Štítky článku: •  

Střípky (200)

Poněkud nesourodá směska výstřižků ze sociální bubliny Facebooku.

Nesouvisí!!!

Tak zaprvé to nesouvisí. Zadruhé se radikalizovali, protože jsme k nim nebyli dost hodní. Zatřetí by se to těm holkám nestalo, kdyby měly hidžáb. Začtvrté jsou psychicky narušení. Zapáté je to naše koloniální vina. Zašesté i u nás se znásilňuje a vraždí. Zasedmé kolik lidí umře na silnicích, tak co děláte ze dvou mrtvých?! Zaosmé jedině společným postupem to zvládneme. Zadeváté komu takové zprávy pomohou?! Zadesáté je to ruská propaganda a může za to Putin. Zapomněl jsem na něco?! Jo, pardon, pakt o uprchlících je nezávazný a kdybychom přijali Istanbulskou úmluvu, násilí na ženách je vyloučeno. Všechno?!

Tomáš Tyl FCB


Něco pro kobliháře alias Burešmany

AB 2011: „Deficit je ztráta. Kdyby mi někdo sestavil byznysplán se ztrátou, tak ho vyhodím.“

AB 2013: „Copak je normální, že tenhle stát rok co rok deklaruje, že bude hospodařit se ztrátou 100, 105 miliard a ještě se tváří, jaký je to úspěch? Kdyby to tak šlo dál, můžeme vyhlásit bankrot!“

AB 2014 (jako ministr financí): „Jsem přesvědčen, že v roce 2017 budeme mít vyrovnaný rozpočet.“

AB 2018 (jako předseda vlády): „Parlament schválil mou vládou sestavený rozpočet s předpokládaným deficitem 40 mld. korun.“

Koblihu?


Slunčatům

Mám za to, že ani tudy cesta nevede, že i tohle je mimo rozsah jejich vnímání… smile

Přebírám komentář Michala Poulíčka:

A: Celou dobu se vyrábí pouze auta s kulatými koly. Co kdybychom začali vyrábět auta s hranatými koly? Už jsme v 21. století a musíme se posunout zase dál…

B: Co je to za blbost, vždyť by to nejezdilo?

A: Ale auto přeci není jenom o ježdění, kde je psáno, že auto musí jezdit? To má přeci i spoustu dalších využití — posezení, poslech rádia, klimatizované prostředí, schovat se před deštěm, možnost dívat se z oken, možnosti jsou široké. Nesmíte se tolik upínat jen na jednu nepodstatnou věc.

B: Ale auto musí jezdit, bez toho je k ničemu!

A: Vy jste jen hrozně omezený. Navíc i takové auto může normálně jezdit. Ano, ne samo, ale můžete ho naložit třeba na odtah a také s ním dojedete, kam chcete. Je to naprosto normální, když se podíváte na ulici, často uvidíte auto na odtahu.

B: No ale to jsou porouchaná auta, proto nejedou. To chcete vyrábět rovnou porouchaná auta?

A: Jaká porouchaná, hranaté kolo není porucha, je to jen jinakost!

B: Navíc kolo je od slova kulatý, hranaté kolo je oxymóron, tomu musíte říkat jinak.

A: Nesmysl, význam slov se v čase mění, to nevíte?

Jenda Kropáč · FCB


Více Evropy!!!

Jak pravil komentátor listu The Economist Charlemagne: „Žádný div, že vykřikují ‚Více Evropy!‘“

EU Špičky si nově přijdou na víc než 20 000 EUR měsíčně, Juncker dostane měsíčně 37 500, ale zase všichni víme, kolik dneska stojí rum.

Stejně tak se jim zvýšily penze, na které se jim budeme doživotně skládat. Kromě toho jsou vyňatí z domácích daní domovských států a zdanění v Bruselu je výrazně nižší, než je běžný evropský průměr.

Není se čemu divit, že ruský disident Bukowskij dlouhodobě označuje EU jako nový Sovětský svaz.

