Štítky článku: •  

Na daňových únicích není nic špatného

Daně jsou nutným, nikoliv však nevyhnutelným zlem. Jsou trestem za špatně vedenou daňovou evidenci a nedostatek prozíravosti a invence.

prachy-prachy.jpg (7,383 kiB)
prachy, Prachy, PRACHY!

Každý civilizovaný stát, který nemá dostatečné daňové příjmy, tak reviduje své výdaje. Nikoliv však ČR pod vedením komunisticko-estbácké vlády. Tato vláda po svém nástupu rozjela bezprecedentní rozhazování, které by v konečném důsledku měli zaplatit daňoví poplatníci – tedy především živnostníci, podnikatelé a soukromé firmy. Navíc hodlá zavést naprosto nepřípustné, protiústavní metody, jak soukromým subjektům tyto peníze sebrat.

Problém výběru daní není principiálně v tom, že zlí podnikatelé nechtějí platit daně (což je naprosto přirozené), ale v tom, že když vidíme, za co tyto daně stát utrácí a jak se zločinnou dotační politikou neustále deformuje přirozené tržní prostředí, tak jaksi roste motivace zaplatit na daních co možná nejméně.

Podnikatelské subjekty platí přímé daně, zjednodušeně řečeno z rozdílu příjmů a výdajů. Je-li takto vypočtená daň menší, než nezdanitelné minimum, tak neplatí daně žádné. Žádný svéprávný podnikatel nepodniká proto, aby mohl platit daně.

Vyhnout se placení daní lze zcela zákonnými způsoby. Jedním je registrace firmy v daňově přívětivější destinaci, druhým potom velice účinná daňová optimalizace.

S rostoucí agresivitou státu při výběru daní, přestávám považovat za nemravné i méně legální způsoby jako prodej zboží či poskytování služeb „bez papíru“, vyplácení mezd „na ruku“…

Ono konec konců i to placení bez papíru má svůj sociální aspekt. Proč by zákazník své už jednou zdaněné peníze měl zdaňovat podruhé…

Výběr daní by výrazně stoupnul, pokud by se jejich výše snížila na rozumnou míru a daňový systém se zjednodušil. Pokus tady už byl – rovná daň se kterou jsme přišli (ODS) v roce 2006. Bohužel jsme se museli o vládu dělit s koaličními partnery, tak se ji nepodařilo prosadit v původně zamýšlené formě.

Dokud se stát bude snažit vydřít z podnikatelů co nejvíc, bude podnikatele stále více buzerovat a dokud bude rozhazovat tak jak to činí doposud, efekt bude opačný a bude vybírat stále méně. My totiž jsme a vždy budeme ve vynalézavosti jak zaplatit co nejméně vždy o dva kroky před ministerstvem financí

Autorem textu je pan Bronislav Šimoník

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 828 × | Prestiž Q1: 4,91

+1 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top