu doufam, ze, aspon jine kultury odolaji a budou mit odvahu postavit se moru islamskeho pojeti sveta a poucenim z krizoveho vyvoje evropskeho komtinentu, jiz nedopusti dalsi upadek sveho vyvoje spolecnosti.Ale je v tom tolik neznamych a promenych velicin,ze je to vesteni z kristalove koule. Holt, obcas by neskodilo si precist Scifi o budoucnosti lidstva, nez obezniky vydavane Bruselem.

Redakce

No, trochu jsem to v rozčilení nadsadil, ale měnit už to nebudu.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top