Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:

Střípky (198)

★ Nadšeni ze Žlutých vest? (Drahomír Kvasnička) ★ Policie zatkla vůdce holandských žlutých vest před celostátní protesty proti politické korektnosti (Paul Joseph Watson) ★ Dánsko chce migranty exportovat do Litvy (Petr Robejšek) ★ Boj se socialisty (Jiří Kinkor) ★ 

Nadšeni ze Žlutých vest?

„Tady někteří zapomínají, že Francouzi jsou vesměs komouši a myslí si, že hnutí Žlutých vest je nějak automaticky hodné sympatií, když chce sesadit Macrona. Vybírám tedy pár bodů z jejich seznamu požadavků, abych jejich české podporovatele zase uklidnil.

Žluté vesty požadují:

 • minimální mzda 1300 Euro
 • znárodnění paliva pro domácí vytápění a elektřinu
 • ještě více progresivní zdanění příjmů
 • vysoké zdanění bohatých
 • penze minimálně 1200 Euro
 • zákaz outsourcingu práce v zahraničí
 • zákaz pracovních smluv na dobu určitou
 • maximální plat 15 000 Euro
 • práci nezaměstnaným
 • prezident volený na 7 let
 • velké firmy musí platit velké daně
 • auta na vodík
 • pohonné hmoty pro farmáře bez daně
 • zlepšování tepelné izolace budov
 • kontrola ceny nájmů a pronájmů
 • řešit příčiny migrace (dotovat Afriku)
 • férový přístup k ‚azylantům‘, dlužíme jim bydlení, bezpečí, jídlo a vzdělání
 • skutečnou integraci ‚azylantů‘.„

(Aleš Hyper — Twitter)

Drahomír Kvasnička · FCB


Policie zatkla vůdce holandských žlutých vest před celostátní protesty proti politické korektnosti

Podle De Telegraaf dnes ráno kolem 9:45 „policie zatkla aktivistu“ žlutých vest „v Maastrichtu za podněcování k nenávisti prostřednictvím sociálních médií.“ Stejný muž byl zatčen během demonstrace žlutých vest minulý víkend v Maastrichtu.

Podle jiného člena skupiny, který tvrdí, že zatčený byl vždy mírumilovný, zatčení je snahou zastrašit další protestující, aby se nepřipojili k hnutí.

Hnutí „žlutých vest“ je organickým protestem pracujících evropských občanů, kterým se nelíbí politika otevřených hranic a vysoká daňová zátěž.

Holandští občané se opět v ulicích objeví v Amsterdamu, Rotterdamu, Maastrichtu, Groningenu a Haagu na protest proti „politické korektnosti“, politikám otevřených hranic a proti levicově-liberálnímu předsedovi vlády Markovi Ruttemu.

Skupina vyzývá ke snížení věku odchodu do důchodu, snížení spotřebních daní a podle jednoho demonstranta je vzpoura také „proti politice utahování šroubů“.

„Svoboda projevu je pod tlakem, musíme být politicky korektní. Je to boj,“ řekla paní Deerenbergová.

„S demonstrací bych chtěla ukázat, že chceme mít hlas,“ poznamenala a dodala: „Problémem je, že náš hlas není slyšet. Rozhoduje se o nás bez nás.“

Organizátoři zakázali bannery, vlajky nebo zakrývání tváře, možná v úsilí odradit levicové extremisty.

Po třech týdnech protestů ve Francii, z nichž některé se staly násilnými, francouzská vláda oznámila, že natrvalo zruší plánované zvyšování daní z pohonných hmot.

Demonstrace však nebyly jen o dani z pohonných hmot a demonstranti slíbili, že se tento víkend znovu objeví v ulicích.

Jak jsme již dříve zdůraznili, většina demonstrantů se jeví jako členové nižší střední třídy a dělnické třídy, kteří žijí v na vesnicích a v malých městech, které nic nezískali z globalismu.

Demonstranti vidí, že jejich životní náklady rostou, zatímco migranti z Blízkého východu a Afriky žijí na úkor daňových poplatníků.

Minulý týden demonstranti vykřikovali „Macrone odstup“ a „Žluté vesty budou triumfovat“ na slavném památníku Arc de Triomphe v Paříži, zatímco na Macrona, jehož popularita klesla na 23 procent, byla házena vejce.

