Štítky článku: •  

Duch Huga Cháveze smrdí dál (2)

Nový světový pořádek, rouška pomoci, preventivní nukleární útok, Iljičovo revoluční přesvědčení, kampaně pro dobro lidstva a zničení Marsu.

Pondělí 1. října 2012

Zemřel třetí opoziční venezuelský politik, postřelený včera neznámými zločinci. Demonstrace proti důvodně podezřelému Hugo Chávezovi se účastnily desítky tisíc lidí.

Neděle 7. října 2012

„Byla to dokonalá a demokratická bitva.“ (Hugo Chávez, nesmrtelný venezuelský prezident, po volbách, kde získal 54 %.)

Vítěz venezuelských prezidentských voleb slíbil, že ve svém dalším šestiletém funkčním období socialismus ještě prohloubí.

Mrtvá Kočka: „Až na samé dno.“

Hugo zachraňuje svůj lid před šílenstvím kapitalismu dotacemi sociálních programů, které kryje příjmy z nafty. Výdaje vlády jsou ovšem o 12 % větší. Dluhy rostou zejména vůči Číně, kam poslední dobou směřují koncese na těžbu. Další koncese získává Rusko. Je to jakási kompenzace ztrát, které obě země utržily v Libyi, kde již Hugův osobní přítel Muammar padl.

Další z přátel venezuelského socialismu: Zimbabwský černý komunismus Roberta Mugabeho a posvátná věc íránského náboženského nacionálsocialismu přítele Ahmádíneřáda. Hugo krom svého lidu podporuje vývozem levné ropy další své přátele — diktátory na Kubě, v Bělorusku a Sýrii.

Drobný problém socialistického rozkvětu: Zanedbaná údržba ropných zařízení, útěk odborníků, pokles produkce a nulové investice. Venezuela nemá rafinerie, takže si nechává odsávat levnou ropu a musí dovážet drahou naftu…

Krom představitelů USA a zemí EU poslal blahopřání k volebnímu vítězství Hugovi i předseda ÚV KSČ(M) Vojtěch Filip.

Pondělí 8. října 2012

Hugo slíbil, že i nadále bude pokračovat na „cestě bolívarského socialismu 21. století“, a že tentokrát bude „lepším prezidentem“: Znárodní další cizácké firmy. Tím zkrotí výpadky elektřiny, rostoucí zločinnost, inflaci a korupci.

Žena Moby Dicka: „Což jsou jen drobné chyby socialismu 21. století.“

Mrtvá Kočka: „Totální moci.“

Poznámka: Inaugurace bude až v lednu, podle vzoru ústavy USA…

Čtvrtek 10. ledna 2013

Venezuelský parlament rozhodl, že se nemusí dodržet Ústava, podle níž by dnes měla proběhnout inaugurace prezidenta Huga. Ta musí počkat, protože pan prezident dostal po páté operaci rakoviny zápal plic a bojuje na Kubě o život.

„Pokud prezident nesloží přísahu, přestává být prezidentem. Nevím, na co čekají členové Nejvyššího soudu. Nyní je ve Venezuele bezpochyby konflikt ústavní povahy a je potřeba, aby soud tento konflikt rozhodl.“ (Henrique Capriles, poražený prezidentský kandidát z říjnových voleb.) Nejvyšší soud by měl prý jmenovat „dočasného prezidenta“.

Na náměstích venezuelských měst davy lidí nadšeně vítají začátek čtvrtého funkčního období doživotního prezidenta Cháveze.

„Zůstane prezidentem i po 10. lednu, ať o tom nikdo nepochybuje.“ (Diosdado Cabello, předseda parlamentu.)

„Prezidentskou funkci může dočasně vykonávat předseda parlamentu a Chávez může složit přísahu později před Nejvyšším soudem.“ (Nicolás Maduro, Chávesův viceprezident.)

