Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:

Robert Hall: Jsem unavený

V roce 2009 napsal válečný veterán Robert A. Hall text, který je mementem dodnes. Stojí za to si přečíst, kam jsme za těch 9 let posunuli.

robert-a-hall.jpg (68,526 kiB)
Robert A. Hall

Bude mi brzy 63. Od svých 18 let jsem tvrdě pracoval kromě jednoho semestru na vysoké škole, kdy bylo málo pracovních míst a šestiměsíčního období, když jsem měnil zaměstnavatele, ale přitom jsem každý den hledal práci.

I přes určité zdravotní problémy jsem pracoval 50 hodin týdně a „nehodil jsem se marod“ sedm nebo osm let. Mám dobrý plat, ale nikdo mi mou práci ani mou mzdu nedaroval, a abych se dostal tam, kde jsem, musel jsem si to odpracovat. Vzhledem k ekonomické situaci je důchod v nedohlednu a já jsem unavený.

Velmi unavený.

Jsem unavený z řečí, že musím „rozšiřovat bohatství“ pro lidi, kteří nemají mou pracovní morálku. Jsem unavený ze žvástů, že pokud to bude nutné, vláda mi násilím vezme peníze, které jsem si vydělal a dá je lidem příliš líným nebo hloupým, aby si je vydělali.

Jsem unavený z řečí, že musím platit více daní, aby bylo možné „udržet lidi v jejich domovech“. Jistě, pokud by ztratili práci nebo onemocněli, jsem ochoten pomoci. Pokud si však koupí krabicový dům za trojnásobek ceny našeho domu za 250 tisíc dolarů, přičemž mají jen třetinu mého výdělku, ať jim pomocí vlastních peněz pomáhají levicoví příživníci z Kongresu, kteří umožnili aby Fannie a Freddie (hypoteční agentury Fannie Mae a Freddie Mac) spolu se Zákonem o reinvesticích do komunity vytvořili [hypoteční] bublinu.

Jsem unavený z řečí, jak je Amerika špatná, které vycházejí z úst levicových milionářů jako Michael Moore, George Soros a hollywoodských bavičů žijících v luxusu protože využili příležitosti, které Amerika nabízí. Pokud budou toto dělat třicet let, Spojené státy budou mít náboženskou svobodu a práva žen Saúdské Arábie, hospodářství Zimbabwe, svobodu tisku Číny, zločinnost a násilí Mexika, toleranci vůči homosexuálům a svobodu projevu Venezuely. Není ten multikulturalismus krásný?

Jsem unavený z řečí, že islám je „náboženství míru“, když můžu každý den číst desítky příběhů o tom, jak muslimští muži zabíjejí své sestry, manželky a dcery kvůli své „rodinné cti“. Čtu o muslimech, kteří vyvolávají nepokoje kvůli libovolným malicherným urážkám. Čtu o muslimech vraždících křesťany a Židy, protože nejsou „věřící“. Muslimové podpalují školy pro dívky. Čtu o tom, jak muslimové kamenují k smrti mladičké oběti znásilnění — smrt kvůli „cizoložství“. Čtu o muslimech, kteří mrzačí malým holčičkám jejich genitálie. To vše ve jménu Alláha, protože jim to nařizuje Korán a právo Šaría …

Věřím, že „člověk by měl být souzen podle jeho charakteru, ne podle barvy jeho kůže.“ Jsem unavený z řečí, že na „rase nezáleží“ v post-rasovém světě prezidenta Obamy, když právě rasová otázka je primární a důležitá v nařízeních amerických senátorů z Illinois u pracovních pozic na základě „pozitivní diskriminace“, přijímacích pohovorech na nižší stupně univerzit a při nastavení úrovně pro menšiny na absolvování těchto škol (což je ve skutečnosti nejvíce poškozuje), vládních smlouvách, toleranci kultury násilí v ghettech a dětí vyrůstajících bez otců, což poškozuje menšiny více než cokoliv jiného. Myslím, že je super mít černošského prezidenta a že černé dítě dělá své domácí úkoly na stole, kde Lincoln podepsal nařízení o zrušení otroctví. Přál bych si, aby na místě černého prezidenta byla Condoleezza Riceová, nebo někdo, kdo věří více ve svobodu a jednotlivce a méně ve vládu, která chce všechno kontrolovat.

