Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:

EET je brzda ekonomiky

Bude to dva roky, co se nám tady rozmohl obludný, polokomunistický a už z principu nefunkční systém kontroly.

Vánoční trhy bez hloupých lístečků a pokladen. Vánoční nerušená pohoda. Dresden. Největší vánoční trhy v dosahu České republiky. Německo s nejsilnější ekonomikou. NEMÁ EET.

EET ukázala největší slabinu českého člověka. Postižení komunismem. Nevěřit nikomu, ale zdravá ekonomika je postavena právě na důvěře. EET postavil lhář a zřejmě podvodník, zloděj, neplatič daní a únosce vlastního syna Babiš. Člověk bez důvěry, lidský odpad. EET obhajuje lhářka Schillerová, která sama žije v rodině trestaných lidí a ona sama podporuje lháře a podvodníka.

V čem je největší slabina, hloupost a deprivace EET? Ve zmatení mysli v podsunutí lží a v postavení systému na vylhaných „faktech“. Většina „hloupých“ Čechů se nechala komunistickým žargonem podvodníka Babiše přesvědčit o tom, jak stát umí zlepšit výběr daní pomocí represe. No, tak to si milí „hloupí“ Češi vytlučte z hlavy. Represe nikdy a nikde na světě ekonomiku, ani výběr daní dlouhodobě nezlepšila. Mrkněte se do Rakouska. Tam myšlenku EET pro všechny odmítli hned z úvodu a rozšířili původní myšlenku kontroly těch největších. Malým nechejme prostor pro růst, neházejme jim klacky pod nohy. EET je zákeřné v tom, že to nejsou klacky, ale drobné připínáčky a jsou všude. Stát je sype, kam to jde a očekává, že se budeme mít dobře. To se navzájem vylučuje.

Proč EET nikdy nemůže zlepšit ekonomiku a výběr daní?

Nenajdete prostší otázku. Protože EET je brzda. EET je statisíce malých brzd v celé ekonomice. Fungují každý den, každou hodinu, každou minutu, každou sekundu trošku zbrzdí českou ekonomiku. Jejich brzdná síla je v konečném součtu obrovská. Ekonomika jen na českém způsobu EET ztrácí jistě jednotky miliard Kč ročně a dost možná až stovky miliard korun v konečném důsledku. Každý rok si ze společného rozvoje ubíráme tímto polokomunistickým systémem (navíc od stbáckého fízla) ubíráme růst, rozvoj, pohodu, radost bez formalit, přirozenou důvěru v lidi kolem sebe. Všechny prohlásit za zloděje umí jen zloděj. Andrej Babiš. Největší prolhanec a podvodník v polistopadovém období. Ano ten kdo nejvíc krade, ten volá po chycení zloděje. Není proto divu, že první, kdo žádal o výjimku z EET, byly právě firmy Andreje Babiše. Víte to?

EET není dlouhodobě udržitelná.

Proč má EET širokou podporu? Protože se Babišovi podobně jako v politice podařilo namíchat koktejl mnoha nesourodých informací, lží a polopravd, na kterých ještě dnes po dvou létech ujíždějí i oficiální média. Jen velmi málo se věnují kritice celého systému a nechtějí slyšet pravdu o celkové nefunkčnosti a nikdo nechce vidět fakta – čísla o ekonomickém neúspěchu, naprostém propadu celého systému. Tohoto zamlčování se dosahuje potlačováním jednotlivých nechutných drobných pravd o EET. O podvodech při samotném budování EET, až po lži o láci provozu EET.

Aktuální stav EET je záporný a negativní fakta se každý rok prohlubují. EET není dlouhodobě udržitelný systém. Pro případné částečné zachování této hlouposti bude nutné skutečně silné ořezání a přebudování na moderní systém. Z hloupého molocha se jednoho dne bude muset vyloupnout svižný a komplexní systém správy daní, který nebude obtěžovat ty nejmenší, vyhne se jim na sto honů (bude dobrovolný). Ale to už nebude Babišovo EET.

Systém EET je mimořádně nákladný, jistě neekonomický a obludně neekologický.

Píše na FCB pan David Nitschman


Pozn. red.: Hlavně ale nezměrně plýtvá kapitálem. Nejen finančním (ti malí podnikatelé a živnostníci jej využijí mnohonásobně lépe, než stát), ale i lidským, samostatností a soběstačností střední třídy, která od státu prakticky nic nechce, než aby jí dal pokoj. A to ani nemluvím o tom, že už dnes má stát k dispozici extrémně mnoho prostředků a poskytuje „služby“, které nejen, že nejsou žádány, jdou dokonce proti zájmům obyvatel (kupř. politické neziskovky), ale neustále rozšiřuje „zahálčivou“ a neefektivní třídu státních zaměstnanců. K smíchu jsou pak propagandistická slova, že stát zruší pár set míst ve státní správě (vesměs stejně neobsazených, i když finanční prostředky na ně jsou utráceny), když jen před několika měsíci tutéž posílil o tisíce dalších. A stále, až do omrzení je třeba opakovat: stát má a musí být jen úsporným a malým servisem pro občany. Nesmí se stát, že občané zde budou pro stát, že jejich primárním existenčním účelem bude jen plnit státní kasu pro prakticky nekontrolovatelnou politickou mafii (lhostejno, kterých stran). EET je sice pochopitelná jako nástroj fašizujícího státu, ale právě proto je nutné ji nekompromisně a nesmlouvavě odmítat.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 210 × | Prestiž Q2: 12,38

+24 plus Známkuj článek minus –2

Interní diskuse

EET je brzda ekonomiky

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)
Pekox:
Hmm,... vstřícnost a přesnost je Vám asi poněkud cizí, když "Nebudete tím marnit čas", aby jste technicky přesunul můj příspěvek na správnou pozici, …
Pekox:
Člověče, Vy jste snad z Marsu... nebo z bájné Utopie? Jednostranně glorifikujete podnikatele a úplně zatracujete stát. Jak jste k tomu došel? Já přece…
Redakce:
I) Nejúčinnější by bylo rasantní zmenšení rozmařilého sociálního státu, zmenšení plýtvání, regulací, byrokratizace a buzerace. Následované významným s…
Redakce:
Takže popořadě: A) Podnikatel nekrade. Krade stát a podnikatel (pokud to činí) chrání své oprávněné a legitimní zisky před všežravým státem. B) Stát…

V interní diskusi je 11 příspěvků | poslední příspěvek 9. 12. 2018 22:35 || Diskutovat interně

Facebook diskuse
top