Mrtvá Kočka: „Kdyby snad náhodou nesmrtelný Hugo přece jen umřel.“

Připomeňme výsledky místního reálného socialismu: Příjmy z exportu ropy klesly od roku 2008 do roku 2010 o $62 miliard, ačkoli ceny suroviny stoupaly.

A to proto, že ropná společnost PdVSA byla znárodněna, zisky se nereinvestují, potrubí se neopravuje a počet zaměstnanců se zvýšil z 30 na 120 tisíc.

Roku 2003 proběhla „ozdravná kúra“, při které bylo propuštěno 18 tisíc kvalifikovaných zaměstnanců, kteří šli do stávky proti chávezovskému prožírání firmy. Mysleli si, že jsou nenahraditelní, a vida!

Žena Moby Dicka: „Tak oni byli nahraditelní, ale zůstali nenahrazení. Ve firmě zůstali pouze oddaní chávezovci.“

Mrtvá Kočka: „Oddaní blbci.“

Jejich prací není těžit ropu, ale rozdělovat příjmy z jejího prodeje na dotování potravin, bytů, škol — a benzinu, který se musí do země dovážet.

Žena Moby Dicka: „Socialismus umí dobře rozdělovat, ale špatně produkovat.“

Mrtvá Kočka: „Hlavně dobře krást.“

Přestože země dostává desítky až sto miliard dolarů ročně za svou ropu, její zadlužení od r. 2002 vzrostlo z 28 na 130 miliard dolarů.

Neděle 13. ledna 2013

V Česku mrzne, jako by se ani nechumelilo.

Argentinská prezidentka Cristina Fernández Kirchner, peruánský prezident Ollanta Humala a venezuelský viceprezident Nicolás Maduro se sešli na Kubě u lože venezuelského (ex?)prezidenta Hugo Cháveze, aby se přesvědčili, zda po třetí operaci rakoviny a plicních komplikacích ještě dýchá.

Hugo je technicky ještě prezidentem, protože nový prezident, Hugo, nebyl dosud s to zúčastnit se ze zdravotních důvodů inaugurace.

Pokud by snad Hugo ještě před inaugurací zemřel, nemůže se tedy Nicolás stát jeho nástupcem. I když ho už Hugo svému lidu před operací pro sichr doporučil.

Pátek 25. ledna 2013

Venezuelský viceprezident Nicolas Maduro v rozhovoru pro ruskou televizi RT o možném nastoupení nemocného Hugo Cháveze na prezidentský stolec:

„Zůstáváme optimističtí, ve hře je ale spousta faktorů. Musíme si promluvit s doktory a vhodný moment vybere sám prezident Chávez. Nejdůležitější je jeho uzdravení. Každý ví, jak prezident Chávez vložil všechny své snahy a energii do této země, do boje pro nezávislost Latinské Ameriky, jak pořád stojí při svém anti-imperialistickém boji o celosvětovou sociální spravedlnost. Byl to prezident Chávez, kdo promluvil o globálním oteplování, takže každý může najít pravdu. Byl to on, kdo prosazoval boj proti globálnímu vykrádání a neoliberálním politikám, které zabíjejí Evropu. Byl to prezident Chávez, kdo neústupně bránil Palestince, když byli napadeni. Zatímco spousta zemí v arabském světě si vybrala ze strachu mlčení, prezident Chávez zvedl ceduli a Arabové ho oslavovali. Takže prezident Chávez byl kormidlem velkých kampaní pro dobro lidstva a dnes je jeho role uznávána miliony. Tady je důvod, proč je tento rozhovor s RT tak důležitý pro všechny diváky v USA, v Rusku a po celém světě: teď mluvíme do srdcí milionu lidí na celém světě, k těm, kdo věří v prezidenta Cháveze, obdivují ho, následují ho a hluboce ho milují. Říkáme jim, že prezident bojuje s nemocí; že my, jeho lidé, tady na něj čekáme, až se vrátí. A jednoho dne se to určitě stane.“

Sobota 9. února 2013

Venezuela včera devalvovala bolívar o třetinu. Dolar už nestojí 4,3 bol., ale 6,4 bolívaru. Tedy v jednom z několika oficiálních kurzů. U veksláků je dolar za asi 17,5 bol. Inflace v lednu vzrostla z prosincových 20,1 na 22,2 %.