Jsem unavený ze zpravodajských médií, které si myslí, že inaugurační a nadační výdaje George Bushe byly odporné, ale myslí si, že trojnásobně vyšší výdaje Obamy byly úžasné. Myslí si, že když Bush cvičil, zabíjel svůj čas, který měl věnovat prezidentským povinnostem. Nicméně Obamova cvičení jsou skvělým příkladem pro veřejnost jak kontrolovat váhu a stres. Média zkoumala každý řádek vojenských záznamů George Bushe, ale nikdo nepožadoval, aby dal k dispozici své záznamy viceprezident Kerry. Tatáž média, která odsuzovala kandidátku na viceprezidenta Sarah Palinovou jako příliš nezkušenou, protože byla guvernérkou dva roky, Obamu s třemi lety senátorské praxe vychvalovali jako potenciálně nejlepšího prezidenta v historii.

Udivuje vás, proč lidé ruší vaše předplatné nebo přepínají na Fox News? Napoví vám. V roce 2000 jsem pro Bushe nehlasoval, ale média a Kerry mě přivedly v roce 2004 do jeho tábora.

Jsem unavený z řečí, že kvůli „toleranci vůči jiným kulturám“ musíme dovolit, aby Saúdská Arábie v Americe používala peníze, které jsme jim zaplatili za ropu na financování mešit a islámských škol, kde se káže nenávist, zatímco žádná americká skupina nemůže financovat církev, synagogu nebo náboženskou školu v Saúdské Arábii a tam učit o lásce a toleranci.

Jsem unavený z řečí, že musíme snížit životní úroveň kvůli boji proti globálnímu oteplování, o němž není povolena diskuse. Moje manželka a já žijeme v dvoupokojovém bytě s parkovištěm, přičemž do práce to máme pět mil. Vlastníme také třípokojovou nemovitost, kde žije naše dcera a vnučka. Naše uhlíková stopa je asi 5 % viceprezidenta Bila Clintona Al Gora a jste dost zelení jen tehdy, pokud jste zelenější než Gore.

Jsem unavený z řečí, že narkomani jsou vlastně nemocní a musím jim napomáhat v podpoře, léčení a placení za škody, které způsobují. Že by se na ně z tmavé uličky vrhl gigantický mikrob, popadl je a do nosu jim nacpal bílý prášek, zatímco se oni pokoušeli ze všech sil bránit? Nemyslím si, že gay-lidé se rozhodli být homosexuály, ale jsem přesvědčen, že narkomani si sami vybrali, zda budou brát drogy. A jsem unavený z útoků „moderních“ lidí, kteří na mě hledí jako na idiota, když jim řeknu, že jsem nikdy nezkusil marihuanu.

Aktualizace: Lidé mi psali, že bych měl více soucitu, kdyby se něco podobného stalo v mé blízkosti. To je přesně ono. V mé vlastní rodině jsem viděl rozvrat následkem alkoholismu a závislosti na heroinu. Právě kvůli tomu jsem absolutně netolerantní vůči lidem, kteří jsou kvůli své rozkoši ochotni zničit lidi kolem sebe.

Jsem unavený z toho, že se nelegální cizinci nazývají „pracovníci bez dokladů“, zejména ti, kteří nepracují, ale žijí na sociální podpoře nebo ze zločinu. Co bude dál? Budeme volat obchodníky s drogami, „lékárníky bez dokladů“? A ne, nejsem proti Hispáncům. Většina z nich jsou katolíci a je to už několik set let, kdy by mě katolíci za mé náboženství chtěli zabít. Jsem ochoten urychlit udělení občanství pro každého Hispánce, který je schopen domluvit se anglicky, nemá záznam v trestním rejstříku a který je schopen uživit sebe a svou rodinu bez sociální podpory, nebo který bude čestně sloužit tři roky v naší armádě. To jsou občané, které potřebujeme.

Aktualizace: Několik lidí to vzalo, že jsem zaujatý proti katolíkům kvůli událostem, které se staly před 400 lety. I když si myslím, že jsou buď příliš choulostiví, nebo to špatně pochopili, snažil jsem se jen říct, že mám nulový problém s katolíky, kteří chtějí přijet do USA, ale že mám velké obavy z muslimů, protože příliš velká část z nich mě zabít chce, nebo vnutit mi jejich náboženství a jejich morální kodex.