Překlad Mike, 8. 12. 2018, zdroj: Paul Joseph Watson


Dánsko chce migranty exportovat do Litvy

Evropská salonní levice se kvůli migrantům tvrdě opírá do italské, rakouské a maďarské vlády, ale zcela přehlíží Dánsko. Jakoby nestačilo, že tam nemají euro a přesto drze prosperují, Dánové mají tak přísnou protimigrační politiku, že by jim Salvini mohl závidět.

Všechny evropské země mají potíže s migranty, kteří nedostali azyl anebo porušili zákony, ale přesto je nelze odsunout. Buď proto, že je domovská země odmítá přijmout anebo protože jim tam prý hrozí nebezpečí. Dánové ukazují, že když se chce, tak všechno jde.

Vláda premiéra Rasmussena právě rozhodla, že neodsunutelní migranti budou soustředěni na ostrově Lindholm. Tuto variantu „australského řešení“ migrační otázky přijala vláda výměnou za to, že jí Dánská lidová strana (Dansk Folkeparti) pomůže odsouhlasit státní rozpočet na rok 2019. Dánská lidová strana je totiž s 21,1 % nejsilnější politickou stranou země. A tak přesto, že ve vládě nemá ani jednoho ministra, ovládá dánskou (migrační) politiku.

Pod jejím vlivem se Dánsko velmi vynalézavě snaží najít možnost, jak „nevyhostitelné“ migranty dostat ze země zcela. V pokročilé fázi jsou prý jednání s Litvou. Tamnější vláda je ochotná mít na svém území „dánskou“ věznici, za jejíž provoz, ale budou odpovídat litevské úřady. To si Dánové vymysleli docela šikovně. Lidská práva těch, kteří ohrožují lidská práva všech Dánů, dají na starosti Litevcům.

Husarský kousek dánských politiků je ale právě velkou většinou přijatý zákon proti paralelním společnostem a ghetům. Hlasovali pro něj nejenom vládní strany a Dánská lidová strana, ale dokonce i opoziční Sociální demokraté a Socialisté. Dvěma posledním stranám se podpora tohoto zákona nepochybně velmi zajídala. Ale naprostá většina dánské společnosti má stejně odmítavý názor na migraci. A to platí i o voličích sociálních demokratů a socialistů. Jestliže tyto strany nechtějí zcela zaniknout, tak musí zapomenout na svou ideologii.

Cílem zákona proti paralelním společnostem a ghettům je to, aby do roku 2030 všechna zanikla. Z toho důvodu má být strženo a modernizováno 16 městských čtvrtí. Do té doby budou migranti, kteří v nich žijí dostávat nižší finanční podporu než srovnatelní migranti v jiných částech země. Nájemníci sociálních bytů v těchto oblastech mohou být snáze vystěhováni. A za porušení zákona v ghettu bude možné vynést přísnější rozsudky než za tytéž činy v „normálních“ oblastech.

Takže je nejvyšší čas, aby spasitelé světa o okolí začali s Dánskem něco dělat. Nemyslíte?

Facebook profil Petra Robejška, 7. 12. 2018


Boj se socialisty

„…O tom, že chování státu nejen u nás a v Evropě ale na celém světě je iracionální a zločinné, že boj se socialisty a kolektivisty všeho druhu zásadně, dlouhodobě a na celé čáře prohráváme, není pochyb. Moderní státy gigantickým způsobem pošlapávají svobodu a kradou lidem majetek …

…(revoluce politická) nic nezmění, maximálně na pár let zpomalí neblahé trendy, jako tomu bylo u Thatcherové nebo Reagana. Problém není primárně v politice, ale v iracionálním myšlení drtivé většiny lidi, kteří politiky volí. Lidé netuší, co je kapitalismus, kolektivismus, individualismus, právo, egoismus atd. Politika je zrcadlem, derivátem, nikoli příčinou. Ta revoluce, kterou potřebujeme, musí být mnohem hlubší, musí to být intelektuální revoluce. A revoluce v politické filozofii nemůže nastat bez mnohem hlubší filozofické revoluce …

…Racionální filozofie existuje, jde o to ji poznat a šířit…“

Jiří Kinkor

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 151 × | Prestiž Q1: 6,72

+9 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Střípky (198)

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top