Žena Moby Dicka: „Co je to bolívar?“

Mrtvá Kočka: „Co je to vekslák?“

Neděle 10. února 2013

„Prezident se postupně a reálně zotavuje.“ (Diosdado Cabello, předseda parlamentu, Venezuela)

„Setkali jsme se hned několikrát. Přijal nás ve svém pokoji a mluvili jsme o bolívarské revoluci a o tom, co je ještě třeba udělat, abychom ji prohloubili.“ (Elías Jaua, ministr zahraničí, Venezuela.)

Agentura Muška na Zdi uvádí, že Hugo Ch. má metastázy v kostech po rakovině prostaty. Svinstvo.

Žena Moby Dicka: „Prohlubování bolívarské revoluce nebo metastázy?“

Mrtvá Kočka: „Oboje.“

Čtvrtek 14. února 2013

„Náš velitel nyní podstupuje alternativní léčbu… Je to složitá a obtížná léčba, která v určitém okamžiku musí ukončit cyklus jeho onemocnění.“ (Nicolás Maduro, viceprezident Venezuely v TV prohlášení k národu.)

Žena Moby Dicka: „Što éto takóje »alternativní léčba«?“

Mrtvá Kočka: „Modlitby.“

Pondělí 18. února 2013

„Děkuji Fidelovi, Raúlovi a celé Kubě! Děkuji Venezuele za všechnu lásku. Jsme zpátky ve vlasti. Díky, Bože! Díky milovaný národe!“ (Hugo Chávez (neinaugurovaný prezident, Venezuela) se vrátil z Kuby domů. Přesněji do vojenské nemocnice, kde se bude doléčovat. Jak prozradil svým čtyřem milionům fanoušků na Twitteru.) Opozice se táže, proč prezident „nepromluví k národu“.

Pátek 1. března 2013

Státní rádio „Hlas Ruska“ zorganizovalo pro návštěvníky svého portálu hitparádu pěveckých výkonů světových politiků.

Silvio Berlusconi (který vydává vlastní alba) se umístil pátý (12,6 %).

„Zpívej, Silvio!“ (Neapolská prokuratura.)

Čtvrtý je jinak neviditelný Traján Basescu (prezident, Rumunsko, 12,8 %).

Třetí Hugo Chávez (neinaugurovaný prezident z přátelské Venezuely, 15,54 %.)

Mrtvá Kočka: „A co teprv, kdyby neměl trubičku v hrtanu!“

Na druhém místě se umístil Barack Obama (17,6 %).

A vítězem je — překvapivě — Vladimír Putin (23,10 %)!

Mrtvá Kočka: „Hele, tohle zní skoro jako zpráva rádia Jerevan.“

Úterý 5. března 2013

Zesnul demokratický diktátor Venezuely Hugo Rafael Chávez Frías. Jeho velkými vzory byli Simon Bolívar, Ježíš Kristus a Marx.

Začínal jako vojenský pučista. 4. února 1992 zorganizoval neúspěšný převrat, který mu později posloužil v osobním Pí Ár. Po dvou letech dostal milost. Roku 1998 vyhrál prezidentské volby — díky kampani proti korupci a chudobě. Ústavní většina v parlamentu mu pomohla změnit ústavu. Díky tomu dostal diktátorské pravomoci a vládl díky dekretům a populistickým referendům. Ovládl nejen zákonodárné, ale i hospodářské orgány státu, včetně odborů. R. 2002 zase on zvládl puč pravicové opozice. Nechal si pak „odsouhlasit“ neomezený počet prezidentských období. Postupně potlačil svobodu slova. Znárodnil naftový průmysl, čímž zkorumpoval voliče a snížil těžbu. Díky tomu je ve Venezuele vyřešena bytová otázka a prakticky neexistují sjízdné silnice. Vyhlásil „bolívarskou revoluci“ a „socialismus pro 21. století“. Díky tomu vzrostl počet lidí, žijících pod $2/den ze 43 na 53 % a do země se dováží jak káva, tak benzin. Modernizuje se pouze armáda — za ruské půjčky se kupují hlavně ruské zbraně. Jeho největšími osobními přáteli byli soudruzi diktátoři, polodiktátoři, carové a jiní upíři demokracie od Kuby přes Rusko až po Írán.

