Štítky článku: •  

Syrotci ze Sírie

Mediálním prostorem hýbe požadavek €urohujerky Michaely Šojdrové, že jsme morálně povinni (my všichni) převzít odpovědnost za sirotky v řeckých uprchlických táborech. I když, po první fázi nátlaku, už to nejsou sirotci, ale jen „nedoprovázené děti“. A kdo ví, zda to zítra vůbec budou děti.

Jinak lidové soudružce Šojdrové — které i zasvěcení spolustraníci již léta neřeknou jinak, než „ta trubka“ — uniká několik zásadních věcí. Např. to, že stát Sýrie děti k převýchově do jiných států zásadně nevydává, jak svědčí v místních poměrech velmi dobře orientovaná velvyslankyně v Sýrii Eva Filipi. Mimochodem: ta všem těm vítačům už dlouho leží v žaludku a lido-soudružka Šojdrová & spol. by ji tuze ráda z diplomacie úplně odstranila! Ona totiž nevyznává úplně ty správné €uhodnoty! Už se na tom dost dlouho pracuje! Kromě toho, pokud jsou ty její „osiřelé děti“ starší 12 let, pak je dle platného zákona nezbytné vyžadovat i jejich výslovný souhlas. Pochybuji, že jej má, či se o něj vůbec zajímala. Takže soudružka nezná ani platné zákony.

Historická odbočka: proč píšu lidová soudružka? Pokud jste studovali historii o štipeček více, než požadoval školní dějepis, víte, že po válce v posledních volbách, které už byly jen pseudosvobodné a kandidovat v nich směly pouze strany socialistické, či socializující, jak požadoval vynucený Košický program, byla i Československá strana lidová. A byla tam i celých následujících 40 let. Proč? Inu proto, že se sice trošičku opírala o náboženskou tradici, ale hlavně: se socialismem neměla žádný problém. Což trvá doposud. Ale zpět k problému syrských „sirot“.

Nadto si málokdo pokládá klíčové otázky typu: kde se vzali ti „sirotci“ v Řecku? Nějak si neumím představit, že dítě, které v Sýrii přijde ve válečném konfliktu o rodiče (připusťme to na chvíli), se místo tradičního spoléhání se na široce rozvětvenou rodinu, všechny babičky a dědy, strýčky a tetičky, raději rozhodne rozbít své spořicí prasátko, vybrat z něj všechny ušetřené syrské libry, a zaplatí jimi pašerákům svou cestu do Evropy. Na takové předpubertální dítě dost pozoruhodná aktivita!

Anebo že by snad byli na vině jejich rodiče, kteří je vytrhli z jejich přirozeného prostředí (protože na drtivé většině syrského území už dost dlouho válečný konflikt není) a odvlekli je přes moře, či Turecko do Evropy, přičemž cestou bídně zahynuli přes veškeré snahy Frontexu (a spol.) vylovit je hned u afrických břehů? Dost pozoruhodné!

syrie-2018.jpeg (52,003 kiB)
Sýrie 2018 (Foto: Tereza Spencerová)

A proč je stále řeč o sirotcích ze Sýrie, když víme, že celá dlouhá léta nelegální masové migrace se za Syřany vydává polovina Afriky a Dálného východu? A proč tihle političtí aktivisti nepomáhali jezídským dětem před třemi lety, když je vraždili islámští fanatici? Pamatujete? Mluvilo se o genocidě. Tisíce lidí umíraly ve vedru na rozpálených skalách při útěku před fanatickými vrahy. Muži, ženy, děti, starci. Jo táák, to nebyla musla, to byli vyvražďováni křesťané. Tak to politiky nezajímalo. To se jim jaksi nehodilo do krámu! Že, vy pokrytci!!!

Ale ať tak, nebo tak, jsou-li v řeckých táborech, pak jsou to velmi pravděpodobně ilegální imigranti, které chce eurosoudružka takto legalizovat. Když v €unii neprošly kvóty a lidi mrmlají, tak je sem inseminujeme ještě jinak.

Nadto se ještě vkrádá otázka: proč zrovna těchto padesát a ne jiných, třeba z prostředí nám kulturně daleko bližšího? Proč? A samozřejmě, proč zrovna padesát, a ne čtyřicet nebo sto, nebo tisíc nebo deset tisíc? A zásadní otázka, která vznikne po přijetí jakéhokoliv počtu, jelikož ani Evropa ani Česká republika nemá nekonečný prostor, ani nekonečné prostředky a jednou bude muset říci dost. A jak k tomu přijdou ti, na které se už nedostalo? Když jste tamty přijali, proč už nechcete přijmout mne?

A jen takový malý přípodotek: ty děti se dnes (údajně) chovají v těch táborech agresivně. Dovolil bych si upozornit, že to není proto, že na ně působí destruktivně prostředí těch táborů, nýbrž to, že svých 12 až 17 let byly vychovávány v prostředí intolerantního náboženského a kulturního prostředí, jemuž je agresivita vlastní. Velmi pochybuji, že jakákoliv snaha po „převýchově“ by se mohla setkat s úspěchem.

Celá ta causa není ničím jiným, než podprahovou psychologickou manipulací, citovým vydíráním (jen na okraj dodávám: vydírání je podle zákona trestným činem, § 175 TZ 40/2009 Sb.: „Kdo jiného násilím, pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy nutí, aby něco konal, opominul nebo trpěl, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až čtyři léta nebo peněžitým trestem.“).

