Štítky článku: •  

Proč označujeme progresivisty za radikální levici?

Rozdíl mezi pravicí a levicí je rozdílem mezi postojem k osobním svobodám a roli státu. Levicové postoje roli státní moci posilují, pravicové postoje naopak umožňují jedinci rozhodovat se bez vlivu státní autority. Proto jsou Hitler a Stalin jen dvě extrémní tváře téže mince.

Přitom je třeba podotknout, že je legitimní umožnit v politické soutěži soutěžit dvěma tendencím — jedné, která se orientuje na posilování státu a druhá naopak na posilování práv jednotlivců. Konkurence je pro vývoj společnosti pozitivní motivací. Politický systém mnohem hůře přeroste do absurdních deformací, pokud je omezován konkurenčním pohledem z druhé strany. Zároveň tato soutěž vytváří inspiraci, která umožňuje obrušovat případné extrémní projevy jednoho i druhého přístupu.

Pokud je zajištěna politická soutěž obou přístupů v rámci zákonných norem a je to společensky akceptováno, pak výměna vlád klasických pravicových a levicových stran v politickém systému probíhá kontinuálně. Jednou vládne levice, a po vyčerpání svých možností předá vládu pravici. To však začíná být v progresivisty ovládané společnosti problém.

Progresivisté v konečném důsledku nemají vůbec v úmyslu posílit svobodu jednotlivců, i když se to může na první pohled zdát. Ve skutečnosti fetišisují menšinová práva na rasovou náboženskou či sexuální identitu kvůli tomu, aby je bylo možné prosazovat násilím. Je věcí každého, ať se prohlásí za chodící kávovar, další z 888 pohlaví, nebo mimozemskou příšeru. Je však svobodou každého jednotlivce toto rozhodnutí druhých neakceptovat. Tuto svobodu vám progresivisté berou. A pod hrozbou sankcí vás nutí, abyste se vy, nebo vaše děti přizpůsobovali jejich názorům.

Co je správné, určují oni sami a to i se zpětnou platností. Je to účelová hra na moc. V realitě je to dobře vidět na blokování za facebookové statusy, které před sedmi lety nikoho nepohoršovaly. Dnes jsou (i ty staré) důvodem k virtuální likvidaci.

Jelikož odmítají akceptovat jiný názor, zákonitě nemůže fungovat ani demokracie jako taková. Prosazování jediného správného názoru, názoru, který definuje úzká skupina lidí, prosazuje přes jimi ovládaná média a represemi přes státní moc postihuje každý odpor, je popisem diktatury, extremistické formy řízení společnosti.

Pokud jsme říkali, že progresivisté mají problém s demokracií, pak je zřejmé, že změny vlád ve společnosti ovládané progresivisty, jsou jen kosmetickými změnami v různých vizuálech téhož. Prakticky cokoliv, co je mimo oficiálně schválený mainstream, je vytěsňováno mimo veřejný prostor, ačkoli působí v rámci platných zákonů. Strany, které by byly před třiceti lety klasickou levicí nebo pravicí, dostávají od progresivistů v médiích, politice či kultuře nálepku extremisté a jsou omezovány v politické soutěži.

Říká se, že moudrý člověk se učí na chybách druhých. Progresivní totalita, která se plíživě plazí ze západu a z nařízení Evropské Unie, je viditelná hlavně tehdy, když se podíváte, co jste mohli říkat a dělat ještě před pár lety a za co dnes budete minimálně společensky degradováni.

I když proti Zuzaně Čaputovej [1] jako osobě absolutně nic nemáme, ideologie, kterou představuje, je podle nás ohrožením budoucnosti této země. Pokud máme v názvu portálu slovo „svoboda“, nic takového jako Progresivní Slovensko nepodpoříme. Jsme pravicové médium přiklánějící se k libertariánským pozicím, a asi by bylo divné, kdybychom někoho jako člena extremistického levicového hnutí podporovali.

Uvádí slovenský server SlobodnýVýber.sk


[1] Pozn. red.: Zuzana Čaputová rozená Strapáková je slovenská politička, advokátka a občanská aktivistka. V roce 2019 kandidátka na prezidentku Slovenska a místopředsedkyně mimoparlamentní strany Progresívne Slovensko.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 303 × | Prestiž Q1: 8,22

+11 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top