Štítky článku: •  

Při předvolání na Policii ČR k podání vysvětlení nikdy nevypovídej!

Úterní glosy Miroslava Macka z 19. března 2019.

„Zběsilé reakce Babišových médií a obhajoba Václava Klause ml. ze strany politických soupeřů jen dokládají, že to byl správný a nutný krok. ODS ukázala nejen sílu, ale také to, že je jako jediná strana schopna sebereflexe, stojí pevně za programem, který schválila a slíbila svým voličům, a jako jediná u nás je zárukou konzervativně liberální demokratické politiky. A i proto budeme vyhrávat a proto změníme situaci v této zemi,“ napsal na svém facebookovém profilu předseda ODS Petr Fiala.

Tak jestli tohle nevyděsí členy ODS, tak už absolutně nic!


Pavel Šafr na Forum24: Výborné rozhodnutí ODS. Česká společnost moc potřebuje, aby tato strana byla jasně demokratická a zbavila se lidí, kteří naše západní vazby podrývají a koketují s ruskou okupační mocností a také s totálním zločincem Vladimírem Putinem.


„Zvýšíme platy učitelům na 150 procent aktuálního příjmu, řekl místopředseda ODS a školský expert strany Vladimír Špidla. Pardon, Martin Baxa.


David Forby Forbelský:

Takže se stalo přesně to, co jsem předpokládal. Klause mladšího tahají za použité slovíčko. A přitom stačí tak málo: předložit jasné argumenty, že se ve svém příměru tragicky zmýlil a že parlament ČR je v přijímání zákonů naprosto suverénní a má možnost odmítnout zákon, který přijde třeba formou nařízení komise. A je po debatě. Klaus bude zesměšněn a potupně odejde z politiky. Nemusíme se okatě kácet, pohoršovat psát plamenná prohlášení ani jinak ze sebe dělat kašpary. Argument je nejlepší zbraní proti fake news, hybridním hrozbám a jiným strašákům dnešní doby. Pokud tedy nějaký máte. Bez něj vám pak nezbude než použít taktiku malých dětí, které si v temném lese alespoň pískají, aby si dodaly odvahy.


Jeden ze středoškolských učitelů:

Studenti rádi bojují za zachování deštných pralesů, ale aby zalili kytky na chodbě, to nikoho z nich ani nenapadne.


Pakliže jste předvoláni na Policii ČR k podání vysvětlení, a to jak jako „sprostý podezřelý“, tak jako svědek, nikdy, opakuji NIKDY, nevypovídejte. Jestliže vám budou tvrdit, že „se všechno vysvětlí“, ubezpečuji vás, že se nevysvětlí. Naopak dodáte PČR spoustu informací, které si ona přebere a obrátí proti vám. V případě, že máte „podat vysvětlení“ na úřední záznam, podepište poučení a uveďte, že odmítáte vypovídat. Protokol podepište (ano, ty dva řádky) pouze v tom případě, že vás policista ujistí, že dostanete jeho stejnopis. Pakliže jej nemáte dostat nebo policista slib nesplní, nepodepisujte, případně si vyžádejte to, co jste podepsali, zpět a roztrhejte na místě. Pakliže by zpět nedali, a stejnopis také nedali, napište okamžitě písemnou stížnost na příslušnou součást PČR, kde jste byli vypovídat a stejnopis se žádostí o prošetření na GIBS. GOOD LUCK. Klára Samková


František Matějka:

EU se přeměnila na grandiózní administrativní mašinérii. Má 12 hlavních institucí, které mají 44 000 úředníků a dalších 11 000 zaměstnanců, náklady na zaměstnance činí více než osm miliard EUR. Pak je tady 24 „agentur EU“ s tolika zaměstnanci, že se to nikde přesně nedočtete, navíc je tu ještě mnoho lidí pracujících jen na externí smlouvu, jako jsou tlumočníci a další odborníci.

Poslanci, komisaři, státní úředníci a další kmenoví zaměstnanci EU dostávají nepřiměřeně vysoké mzdy a výsady (ošatné, bydlení, letenky, školy pro děti), mají neskutečné nároky na důchod, většinu příjmů si sami osvobodili od daně (víte, že v Bruselu asi 6000 eurolidí neplatí daň za pohonné hmoty?). A každý rok si platy zvyšují. Došlo to tak daleko, že přes 4000 úředníků vydělává více než německá kancléřka. Ta bere 290 000 eur ročně.

Na to na všechno se skládáme z našich daní. Většinou zbytečně. Nebo si dokonce platíme lidi, kteří jsou vůči nám nepřátelští.


Čeština je jazyk vtipný:

Komentář ke zprávě, že v příští bondovce bude mít James Bond k dispozici elektromobil Aston Martin: Agent s povolením dobíjet…

Píše pan Miroslav Macek na Macek v botách

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 890 × | Prestiž Q1: 11,03

+18 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top