Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku: •  

Střípky (203)

Císařovy nové šaty • Gutmenschen • Porovnání mezd v letech 2009 a 2018 v ČR a na Slovensku • Proktologická Klinika • Komunisté jsou tu pořád • Dvě tváře rasismu

Císařovy nové šaty

Už dlouho vychází mnoho složitých analýz a komentářů k vládě a prezidentovi. Přitom základ, toho co prožíváme, mi nepřipadá složitý. Vládnou nám reformní komunisté za podpory oligarchů. Jsou to z principu spojenci. Chtějí velké stádo zaměstnanců a podnikání přisáté na stát. Nemají rádi střední stav, protože to jsou vzdorovité ovečky. Poslušné ovce to tak chtějí a není těžké je pro to získat. To co nešlo uskutečnit v roce 1968, protože centru tehdejší východní říše se to nelíbilo, dnes uskutečnit jde, protože centru říše západní to zatím přinejmenším nevadí. Je tomu tak proto, že ti, co v Bruselu vládnou, mají s reformními komunisty mnoho společného, i když sami sebe nazývají pochopitelně jinak. Mnoho z nás si klade otázku, kdy a jak to skončí. Skončí to stejně, jako to skončilo v říši východní, až se ukáže, že „zdrojů už není dost“. S mizícími zdroji zmizí obrovité subvence říšské i národní. Zmizí s tím i důvod podpory oligarchů reformním komunistům, tedy gigantické „čerpání“. Navíc se téměř jistě budou reformní komunisté snažit nahrazovat mizící zdroje i na úkor oligarchů. Současná podpora reformních komunistů ve společnosti by nás ostatní neměla děsit. Těch, kterým nakonec zásadně vadí, že není kde brát a není co rozdávat, je vždy velká většina. Možná to bude trvat roky, ale ne desetiletí. Dnes to leckomu může znít jako science fiction, ale ještě na konci roku 1989 si málokdo uměl představit, jak rychle se „věčná“ východní říše zhroutí a nám to přinese osvobození. Tak oslavme 30 let od této významné události sebevědomě a s optimismem.

Vlastimil Tlusty · FCB


Gutmenschen

Václav Klaus hledal v nedělním pořadu na Primě název pro lidi, kteří se v němčině nazývají Gutmenschen, a které prezident Zeman nazval lepšolidi. VK se zmínil o tom, že se nazývali a nazývají sluníčkáři, havlisté, pražská kavárna, ale jde stále o jednu a tutéž skupinu lidí, kteří vědí lépe než všichni ostatní, co máme dělat, co jíst, jakými auty jezdit, prostě, co je nejlepší pro naše dobro.

Osobně je nazývám už třicet let „bolševici mysli“: tak jako ruští bolševici se totiž považují za avantgardu, která učiní člověka a svět lepším, jejich názory jsou jakýmikoli racionálními protiargumenty nevyvratitelné, neboť jde ve své podstatě o víru a jakýkoliv odpor je v jejich víře jen utvrzuje, pokud lidé nepřijmou jejich víru za svoji, uchylují se k nátlaku, ostrakizaci a dalším metodám, které v určitých situacích mohou vést až k likvidaci (nejprve jiných myšlenek, nakonec jejich nositelů), a to vše pochopitelně pod záštitou „konání dobra“ „šťastných zítřků“.

Jakékoliv jimi napáchané škody pak bagatelizují některou z obdob Leninových slov „když se kácí les, létají třísky“. Typické je pro ně též to, že dostanou-li se k moci, žijí zcela jinak, než podle hlásaných zásad. Prostě „bolševici mysli“, ať už je jejich politický nátěr jakýkoliv. Boj s těmito nebezpečnými lidmi nelze, bohužel, nikdy vyhrát, nicméně nikdy se nesmí přestat proti nim bojovat.

„Představte si, že ŘSD nemá ani twitter!“ je dle Babiše zřejmě hlavním důvodem kalamitní situace na D1.