Zdeněk Nováček · FCB


Šupinku?!

Žádám všechny vegany, aby přestali lidi obviňovat ze smrti kaprů. Všichni kapři o Vánocích hynou následkem střetu s radikalizovaným kladivem a nožem. S náboženstvím to nesouvisí, kapři umírají i ve zcela ateistických domácnostech (všimněte si, jak hezky jsem se vyhnul genderově stereotypnímu pojmu rodina) a smrt nemá žádné náboženství. Šupinku?!

Tomáš Tyl, FCB


Lháři

Nebumbejte, nebo stát nebude mít peníze! laughing

„Největší podíl (asi 44 procent) tvoří ztráta produktivity lidí, kteří konzumují alkohol. „Může jít o takzvaný absentismus, tedy že opilý člověk nepřijde do práce, nebo prezentismus, tedy že tam přijde opilý, s kocovinou nebo pije v práci a pracuje méně, než by měl,“ vysvětlil Mlčoch. Roční náklady odhadl institut na 26 miliard Kč.“

Mně se to líbí hrozně moc. Tohle by ani Klaus se Zeman nedali v prognosťáku dohromady. Protože jestli experti vypočetli, že to za rok dělá 26 miliard ztrátu, museli k tomu mít tvrdá data. A to by mě zajímalo… Anžto je tady cca 5,2 milionu pracujících, tak průměrně každý pracující probumbá ročně absentismem nebo prezentismem 5000 Kč. Rok má 250 pracovních dní, tudíž to vychází na ztrátu 20 Kč denně — na pracující osobu.

Při hrubé mzdě 30 000 Kč (tzn. 22 740 čistého) je zde superhrubá mzda 40 200 Kč. Z toho zaměstnavatel odvádí 10 200 Kč, Vy odvádíte na pojistném 3300 a na daních 6030, ale máte daňovou slevu 2070, takže vlastně na daních jen 3960. Tzn. dohromady ze superhrubé mzdy 40 200 Kč odvádíte 17 460 Kč státu. Pokud by průměrný zaměstnanec prochlastal resp. proab(pre)sentoval 20 Kč denně, je to na produktivitě práce jen 400 Kč měsíčně. To je 4800 Kč ročně na zaměstnance. Ale institutu to vyšlo na 26 miliard, takže jestli jsem se teda nesekl s nulama, někdo tady musí strašně chlastat místo mě!!!

P.S.: Jinak je to úsměvné, protože jednak sám spoluautor studie říká „České výsledky vyšly v souladu se zahraničními studiemi, které obvykle hovoří o 1,5 procenta HDP“ a soudruhům z institutu to vyšlo 1,25.

Podotýkám, že spotřební daň u půllitrové láhve 40% alkoholu činí cca 57 Kč.

A na to se napijem! laughing

ct24.ceskatelevize.cz/…stat-prijde-kvuli-konzumaci-alkoholu-o-60-miliard-rocne-odbornici-proto-chteji-omezit

Tomáš Tyl · FCB


Trocha třídní nenávisti

Platíme dítěti za oběd ve škole 25–27 Kč, rodiče na to dle vlády nemají a proto drobečci jedí doma nebo hladoví.

Prosím vás, co dávají těm dětem doma k obědu, že to stojí méně než 25 Kč? To nejsou ani dva rohlíky se salámem z masa, o teplém jídle nemluvě.

Pokud nemají 25 korun na oběd, měli by obdržet nějaké sociální dávky nebo by si neměli pořizovat děti.

Stát zavádí pokutu až 500 tis. Kč za špatně vyplněné kontrolní hlášení. Takže berňák „zaklekne“ na firmu a položí jí kvůli účetní ptákovině. Haranti vašich obézních sousedů, vyplňujících tabulky v korporátu a prdících po placené dovolené ve služební oktávce, z toho budou mít obědy zdarma.

Toto je hnusný příspěvek, probouzející třídní nenávist, ale já už na to seru.

