Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:

Seznamte se: Tucker Carlson

Ve středu večer oblehla bojůvka americké Antify dům televizního komentátora Fox News Tuckera Carlsona a s pokřikem „Budeme se prát, víme, kam chodíš spát!“ vyrazila vchodové dveře. Důvod? Tucker Carlson veřejně nesdílí jejich světonázor. Kdo je vlastně Tucker Carlson a proč tolik vadí demokratům, jejich voličům a jejich rudým SA-manům?

tucker-carlson.jpg (42,445 kiB)
Tucker Carlson

Pravicový konzervativec a komentátor pravicově konzervativní americké televize. Ostrý jako břitva, inteligentní, vtipný, politicky nekorektní. Pokud informuje své diváky o něčem, co vypadá jako fialová koule, říká jim, že to vypadá jako fialová koule, a ne jako žlutá krychle. Fox News a Tucker Carlson jsou tedy, jak vidno, téměř přesným protipólem CNN. A to je také hlavní důvod toho, proč proti němu byl ze strany pořádkových oddílů demokratů podniknut bezprecedentní násilný útok.

Jsem si téměř jist, že proti žádnému komentátorovi CNN, NYT či Washington Postu Antifa nikdy nezaútočí. Proč také, jsou na jedné lodi a s vydáváním fialové koule za žlutou krychli mají velké zkušenosti a vůbec žádný problém. Jsem si také jist, že kdyby nějaká buď mediálně fiktivní, nebo dokonce i autentická extrémně pravicová skupina oblehla dům, dejme tomu Fareeda Zakarii, s jeho čtyřmi dětmi a manželkou, skandovala násilná hesla a vyrazila dveře, že by na to ČT udělala celodenní speciál o rostoucím pravicovém extremismu a Fendrych by se upsal až k mnohonásobnému orgasmu.

Ale takhle? Zívačka. Dobře mu tak, hajzlovi pravičáckému, jízlivému. ČT nic, Aktuálně nic, Respekt nic, iDnes nic a tak dále, až k jediné výjimce mezi významnými médii, kterou je Echo24. V současnosti asi jediný větší zpravodajský web, který se dá označit za vypadající přibližně pravicově. Ale neměla by v případě útoku na svobodu slova a svobodu médií, a tohle byl přesně ten případ, jít ideologie zcela stranou? Neměli by komentátoři napříč politickým spektrem bít na poplach společně? A tak hlasitě, jako když se něco podobného stane třeba… v Rusku?

Přiznám se, že jsem velkým fanouškem Tuckera Carlsona. Ačkoliv je má angličtina velice bídná. Seznámil mne s ním internetový disident Pan Šibenička, který k jeho vystoupením vyráběl české titulky. Dokud i kvůli tomu nebyl z jůtubu odejit. Žádný jeho nástupce se bohužel zatím neobjevil, což je pro zdejší názorovou pluralitu veliká škoda. Protože ta je přece velice důležitá, jak nám neustále dokola opakují všichni ti Demokratičtí bloci a Evropské platformy a Peheové. A já si názorovou pluralitu představuju jako stav, kdy jsou přítomny všechny možné relevantní názory na věc, ne jenom ten ze CNN.

Z hlubin gůglu a svého archivu jsem nakonec vykutal dvě podle mého názoru reprezentativní ukázky toho, jak dělá novinařinu Tucker Carlson. A tedy toho, proč mu Antifa zdemolovala dům. Dal bych levou bradavku za to, kdyby na české televizní scéně existovalo něco alespoň vzdáleně podobného televizi Fox News a jejímu komentátorovi Carlsonovi. Něco, co by trochu vyvažovalo ty hromady levicově liberálního hnoje, které se nacházejí na jediné misce českých mediálních vah.

A protože jsem skromný, klidně by mi i stačil alespoň jeden jediný moderátor ČT, který by svou práci dělal tak, jak jí dělá Tucker Carlson. A tedy reprezentující v této dle zákona nestranné a objektivní instituci pravicově konzervativní světonázor. Způsobem, jakým ho reprezentuje Carlson. Inteligentně, ostře, logicky, nekorektně. Který by alespoň občas narušil tu absolutně jednostrannou selanku typu „Proletáři všech zemí, spojte se!“ Takovou televizi bych si zaplatil rád.

Kdysi, dávno tomu, dokonce jedna podobná osoba v ČT existovala. Sice nebyla zrovna dvakrát pravicově konzervativní, ale alespoň byla ostrá, inteligentní, logická a relativně i nekorektní. Říkám, že to bylo dávno. Václav Klaus starší z ní míval těžké sny. Trochu si šlapala na jazyk. Ano, byla to Barbora Tachecí. Její dnešní verze na ČRo je bohužel jen jejím stínem. Asi má taky rodinu.

První ukázka je letošní jarní grilování senátora Wickera, podotýkám, že republikánského, ohledně amerického angažmá v Sýrii a údajných Asadovo chemických útoků. Nazvěme ji pracovně: Já a Putin bychom chtěli vědět.

Ta druhá se týká jedné genderové právní normy chystané ve státě Delaware. Tamní progresivisté jsou tradičně daleko před námi. Hodlají umožnit dětem, aby změnily své pohlaví či dokonce rasu bez svolení i vědomí rodičů. To vše ve škole, která dostane nařízeno jim to umožnit a na jejich přání i zatajit rodičům. V tomto případě byl Carlsonovým hostem Mark Purpura, genderový aktivista. Nemohu si pomoci, ale soudruh Purpura vypadá přesně jako ti týpci, co nabízejí holčičkám před školou bonbóny. Pracovní název této ukázky zní: Chybí vám v tom rozhořčení. A já vám nějaké poskytnu.

Tak tohle je Tucker Carlson. Už chápete?

To, jak dopadne tahle kauza je strašně důležité. Carlson není bezdětný buzik bez závazků, má čtyři děti a manželku. A není ani miliardář s vlastní ochrankou. Bydlí na předměstí, a všichni už vědí kde. Pokud na něj bude brutální tlak tohoto typu pokračovat, nebo, nedej bože, sílit, jak se zachová? Co si vybere? Pravdu, nebo rodinu?

Nechtěl bych být v jeho kůži a přeju mu, aby to hlavně ustál. Já na jeho místě bych ale volil rodinu. Jako asi většina otců a manželů.

A proto je to tak odporné. A proto je ještě odpornější, že jeho názorově odlišní kolegové, až na pár výjimek, zlomyslně mlčí. Protože místo uboze zlomyslného ticha by novinář Tucker Carlson od všech kolegů teď potřeboval jako sůl profesní kolegialitu a podporu. Hlasitou. Velice hlasitou.

To by ale všem těm pokrokovým kokotům nesměla hlava sloužit jen k tomu, aby jim nepršelo do krku.

Vlastně jsem si tuhle přednášku mohl klidně ušetřit a jednou větou vám říct, že důvody proč Antifa napadla Carlsona vidíte v kostce na úvodní fotce.

Píše Lu Lina na nonserviam.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 252 × | Prestiž Q1: 8,40

+12 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Seznamte se: Tucker Carlson

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top