Štítky článku: •  

Kupředu, zpátky ni krok

ČSSD završilo svůj poslední potlach jak jinak, než opět společným prohlášením. A přestože jim jejich dnes už bývalí voliči dali jasně najevo, že rudě úderných hesel z 50. let mají plné kecky, soudruzi se zase neudrželi.

Jejich proletářský program nese hrdý název „manifest“ a obsahuje jak klasické odsouzení nepřátel všeho lidu, tak výzvu k třídnímu zápasu.

„Naši nepřátelé jsou ti, kteří chtějí ožebračovat, odírat obyčejné lidi. To je náš úkol zastat se těch obyčejných lidí. My nejsme strana pro všechny, my jsme strana pro ty slabé.“

Zdroj: idnes.cz/…/cssd-kritika-smejdu-sjezd-programovy-manifest

„Do budoucna nás čeká další zápas, příjmové nůžky se rozevírají a byznysu i politice začíná dominovat skupina těch nejbohatších. Demokracii začíná vytlačovat oligarchie. Tomu musíme zabránit, to je úkol pro sociální demokraty.“

Zdroj: novinky.cz/…/demokracii-vytlacuje-oligarchie-a-politicti-smejdi-pise-cssd-v-manifestu

A že nápadů k potírání třídního antagonismu mají víc než mužik blech, to si buďte jisti. Stačí se jen podívat, co všechno padá z ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové pokaždé, když zatřese svou košatou hlavinkou:

  • školní docházka povinně do 18 let věku
  • minimální mzda direktivně 50 % mzdy průměrné automaticky valorizovaná
  • výrazné zvýšení rodičovského příspěvku
  • zvýšení životního a existenčního minima
  • povinné soukromé spoření na penzi
  • zavedení státních alimentů

a spolu v tandemu s kolegyní Kateřinou Valachovou ještě:

  • likvidace lichvářů (rozuměj boj proti všem nebankovním půjčkám)
  • zrušení obchodníků s chudobou (tedy šlus poslední možnosti bydlení pro těžko ubytovatelné)
  • odpuštění maxima dluhů dlužníkům (mimo dluhů vůči státu)
  • likvidace šmejdů všeho druhu (druh podnikání doplníme později podle situace)

Naštěstí už Bohuslav Sobotka odkráčel do politického důchodu. Jeho bezuzdné řádění, ne nepodobné krabicovému party bezdomovců u kontejnerů, si ještě všichni dobře pamatujeme. Pod jeho vedením v dobách největší plodnosti stihla za necelé dva roky ČSSD vychrlit téměř dvě desítky zákazů, nařízení a omezení, což je průměr cca 1× za měsíc. Zde: petrpetrburian.blog.idnes.cz

Vše by se dalo shrnout do jednoho hesla: No pasaran!

To jejich hlavní zaměstnavatel hnutí ANO nasadilo opačný kvalt. Po dobách žírných, kdy se rozdávalo ministerstvům plnými hrstmi za všeobecného plácání se po zádech a kdy zbylo i na důchodce na úkor 40 mld. schodku za výkřiku Babiše, že to považuje za úspěch, nastává čas účtování a zařazení zpátečky. Koblížky za oknem tvrdnou tak rychle, jak chladne expanze ekonomiky.

A tak ministryně financí přichází s geniálním nápadem. Stát se zbaví placení zdravotního za nevýdělečně činné a hodí to na hřbet těm daňově aktivním jedincům, kteří se beztak nemohou bránit. Slibuje jim za to, že je oprostí od placení superhrubé daně, na čemž by měli ještě nakonec vydělat. Nejvíce tento medomed připomíná sliby podomních šmejdů ve stylu „změňte dodavatele a jedním trhem pera zbohatnete“. Protože logicky, kdyby to tak bylo, proč prostě stát nevezme ty daně navíc ze superhrubé mzdy a nezalepí s nimi onu díru ve člunu zvaném zdravotnictví sám?

Protože ono to tak není. Zrušením nesmyslné daňové progrese a zavedením rovné daně se nám tu vynořilo téměř milion pracujících, kteří díky slevám na děti platí daně minimální, anebo vůbec žádné. A těm se navýšení odvodů do zdravotního pojištění promítne záporně v plné výši. Dále je tu prostor výhledově odvody zvyšovat, od čehož bude stát už navždy oproštěn. A také nám tu kdesi mizí ona masakrální spotřební daň na cigarety (a alkohol), která má být údajně použita na léčbu následků nezřízeného života, a která se shodou okolností pohybuje téměř ve výši, kterou stát doplácel za státní pojištěnce. Úžasné. Za děti, studenty, nezaměstnané, staré a nemohoucí platili zdravotní péči kuřáci, černé ovce společnosti. A to nemluvím o alkáčích, ti přidají ještě jednou tolik. Kde tedy ty peníze na zdravotnictví jsou, kam je koblihář zapekl? Nedivme se proto, že se v této situaci vládní ANO ksichtí na budování socialismu svých koaličních partnerů jako bacil na penicilin.

To komunisté jsou jiní šíbři. V rámci prosazování výlučně svých revolučních hesel nesouhlasí průběžně jak s ČSSD, tak ani s ANO. A oni dva jim to potěhem vrací. Takže toto je jediná shoda oněch tří mužů ve člunu. Že se prostě sice na ničem neshodnou, ale show must go on.

Píše pan Petr Burian na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 192 × | Prestiž Q1: 7,38

+10 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top