Andrej Babiš: „Já bych chtěl říct taky ty moje čísla! Ty pravdivé čísla! Vy nemáte dobré čísla.“

Václav Moravec: „Vy zpochybňujete statistiku Nejvyššího kontrolního úřadu?“

Ale vážně: ta směs ublíženosti, polopravd a lží vydávaných za pravdu, role otloukánka, který veškeré to ubližování a osočování přetrpí pro blaho národa, styl porouchané gramofonové desky vtloukající každou další otáčkou posledně vyslovenou lež do hlav naslouchajících, mu opět přihodí pár voličů…

Píše pan Miroslav Macek na MacekVBotách.cz


Porovnání mezd v letech 2009 a 2018 v ČR a na Slovensku

Aby každý viděl, jaká byla startovací pozice začátkem roku 2009

Slovensko — průměrná mzda — 717 € × 27,6 = 19 789 Kč (je třeba použít dobový kurz €)

ČR 22 108 Kč

Tj. v době zavedení eura byla na Slovensku o 10,4 % nižší mzda než v ČR

A nyní (aktualizace 4. září 2018):

Nyní Slovensko 1074 € (průměr za poslední 3 měsíce — ČR má čtvrtletní údaje) × 25,75 = 27 672 Kč

ČR 31 851 Kč

Tj. 27 672 : 31 851 = 0,87

Dnes, po deseti letech €, je na Slovensku o 13 % nižší mzda než v ČR.

Tj. euro má vliv na výkon ekonomiky nulový/zanedbatelný, spíše záporný pokud přihlédneme k tomu, že růst Slovenska byl z velké části na dluh.

I pokud by ten vliv byl nulový, tak přijímat euro je obrovské riziko.

 fajn7.blogspot.com


Proktologická Klinika

Stát stran té Kliniky ukázal, že je naprosto impotentní. Ale aspoň, že to víme a můžeme se podle toho zařídit. Odteď není třeba platit daně ani nájem. Není třeba nechat chodit děti do školy. Klidně můžete dělat v domě hluk po 22. hodině či si „vypůjčit“ z garáže sousedovo auto. V obchodě si můžete klidně vzít zadáčo, co se vám zlíbí. Nic se vám nestane. Úřady nad tím mávnou rukou a nechají to být.

Totální rozklad státu v přímém přenosu. Ani nemusely přijet „Rusáci“ či migranti z Blízkého východu a Afriky. Úřady ani nejsou schopny zvládnout ani pár desítek fetek z Kliniky a od Pirátů.

Jo a abych nezapomněl, taky můžete v klídku přestat platit desátky České televizi a Českému rozhlasu. A když už jsem u ČRo, tak zdravím moderátora Radio Wave Jakuba Orta, který neuznává soukromé vlastnictví. Ve svém PR rozhovoru na Idnes.cz navíc říká, že prý případ Klinika přímo vybízí k občanské neposlušnosti. Zaměstnanec veřejnoprávní rozhlasové stanice vybízí k porušování zákona.

Tohle prostě nevymyslíš… Ale ještě, že jsme aspoň v té Evropské unie a patříme na ZÁPAD, no ne?

Josef ProvazníkFCB


Komunisté jsou tu pořád

janskrobn.jpg (20,504 kiB)
Co se to s lidmi stalo?

Další neobolševik, a opět moderátor rudé stanice „veřejnoprávního“ Českého rozhlasu — rádia Wave. Za vaše peníze.

Je čas se ozvat. Jak to, že rádio Wawe provozují rudí extremisté? Najednou se proti komunistům nebojuje? Když ČRo věnoval jednu stanici ultralevičákům, neměl by věnovat další také neonacistům?!

Když někde ukradneš auto, jdeš do basy. Tady si parta neobolševiků ukradla celý dům za miliony a ještě mají tu drzost nám vykládat, jak jsme špatní, když si to nenecháme líbit.

Největší „demokratizace vlastnictví“ proběhla v únoru 1948. Potřebujeme o klinikářích vědět něco víc, než je tenhle citát, ve kterém se bezelstně přiznávají? Dnešek ukáže, jestli tohle krystalické zlo už konečně dokážeme zastavit.