Zástupci těchto mocností a nemocností vyjádřili upřímnou soustrast se skonem vůdceho.

Žena Moby Dicka: „Nejupřímnější je na Kubě a dalších zemích Latinské Ameriky, kam dodával ropu za subvencované ceny.“

Středa 6. března 2013

Vedení Venezuely vyhlásilo sedmidenní státní smutek na počest padlého neinaugurovaného prezidenta Hugo Cháveze. Nové prezidentské volby mají být do 30 dnů. Hugo před odjezdem na svou poslední operaci na Kubu označil pro všechny případy svého korunního prince: Je jím viceprezident Nicolás Maduro. Už jsou kvantifikovány výšky subvencí do ropy pro spřátelené státy: Tři až čtyři miliardy dolarů amerických ročně.

Nicolásovo vítězství se předpokládá, i přes 20% schodek HDP a vysokou inflaci. Revoluční milice totiž mají v prackách tisícovky samopalů z ruské rozvojové pomoci.

Pátek 8. března 2013

K rakvi Hugo Cháveze se od středy, kdy byly jeho ostatky vystaveny, přišly poklonit už dva miliony truchlících Venezuelanů, kteří kvůli tomu vystáli kilometrové fronty.

Mrtvá Kočka: „Ještě delší než na benzin.“

Aby se dostalo na všechny, byl státní smutek prodloužen o dalších 7 dní.

Žena Moby Dicka: „Stačí ještě párkrát prodloužit, a máme tu volby.“

Mrtvá Kočka: „Nepřekonatelná volební kampaň!“

No jo, slyšeli jste snad něco o vůdci opozice guvernéru státu Miranda, o Henriquovi Capriles Radonskim?

„Víte, proč prezident Chávez zanedbával své zdraví a bojoval s nemocí téměř dva roky v čele naší země? Protože se nám plně odevzdal svým tělem a duší a zapomněl na všechny povinnosti vůči sobě samému.“ (Nicolas Maduro, provizorní prezident, Venezuela.)

Mrtvá Kočka: „Neměl by ses, Nicolasi, taky tak honit!“

„Národu a světu chci říci, že jsme rozhodli o nabalzamování těla našeho velitele. Takže zůstane navěky v muzeu, kde si ho lidé budou moct prohlédnout — stejně jako Ho Či Mina, Lenina nebo Mao Ce-tunga.“ (Nicolas Maduro, provizorní prezident, Venezuela.)

Žena Moby Dicka: „Opravdu vybraná společnost.“

Mrtvá Kočka: „Škoda, že se Stalin rozpadl — a Hitlera mu spálili.“

„Rusko disponuje absolutně špičkovou technologií balzamování, která už funguje mnoho let a je rozpracovaná do detailů.“ (Nejmenovaní moskevští specialisté z „Vědeckovýzkumného a učebně metodického střediska biomedicínských technologií“, kterážto sovětská tajná laboratoř spadá do kompetence kremelské ochranky FSO.)

Caracas je přeplněn zahraničními soudruhy prezidenty a prezidentkami: Raúl Castro (Kuba), Dilma Rousseff (Brazílie), Evo Morales Aima (Bolívie), Juan Manuel Santos (Kolumbie), Rafael Correa (Ekvádor), José Mujica (Uruguay), Porfirio Lobo Sosa (Honduras), Ollanta Humala (Peru), Enrique Pena Nieto (Mexiko), Mohamed Ahmadíneřád (Írán), Alexandr Grigorjevič Lukašenko (Bělorusko).