Jsem unavený hypokritickými liberály a novináři, kteří by nikdy neměli nosit uniformu republiky, nebo by neměli nechat své děti s postižením v blízkosti vojenské náborové stanice, aby hanili naši armádu. Oni a jejich děti mohou sedět doma, nadávat na lepší lidi než jsou oni sami a nikdy nemusí dělat rozhodnutí za okolností, kdy sekunda dělí život a smrt. Stávají se ve válce špatné věci? To se můžete vsadit! Chovají se někdy naši vojáci špatně? Jistě. Je to srovnatelné se zvěrstvy, která byla taktikou našich nepřátel za posledních padesát let — a stále jsou? Ani zdaleka. Takže navrhuji výměnu. Nechám se podrobit všem ponížením a zneužíváním, kterým byli vystaveni teroristé v Abu Ghraib nebo Gitmo a kritici se mohou nechat zajmout muslimy, kteří v Pákistánu mučili a sťali Daniela Pearla, nebo muslimy, kteří mučili a zavraždili podplukovníka námořnictva Williama Higginse v Libanonu nebo muslimy, kteří vedli a řídili krví poseté mučírenské místnosti Al-Káidy nalezené našimi vojáky v Iráku, nebo muslimy, kteří sťali hlavy školáků v Indonésii, protože dívky byly křesťanky. Pak si porovnáme poznatky. Britští a američtí vojáci jsou jediní vojáci v historii, ke kterým civilisté přicházeli pro pomoc a pro potřebné věci, namísto toho, aby se ze strachu skrývali.

Aktualizace: Správně jsem byl několikrát upozorněn, že tu jsem měl zahrnout kanadské, australské a novozélandské jednotky. Omlouvám se za vynechání těchto galantních spojenců svobody.

Jsem unavený z lidí, kteří mi říkají, že jejich strana je plná ctnosti a druhá strana je naplněna korupcí. Přečtěte si noviny — podvody jsou na obou stranách. A jsem unavený lidmi, kteří mi říkají, že potřebujeme spolupráci obou stran. Žiji v Illinois, kde „Illinois Combine“ — mafie demokratů a republikánů spolupracuje harmonicky, aby celé roky okrádala veřejnost. A všiml jsem si, že daňové podvody v kabinetu Obamy jsou také na obou stranách.

robert-a-hall-mlady.jpeg (28,285 kiB)
Robert A. Hall během své politické kariéry

Jsem unavený, když slyším bohaté sportovce, herce a politiky obou stran, kteří mluví o nevinných chybách, hloupých chybách nebo mladických chybách, když všichni víme, co mají na mysli. Podle nich jejich jedinou chybou bylo to, že se nechali chytit. Jsem unavený z lidí, kteří si neustále něco nárokují — ať už bohatých nebo chudých.

Když mluvíme o chudých, jsem unavený z řečí, že lidé s klimatizovanými domy, barevnými televizory a dvěma auty se nazývají chudými. Většina Američanů to v roce 1970 neměla, ale nevěděli jsme, že jsme „chudí“. Pasáci chudoby musí stále měnit definici chudých, aby udrželi tok dolarů v pohybu.

Jsem opravdu unavený z lidí, kteří nemají odpovědnost za své životy a činy. Jsem unavený z toho, že ze svých problémů obviňují vládu, diskriminaci či někoho jiného.

Ano, jsem zatraceně unavený. Ale jsem také rád, že mi je 63. Hlavně proto, že už nebudu svědkem toho, co ti lidé udělají se světem. Jen mi je líto, že se toho dožije moje vnučka.

Zdroj: Robert A. Hall

Robert A. Hall je válečný veterán z Vietnamu, který byl pětkrát zvolen senátorem v americkém státě Massachusetts. Své blogy píše na na adrese tartanmarine.blogspot.com. Herec Robert D. Hall nemá s bývalým senátorem nic společného. A lidem, kteří říkají, že Robert A. Hall je mrtvola, měl by konečně zemřít a více na světě nesmrdět, pan Hall vzkazuje, že má IPF (smrtelná choroba, idiopatická plicní fibróza), takže jim brzy vyhoví …

Přetiskuje server SlobodnýVýber.sk

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 899 × | Prestiž Q1: 13,79

+26 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Robert Hall: Jsem unavený

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top