Štítky článku: •  

Pravice ve Španělsku je na vzestupu

Již od letošního letního měkkého převratu levicové koalice se přistěhovalecká politika Španělska dramaticky změnila, jak jsme v té době podrobně pokryli. V důsledku toho, jak se to stalo v celém Západě, když přistěhovalecká politika začala dovážet chaos a násilí, voliči se obrátili na konzervativnější strany, aby problém vyřešily.

Stalo se tak hodněkrát — Brexit a Trump vyhráli v roce 2016. Podobnou situaci jsme viděli v Maďarsku, Rakousku, Itálii a nyní se to děje i ve Španělsku. Dokonce i ve Švédsku a Německu někdy dominantní (globalizovaní) sociální demokraté ztratili svou hegemonii a Francie zažívá populistickou revoluci žlutých vest.

A nejnovější volební čísla ve Španělsku naznačují, že středo-pravá koalice by snadno získala klíčové regiony a jejich hlavní města, jako je Madrid a Valencii, které byly v levicových a/nebo levicově-separatistických rukách po dobu posledních čtyř let.

Středopravá PP strana společně s centristickou stranou Ciudadanos a pravicovou stranou VOX by dnes vyhráli v těchto regionech, podobně jak tomu bylo v prosinci v Andalusii, nejvíce socialistické provincii Španělska. Místní, regionální a evropské volby jsou naplánovány na 26 května 2019 — a možná také i všeobecné volby. Téměř jistě by levicově-separatistická koaliční vláda ztratila moc a musela by ji odevzdat pravicové alianci.

Příběhy, jako je ten o 18leté dospívající dívce Sabadell z Katalánska, která byla znásilněna šesti marockými přistěhovalci, jsou nyní ve Španělsku hodně běžné, jak jsme již podrobně popsali. Posun směrem ke konzervativním stranám je reakce na laxní politiku otevřených hranic a na politiku prosazování dobrých životních podmínek pro všechny, bez ohledu na občanství. Tohle prosazuje levice. Španělé se nyní začali starat o svou vlastní bezpečnost a také o to kam směřují peníze, které odvádějí na daních.

Zdroj: Voice of Europe

Překládá Mike na epshark.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 155 × | Prestiž Q1: 6,37

+8 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top