Žena Moby Dicka: „Chtějí taky požádat o balzamování.“

Mrtvá Kočka: „Nejraději ASAP.“

Ze Španělska přijíždí korunní princ Felipe. Spojené státy zastupují nesoudruzi Gregory Meeks (kongresman) a William Delahunt (exkongresman).

V této bolestiplné chvíli si připomeňme výraznou Hugovu ekologickou radu, jak šetřit s vodou: „Někteří lidé si ve sprše zpívají, půl hodiny ve sprše. Počítal jsem to, tři minuty a už nesmrdím.“

Mrtvá Kočka: „Ale smrdíš!“

A tento planetární objev: „Vždy jsem tvrdil, že na Marsu mohla existovat civilizace. Ale možná tam dorazil kapitalismus a planetu zničil.“

Žena Moby Dicka: „Konec všem nadějím, Jiří Paroubku!“

Večer začal samotný funus. Proslovem věrného Hugova spolubojovníka provizorního prezidenta Nicoláse Madura, jenž na rakev zemřelého exprezidenta položil repliku šavle Símona Bolívara.

Sobota 9. března 2013

Moby Dick: „Nebude ji potřebovat. Má ty revoluční sovětské samopaly Kalašnikov.“

Žena Moby Dicka: „A státní pokladnu ke korumpování dolních šestadvaceti milionů.“

Mrtvá Kočka: „Ale měl to pěkný!“

Současná vsuvka: Konstatuji, že Fidel sice nebyl prezidentem na doživotí, ale Hugo je prezidentem i po smrti!

Sobota 30. března 2013 (Bílá)

Venezuelská státní televize začala v rámci Velikonoc vysílat animovaný klip o nanebevzetí Hugo Cháveze. Svatý Hugo je v nebi vítán vrahouny typu Che Gevary nebo zkorumpovanými levicovo-odborářskými latinoamerickými diktátory. Krom toho Chávez nejspíše zvolil týden před svou oficiální smrtí i papeže Františka:

„Chávez může kdykoli na nebesích svolat ústavodárné shromáždění, aby pozměnil katolickou církev tak, aby lidé, očištěný lid Kristův, vládli na zemi.“ (Nicolás Maduro, úřadující prezident a kandidát na prezidenta, Venezuela.)

Pátek 8. února 2019

Nicolás aneb Mikuláš Maduro bude hrdinou dalšího historického přehledu, jak reálný socialismus zničil nejbohatší zemi regionu. Zlatých 22,2 % inflace! Teď je to přes milion. Zlaté kubánské kuře na týden, zlatého půl kila fazolí! Nemlich to samý zažila při své cestě za socialismem s nekonečným znárodňováním a zdarmými benefity Zimbabwe v roce 2000. Než přešla na dolar.

Kdy přejde Venezuela na dolar?

„Spíš na rubl.“ (Mrtvá Kočka)

Protože Maduro nechce dopustit „americkou okupaci pod rouškou pomoci“, vyčkává nyní pravděpodobně na humanitární pomoc od Ruska.

„A Kuby, Libye, Zimbabwe, Íránu a Palestinské samosprávy.“ (Mrtvá Kočka)

Anebo Číny?

„Záleží na tom, komu víc dluží.“ (Žena Moby Dicka)

„Anebo vyčkává preventivního útoku Ruska na USA — buď nukleárního, nebo konvenčního — když je ohrožen jeho spojenec nejvěrnější. (Mrtvá Kočka)

The End, pro dnešek, 8. února 2019

Recykluje pan  Jan Kovanic na Šamanova hospůdka U hřbitova.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 151 × | Prestiž Q1: 5,15

+5 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top