FCB


Dvě tváře rasismu

Rok 2000. Mugabe uzákonil v Zimbabwe pozemkovou reformu, která znamenala jediné — genocidu a násilné vyvlastnění bílých farmářů, a předání farem do rukou černých Zimbabwanů.

Rok 2008. V Zimbabwe je hyperinflace ve výši 500 000 000 000 000 %. Místní měna se stala bezcennou, poslední akcí v domácí měně byl tisk bankovky v hodnotě 100 miliard zimbabwských dolarů. Pak se s ostudou přešlo na americký dolar a jiné valuty. Za 35 biliard zimbabwských dolarů se dal v roce 2015 získat jeden dolar americký. Co je to biliarda? Milion, miliarda, bilion, biliarda. To znamená kurz jeden americký dolar za 35 000 000 000 000 000 dolarů zimbabwských.

Rok 2017. Mugabe pod tlakem armády odstupuje, na jeho místo nastupuje generál Emmerson Mnangagwa. Ihned ruší Mugabeho pozemkové reformy. Bílí farmáři se vracejí do země, vítáni Zimbabwany s radostí až dětinskou.

Před pozemkovými reformami v roce 2000 byla Zimbabwe v rámci Afriky zemědělsky velmi úspěšná, po nich nastal v zemi hladomor. Za Mugabeho jediné, čemu se v zemi dařilo, byl obchod s drogami. A snad ještě epidemiím AIDS a cholery.

Rok 2018. V Jihoafrické republice prošel návrh na změnu ústavy. Cílem změny je vyvlastnění bílých farmářů bez náhrad za ukradené farmy a „navrácení“ farem a pozemků Jihoafričanům tmavé pleti. Snaha o změnu vlastnických práv na pozemky a farmy byla patrná již v minulých letech. Kritika vládních kroků upozorňovala na to, že farmy vedené domorodci nebyly dostatečně produktivní. Ale tvrdila, že chyba byla v jejich porovnávání s produktivitou farem bělochů.

Rok 20xx: EU, podporovaná lidskoprávními neziskovkami halasně vyhlašuje, že černé Jihoafričany, kteří se k nám probíjejí skrze vlny Středozemního moře, máme povinnost přijmout, protože oni trpí ve své zemi hladem, bezprávím, trpí jako ta zvěř a my máme morální povinnost je přijmout. Jsme přece za jejich situaci zodpovědní.

JAR je prominentní země. Terorista Nelson Mandela dokonce dostal Nobelovu cenu míru. Jako bojovník proti apartheidu, proti němuž bojoval podobně jako Jásir Arafat v Palestině. Za pomoci výbušnin a teroru. Přesto se země postupně zafrikanizuje. Bílí obyvatelé budou nuceni odejít. Podle mých osobních zkušeností z kontaktů s několika z nich jsou v drtivé většině patrioti. Milují svůj domov, Jihoafrickou republiku, chrání ho před chamtivými nájezdy korporací, jsou zárukou efektivní práce. A jen pro zajímavost — ti, co chtěji odejít, se obrátili s žádostí o pomoc na Rusko. Mluví se až o 15 000 rodin, které mají zájem začít nový život na ruské půdě. Zemědělské.

JAR měla dokonce svůj vlastní jaderný program, ale bílí fyzikové už dávno odešli a to, co zůstalo, zašlo na úbytě. Aspoň doufám. Postupující islamizace totiž nevěští nic moc dobrého. Po odchodu bílých farmářů, stejně jako v jiných afrických zemích, i JAR nejspíš postupně zabředne do šílené korupce, korporace se zde začnou přetahovat o vliv, upadne zemědělství, ekonomika se začne hroutit, o bezpečnosti nemluvě.

Co na to česká média, české neziskovky, česká politická scéna? Nic. Ticho a mlčení. Jenže kdo mlčí, ten souhlasí. A hlavně se stává spoluviníkem genocidy, která vlastně už začala.

Jaroslav Štefec

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 164 × | Prestiž Q1: 8,28

+13 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Střípky (203)

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top