Štítky článku: •  

Češi. Podivní masochisti ve středu Evropy

Furt si tak řikam, co my to zme za lidi. Ne jako my, Ostravaci – my zme samozřejmě fajni, bo v nas koluje česka, slovenska, polska, německa, židovska a kdovijaka krev ještě. Ale ti opravdovi Češi – ti, keři rozhoduju daleko v Praglu o všeckim. Třeba o svatkach, kere všeci oslavujeme tym, že nemusime chodit do roboty.

vetva.jpeg (11,304 kiB)
Laďa Větva, autor te cypoviny

Zeberte si, jake hruzy u nas oslavujeme! Tuž poďme na to:

1. 1. Rozpad statu, kery zařidili dva chlopi, po kerych to nikdo nechtěl, s nikym se o tym dopředu neporadili, ale nakonec všeci uznavaju, že to zrobili dobře, pěkně a fajně.

1. 5. Svatek prace. Prace? Jak može tento narod slavit cosik, co většina nenavidi? Milijon lidi je nezaměstnanych, dva milijony nezaměstnatelnych, šest milijonu ve statni spravě robotu předstira a ta tisicovka, co opravdu robi v produktyvni sfeře a ma vysledky, svatek prace slavit nemože, bo musi robit aji ve svatek.

5. 5. Vitězstvi ve valce, v kere zme se dopředu vzdali bez boja, odevzdali zbraně nepřatelum, celu valku poctivě dřeli, aby zvitězili, pět dnu po smrti jejich načelnika si vzpomněli, že ho vlastně tak radi nemame, nastavjali zme zbytečne překažky do cest, nechali si spalit pulku radnice a připojili se k vitězne koalici.

5. 7. Překročeni statni hranice dvuch vandraku, keři vymysleli pismo, kerym tu nikdo nepiše, malokdo mu už rozumi a všeci ho nenavidi. Navic přinesli viru, keru neuznavame.

6. 7. Upaleni – dalši masochizmus. Fanatyckeho spikra pozvu na vylet k alpskemu jezeru. Tam ho upali. Jine narody kvuliva teho vyhlašuju valky. My to oslavujeme jako statni svatek.

28. 9. Vražda – nejslavnějši ze slavnych svatku oslavuje vraždu teho chlopa na koňovi. Jeho bracha se pak stal vudcem. Je to prostě furt stejne, ať už kohosik zabijete anebo ni, stejně to zustane v rodině. Tuž je toto normalni?

28. 10. Vznik statu, kery neegzystuje – tuž chapete to? Založili zme stat, kde byli kromě nas Ostravaku Němci, Slovaci, Židi, Maďaři, Rusini, Šlonzaci, Cigani, Polaci a dalši. Nejdřiv odešli Němci aji ze svojima chalupama a pozemkama. Pak zmizeli Slovaci s Maďarama a Rusinama. Pak Němci, keři se nam furt do všeckeho plantali, kajsik odeslali Židy a Cigany. Pak zme přinutili vratit Němce svoje chalupy a pozemky. Němce samotne zme už zpatky nechtěli, bo neuměli čésky. Nasilim zme si přitahli Slovaky. Na Rusiny zme se vykašlali a zebrali zme zpatky Maďary. Možna zme se těšili, že se budu asi milovat. Bo se jim to nedařilo, zrušili zme stat, Maďary zme vratili Slovakum, oni nam zato vratili některe Cigany. A vznik takeho statu furt slavime…

17. 11. Oslavujeme nasili na bezbrannych studentach. Puvodce takeho nasili si fčil volime do parlamenta, do vlady a jinych srandovnich instytuci…


Pokud někomu vadí ten ostravský dialekt, tak vězte, že i ten je součástí bohatství našeho kulturního prostředí.

Ladislav Větvička, hlasatel Pravdy, Miru a Lasky z Ostravy.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 215 × | Prestiž Q1: 5,93

+3 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top