Štítky článku: •  

A u čeho máte Tibet vy?

Umělci to nevzdali a dál fungují jako předvoj dělnické třídy. To je tak prima. Ještě že je máme, jinak bych nevěděl, co si mám myslet.

Docela by mě zajímalo, kde se v některých z nás bere to přesvědčení, že my jsme zrovna ty správný, co by se měli starat o situaci v Tibetu nebo domnělou podporu Hradu nedemokratickým totalitním režimům. Odkud na to berou kredit, když sami stojí po pás ve sračkách. Podle mě může jeden každý lidskoprávní aktivista v této zemi nanejvýš tak držet pysky a doufat, že po nějakém čase nebudou v Číně protestovat disidenti proti návštěvě Zemana, protože přijel ze země ještě nesvobodnější, než je ta jejich.

Jestli to nějakému umělci nedošlo a nenašel si během tvorby svých sraček čas na čtení novin, žijeme v systému, který by se dal označit jako kleptokratická byrokracie. Jeho hlavním rysem je, že zákony už netvoří občané země prostřednictvím svých volených zástupců, ale státní úředníci, policie a různé mafie s dlouhýma prstama. Poslanci o tom hlasují, aniž by to četli, vykonávají v podstatě mechanickou práci spočívající ve zvedání ruky.

Výsledkem tohoto procesu je naprostá státní svévole.

Anovláda dělá různé kroky, aby prolomila základní lidská práva. Ano ta, co se jim říká inherentní, tedy ta, která máte tak nějak z podstaty toho, že žijete a máte vůli. Pohled vlády na občana v podstatě je, že se musí bezpodmínečně podvolit státní vůli. Kromě práva nevypovídat proti sobě, které jsme tu pitvali už mnohokrát, je to například postupné prolamování domovní svobody, tu pod maskou omezení emisí z vašeho domácího komína, tu pod záminkou kontroly držení zbraní v místě pobytu jejich legálních držitelů. Dříve nebo později bude předmětem samo právo držet a nosit zbraň. Policii vadí, když realizujete právo přijímat a vysílat informace, takže činí různé skryté akce k tomu, aby se zakázaly detektory policejních radarů a zařízení oznamující pozici policejních hlídek.

Zajímavé by bylo spočítat, kolik je v ČR v této chvíli odposlechů. Oficiálně asi 250 tisíc, ale neoficiálně to nikdo neví. Ty oficiální schvalují soudy jako na běžícím pásu. Pokud nejste na hlavu, neříkejte do telefonu vůbec nic kromě triviálních věcí nebo skutečností, co už systém zná. Je to totiž zcela běžné, jako chřipka, rýma nebo opožděný vlak. Jen se o tom nemluví.

Víte, kde na vás čumí jaká kamera? Ne, protože jejich rozmisťování je zcela na libovůli policejních složek. Policie také v rozporu se zákonem provozuje systém na monitorování pohybu vozidel, ale nikomu to nevadí. Víte, co s těmi daty dělá? Já to teda nevím. A radši nechci vědět.

Sere vás ještě situace v Tibetu? Tak to máte dobrý.

Veřejným tajemstvím je cenzura. Kromě „měkké“ cenzury, kdy se o některých tématech prostě nepíše z důvodu politické korektnosti, nebo propagandy, kdy se z téhož důvodu rovnou lže, došlo docela nedávno k jednomu kroku, který je cenzurou tvrdou. Prý jde o hazardní hry. Dříve nebo později to zneužijí, spíš to první.

Další doménou novodobé státní správy jsou likvidační pokuty. Tak se vám například stane, že jednoho dne půjdete do lesa na procházku a dostanete pokutu 30 tisíc Kč, protože si lesy pomalu privatizují myslivci. Chraň vás bůh nechat někoho pohlídat vás krámek, zatímco jdete na hajzl, to je totiž za čtvrt milionu. Zrovna včera proběhly médii paralelně dvě zprávy. Jedna byla o zemědělci, který se pokoušel přepravit z Polska kombajn, ale vjel přitom na dálnici, pravděpodobně z neznalosti trasy, a hrozí mu pokuta půl milionu, ačkoli nic nerozbil, nikoho neohrozil ani jinak z toho jeho výletu neplynulo žádné nebezpečí. Zdá se vám to přiměřené? Jen o pár desítek hodin později naboural ožralý policejní důstojník 51 vozidel, shodou okolností za stejný delikt spáchaný předtím měl téhož dne jít k soudu. Nehrozí mu dohromady nic, prý možná nějaké občanskoprávní věci s pojišťovnou, ale dneska večer to vypadá, že to kucí s kukama nějak dohodnou a nebude ani nikomu nic platit.

Co třeba justice? Různé ty kauzy Laciny, Kramnýho, „lidových soudů“, účelových znaleckých posudků a zfalšovaných důkazů, co si vyrobili fízlové v Malování. Nedávno třeba kauza Nečesanýho juniora. Fízlové seženou mukla, kterému se Nečesaný údajně v base doznal, to je jak z druhořadý detektivky pro důchodce, co se vysílá odpoledne. Ale i to projde.

Policajtí mlátí lidi, nikomu to nevadí. Můžou vás třeba zmlátit, když půjdete na červenou po přechodu. Nebo když budete sklízet na poli nějaký kytky. Budete myslet na Tibet, až vás bude nějaký policejní polodement mlátit obuškem, protože se mu nelíbí vaše kytky?

Nebo je libo policení pokus o zlomení vazu? S určitým úsilím se to třeba i dostane k soudu, ale prý je za tak brutální postup trestem soud sám o sobě a dalšího trestu netřeba. Policisté provádějí podivné výslechy, nic se nevyšetří, prý to byl jen výcvik… výcvik na co? Asi na tohle.

Dál už jen v heslech: Fízlování, shromažďování informací o lidech, policejní hacking, povinné očkování. Zakazování kouření. Zakazování ježdění autem. Krádeže veřejného prostoru. Dá se takhle pokračovat celý den. Jestli se chcete fakt našokovat a rádi pracujete s počítačem, tak si v jednom okně otevřete listinu základních práv a svobod a v druhém zprávy například na tn.cz. Nebude trvat ani pět minut, aby vám došlo, v jak velkým jsme průseru.

Ten trám v oku vlastním. To je fakt zákeřná věc.

Nevím, jak to vidíte vy, ale já mám Tibet a situaci v Číně úplně u prdele, protože musím žít tady.

Jo já tomu jinak rozumím. Jako správný komediant musíte mít svoji show. A vzhledem k povaze věcí popsaných výše se show nesmí, ale fakt nesmí dotýkat poměrů tady. Protože to by byla kritika a to by byl průser, protože by to někomu mohlo pootevřít oči. To by se pak umělecká kariéra nemusela vyvíjet správně, protože by se zlobil pan Kočka a pan Bureš a kdekdo a za pár měsíců budete zpívat leda doma ve sprše.

Nějakej Tibet někde na druhý části zeměkoule, kde jsou jen šutráky, to je kurva téma. Na tom se můžete zviditelňovat, hlavně když vám to moc nezpívá, talent nula a chlastáte první ligu.

Jo a hlavně neberte drogy.

Psal 14. 4. 2016 D-FENS na dfens-cz.com

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 337 × | Prestiž Q1: 12,27

+26 plus Známkuj článek minus –3

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top