Štítky článku: •  

Pravice ve Španělsku je na vzestupu

Již od letošního letního měkkého převratu levicové koalice se přistěhovalecká politika Španělska dramaticky změnila, jak jsme v té době podrobně pokryli. V důsledku toho, jak se to stalo v celém Západě, když přistěhovalecká politika začala dovážet chaos a násilí, voliči se obrátili na konzervativnější strany, aby problém vyřešily.

Stalo se tak hodněkrát — Brexit a Trump vyhráli v roce 2016. Podobnou situaci jsme viděli v Maďarsku, Rakousku, Itálii a nyní se to děje i ve Španělsku. Dokonce i ve Švédsku a Německu někdy dominantní (globalizovaní) sociální demokraté ztratili svou hegemonii a Francie zažívá populistickou revoluci žlutých vest.

A nejnovější volební čísla ve Španělsku naznačují, že středo-pravá koalice by snadno získala klíčové regiony a jejich hlavní města, jako je Madrid a Valencii, které byly v levicových a/nebo levicově-separatistických rukách po dobu posledních čtyř let.

Středopravá PP strana společně s centristickou stranou Ciudadanos a pravicovou stranou VOX by dnes vyhráli v těchto regionech, podobně jak tomu bylo v prosinci v Andalusii, nejvíce socialistické provincii Španělska. Místní, regionální a evropské volby jsou naplánovány na 26 května 2019 — a možná také i všeobecné volby. Téměř jistě by levicově-separatistická koaliční vláda ztratila moc a musela by ji odevzdat pravicové alianci.

Příběhy, jako je ten o 18leté dospívající dívce Sabadell z Katalánska, která byla znásilněna šesti marockými přistěhovalci, jsou nyní ve Španělsku hodně běžné, jak jsme již podrobně popsali. Posun směrem ke konzervativním stranám je reakce na laxní politiku otevřených hranic a na politiku prosazování dobrých životních podmínek pro všechny, bez ohledu na občanství. Tohle prosazuje levice. Španělé se nyní začali starat o svou vlastní bezpečnost a také o to kam směřují peníze, které odvádějí na daních.

Zdroj: Voice of Europe

Překládá Mike na epshark.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 159 × | Prestiž Q1: 6,40

+8 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top