Jen obtížně člověk vystoupí veřejně s postojem, že je takový cynik, že ho neštěstí nešťastných dětí nedojímá, nebo jsou mu jiné děti bližší. Jenže za tímto vydíráním se skrývá jen ohavné zneužívání moci k vlastnímu prospěchu, a také takové to typické, kolektivistické páchání dobra. Přinucování jiných lidí, aby se altruisticky obětovali pro něco velmi vzdáleného, třeba jen z důvodu hrozícího odsudku veřejným míněním podobných krasoduchů.

Cílem psychologické manipulace je donutit člověka udělat něco, co vlastně on sám vnitřně nechce, nebo by jej to ani nenapadlo, ale je takto ultimátně postaven před dilema, v tomto případě například: „co by si o mě ti druzí pomysleli“. Tedy vnucuje pocit viny a vydírá jím svou oběť.

Nejvíce to na mě dělá dojem, že (kromě osobního zviditelnění soudružky Šojdrové) jde hlavně o to, kolektivisticky přinutit ostatní něco udělat. Ostatně, to je celý princip soudobé demokracie. Planými sliby se došplhat k moci, pak nastolovat agendy a i s nepatrnou podporou si podřídit celou společnost a vnucovat jí svoji vůli (za její peníze). Za pomoci malé grupy „užitečných idiotů“ donutit zbytek k podřízenosti. „Liberální demokracie“, která není vůbec liberální a ve skutečnosti není ani tou klasickou demokracií. Jinými slovy se tomu dříve říkalo despocie a tyranida.

Protože kdo opravdu chtěl ze své vůle pomoci, už to dávno udělal i bez tohoto ohavného a amorálního nátlaku. My přijmeme, ale vy se postaráte. Zpupnost moci. Protože ve skutečnosti o ty děti vůbec nejde. Ty se staly jen dalším prostředkem k prosazení toho, co společnost většinově odmítá, prostředkem ve špinavé hře nastolování neomarxisických agend. Není v našem zájmu, abychom z těch dětí násilím dělali Čechy. Dokonce to není ani v jejich zájmu!

Je ještě v tomto ohledu zajímavé, na kolik lidí zapůsobil velmi negativně Větvův článek o tom, že syrské děti mají žít v Sýrii a ne v Kroměříži. Vůbec je nenapadá, že Větva je člověk velmi zcestovalý a má zkušenosti právě z těchto zemí, zcela nesrovnatelné s obecnou populací, která byla tak maximálně na dovolené v nějakém letovisku.

A divím se, že tytéž kritiky nenapadne jednoduchá věc, na kterou bych i já svůj skromný peníz byl ochoten uvolnit: složit se na to, aby děti, které dnes žijí patrně velmi nedobrovolně v uprchlickém táboře v Řecku, kam je zavlekly buď neziskové organizace strýčka Söröse, či možná falešná představa jejich rodičů o snadném životě v Evropě, mohli odjet zpět do vlasti, mezi své vrstevníky, mezi své spoluobčany, do svého prostředí. Protože, jak už jsem uvedl, válka v Sýrii už dávno na celém území není. Ovšem to ti, kteří se nechávají krmit jen lživou propagandou presstitutů z ČT, vůbec netuší.

A takto se nechali mnozí zmanipulovat a dojímají se teď se na sociálních sítích. Sancta simplicitas! Ne, ne! Všechno to smrdí jako dobře uleželá Michaela Šojdrová, která jen plní rozkazy svých €unijních mocipánů!

Na závěr snad citaci:

Kauza tzv. syrských sirotků je tak neuvěřitelně průhledná, že se vyjádřím jen stručně: všichni politici, kteří požadují jejich přijetí, by si měli uvědomit jednu zásadní věc, a to, že jsou placeni českými daňovými poplatníky a mají hájit jejich zájmy a pracovat pro ně. Teprve až tehdy, až se postarají o trpící lidi v této zemi (a to oni deklarují a sami to přijali, že se starat musí — hájí přece „sociální stát“!), pak teprve mohou pomýšlet na to, že by začali pracovat pro kohokoliv trpícího někde jinde ve světě.

(Ona jim samozřejmě jejich altruistická etika velí starat se dříve o ty, kteří jsou vzdálenější, než o ty, kteří je platí, protože celkový součet obětí tak bude větší. A to jen podtrhuje zvrácenost altruistické etiky.)

Víc není potřeba se tím zabývat. Je to jen hra na city, citové vydírání — a to dost průhledné.

Luboš Zálom · FCB

PeTaX

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 368 × | Prestiž Q1: 12,05

+22 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
plavcik

Je to proste jen dalsi pokus, jak sem mermomoci dostat nejaky zarodek oficialniho muslimskeho uprchlickeho klonu pres okno, kdyz to nejde hlavnimi dvermi a pak uz by se rozjela masinerie vseho mozneho za prava a nediskriminaci ubohych 17 letych deti ktere se vytrhli ze sve kultury a je treba co nejvice snizit jejich stradani tim, ze se najednou najde rodinny clen s pravem se prece o neho starat a ten prece ma zase svoji rodinu a nakonec jich tu prisupaci na jednoho sirotka dalsich 30. Tim se spusti spirala, ktera uz nepujde v podstate zastavit, aniz bychom dali Bruselu vale!

Redakce

Jistě. Jde o čistou aplikaci Overtonova okna.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top