Buďte dobří.

Daniel Hradský · FCB


Dobrotrusi

No mě „dobroserové“, kteří prosazují tuto kamufláž, jež má lidem zacpat hubu, inspirovali k tomuto statusu, jímž navazuju na pana Konvičku:

Jak říká Martin Konvička: „Neukojitelná touha prudit ostatní svou domnělou mravní nadřazeností!“

A o tom to celé je!

Dodávám — otravové s tímto „vnitřním pnutím“ jsou současní političtí aktivisté, a to nejen ti řadoví, ale i ti na vysokých pozicích! Jsou to ti, co dělají vnitřní i zahraniční politiku. Smyslem jejich života je prudit prudit a prudit všechny kolem a vnucovat jim svoje „morální představy“, protože ty jsou přece jediné hodnotné, nadřazené a správné. Působí jako inkvizice, udavači, zbabělci a grázlové v jednom. Proč soustavně dostávají TOLIK veřejného prostoru je jasné. Kdybych byla „mocenská elita“ nebo „velký kapitál“ udělám to stejně. Umožním aktivistickým zakomplexovaným ňoumům zabrat a zaplnit celý veřejný, mediální i kulturní prostor stovkami naprosto bizarních šílených absurdních témat. A kdyby jen veřejný prostor! Postupně obsadili instituce, školy, pol. strany, církve, celé vlády atd. Jsou všude a všude se v rámci svého zvráceného pojetí „realizují“! A tak tento skutečný lidský odpad a póvl postupně zamořuje veřejnost. Dennodenně je můžeme vídat i v naší veřejnoprávní ČT, kterou si pro sebe celou zabrali a nyní si tam zvou stále dokola své „spřátelené“ hosty a vzájemně si potvrzují svou pravdu a morální nadřazenost.

Misha Julišová


Čest jejich památce

K těm dvěma zavražděným děvčatům: Mrtvých bude ještě hodně. Tak na tom hledejme ty pozitivní věci. Aniž bych chtěl zlehčovat bolest jejich blízkých.

1) Skandinávie je na čele multikuliti bláznění už řadu let. Nepochybně tam jely na základě propagandy (nejen školní), která jim líčila krásné země plné pohostinných lidí… možná to otevře pár dalším potenciálním „cestovatelkám“ místním „vítačkám“ oči a zachrání to pár jiných životů nebo aspoň o několik let odloží pár jiných smrtí.

2) To, že školy ve Skandinávii rozesílají žákům pokyny, že informace o události nesmí šířit a naopak že mají šiřitele nahlašovat policii „nastavuje zrcadlo“ tamnímu systému s vlivem na otevírání očí dalším lidem. Obyvatelé toho, co nazýváme „západem“ totiž nemají, na rozdíl od značné části našich obyvatel, zkušenosti s totalitními praktikami (cenzura, společenská likvidace jednotlivců i rodin, pomsta systému na dětech) a když to nyní neomarxisté typu bývalé NDR svazačky Makrely celoevropsky zavádí, žasnou a nerozumí.

3) Ty tisíce vzkazů rodičům, včetně videí a kochání se jejich utrpením bere „placeným likvidátorům“ společnosti (elitám, či přesněji globálním parazitům) a jejich pomateným vítačským slouhům argument o třech frustrovaných či vyšinutých jedincích (z nich ještě jeden dotyčné nepochybně hrdinně bránil a znásilnil je jen maličko). Další příspěvek k otevírání očí, tentokráte celoevropský.

Takže vlastně ty dvě holky musíme brát jako padlé vojáky ve válce, která nepochybně už dávno zuří. Že vlezly dobrovolně a hloupě do nepřátelského tábora a doplatily na to, nijak nesnižuje fakt, že tím ten tábor „bojovníků dobra, míru a lásky“ pomohli rozkrýt a přesněji identifikovat. Ač blbky, čest jejich památce.

Ivan Hrbek · FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 164 × | Prestiž Q1: 7,57

+11 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top