Štítky článku: •  

Causa VKml (a hned nato další)

Je zcela nepochybné, že poslanec Václav Klaus ml. použil při Bruselí nadiktovaném zavádění zákona o GDPR do našeho právního řádu příslovečný Cimrmanovský šrapnel. O tom, že jde jen o jeden z dlouhé řady zákonů nepotřebných a sloužících pouze k pokoření podřízených států protektorátu Evropské mumie, není myslím větší pochyby. Naše právo je již téměř nevratně zavšiveno zbytečnými a výslovně škodlivými zákony nejvyššího sovětu €U jen proto, aby si centralizovaná super-moc dokázala, kdo je tady ve skutečnosti pánem. A že my to rozhodně nejsme. Kde zbyla ta dnes zcela vyprázdněná proklamace o subsidiaritě (fuj, už to slovo samo o sobě je odporné!)? A o tom, že ODS zcela zahodila a vytrhala své kořeny a od TOP0,9 už se neliší vůbec ničím. K věci jsem vyzobal jen několik málo komentářů z Facebooku:

Karolina Stonjeková · FCB: Takže si to zrekápneme: máte člověka zvučného jména, který si navíc vytvořil velkou fanouškovskou základnu díky parádním komentářům na Novinkách. Vy toho člověka využijete a dáte si ho na kandidátku. On vám přitáhne voliče a přihraje jeden z nejvyšších počtů preferenčních hlasů. Jenže pak se vám ten člověk přestane hodit do krámu. Protože říká věci, které byste měli říkat vy. Jenže vy je neříkáte proto, že vás média, vlastní poradci a vlastní srabáctví přesvědčují v tom, že je říkat nemáte. Že se to nesluší říkat. I když je to svatá pravda… Protože vy raději budete říkat věci, za které vás mediální mainstream pohladí po hlavičce.

A tak vám po čase ten člověk začne vadit. Takže jen čekáte, až se dopustí výroku, který je sice fakticky správný, ale krapet nešťastný. A dočkáte se! Dočkáte se a začnete ho vyzývat k odchodu. A tím dokážete nejenom to, že už opravdu dávno nejste tím, čím jste bývali. Ale že ani to slovo „demokratická“ už nemáte v názvu právem.

Strana k h…! Strana, která si nezaslouží nic jiného, než skončit!


Miroslav Macek · FCB: „Poslanecký klub ODS se distancuje od slov Václava Klause ml., v nichž přirovnal počínání Poslanecké sněmovny k židovskému výboru. Považuje takováto slova za nepřijatelná a omlouvá se za ně. Vyzývá Václava Klause ml. k odchodu z Poslaneckého klubu ODS. Konstatuje, že Václav Klaus ml. svým jednáním dlouhodobě poškozuje ODS,“ napsala strana v prohlášení.

Tolik zpráva.

Dodnes jsem netušil, že strana umí psát, je tedy více než pravděpodobné, že někdo konkrétní toto prohlášení zformuloval a navrhl a někdo konkrétní pro ně musel zvednout ruku. A velmi by mne zajímalo, coby jednoho z otců — zakladatelů, kdo to byl, abych jednoho každého z nich mohl osobně upozornit, že by si měl znovu přečíst Stanovy, a to zvláště Hlavní cíle a úkoly, které jsem měl tu čest před téměř třiceti lety napsat. A pak se podle nich začít chovat!

Vzpamatujte se, dokud je čas, pokud Vám ovšem nejde jen o to mít svých deset dvanáct procent a rochnit si za potlesku levicových pisálků v opozici!


Miroslav Macek · FCB: A tak dnes ještě jednou o politice…

Podle bývalého prezidenta Václava Klause musí vzniknout nová pravicová strana. Vedení ODS a její poslanci podle něj směřují k politické bezvýznamnosti.

Na to reagoval předseda ODS Petr Fiala následujícími slovy:

„Pokud se někdo odklonil od původní ODS, nebylo to současné vedení ODS, ale bohužel Václav Klaus. ODS byla založena jako konzervativně liberální strana s jasným prozápadním směřováním. Tak jsem ODS vždy vnímal a na tuto tradici navazuji.“

Coby jeden z otců — zakladatelů ODS musím Petra Fialu opravit:

Ve 2. článku stanov ODS — Hlavní cíle a úkoly strany, se v bodu 1 c. jasně říká „být stranou navazující na tradice evropské křesťanské civilizace, na humanitní a demokratické tradice první republiky a na zkušenosti současných západních demokracií.“

Jak vidíte, o „jasném prozápadním směrování“ v nich není ani slovo, neboť by šlo o termín zcela neuchopitelný — Západ totiž nebyl a není jen plný konzervativců a liberálů starého ražení, ale též socialistů všeho možného druhu, Zelených s různou mírou agresivity i mentálních komunistů různých názvů, proto ta slova o zkušenostech západních demokracií — jezdili jsme tehdy za Margaret Thatcherovou a dalšími právě za zkušenostmi ze soubojů s tamní levicí.

Připadá snad Petru Fialovi dnešní eurounijní politika navázaná na tradice evropské křesťanské civilizace? To snad nemůže myslet ani v žertu.

Na tradici ODS tedy rozhodně nenavazuje, ale jasně ji směruje do zelených socialistických eurounijních vod.


Irena Válová: Václav Klaus ml. a velký průšvih:

Nulová šance českého parlamentu ovlivnit příkazy nadnárodních organizací k brutalizaci trestního práva

Příměr Václava Klause ml. se mi nelíbí. Nebudu říkat kvůli přátelům, že ano, když to tak není. Jenže situaci popsal více než přesně.

Víte, co je trestní politika? To je rozhodnutí státu o ztrátě svobody, rodiny, majetku a důstojnosti člověka jako trest za nějaké lidské chování. Je to politika trestů pro trestance a ochrany určitých hodnot.

Dnes na konferenci k deseti letům trestního zákona říkali totéž co Klaus, ale bez příměru největší české právnické kapacity v trestím právu, soudci a akademici. Trestní politika státu už není pod kontrolou ČR, ale je řízena nadnárodní organizací.

Brutalizace trestní politiky, neustálé rozšiřování počtu trestných činů, kriminalizace procházející všemi možnými předpisy, zavádění dalších a dalších nových trestných činů je v ČR na denním pořádku, zaznívalo. „Český zákonodárce není autonomním subjektem, to jsou všechno evropské a mezinárodní smlouvy a zákonodárce nemá šanci s tím cokoli dělat,“ vyšlo doslova z úst předsedy Nejvyššího soudu.


Daniel Hradský: Klub ODS, věrný své nekompromisní politice, zaslal ostrou prosbu VKML, aby klub opustil.

Na celé té věci není zajímavé, co a proč to sdružení oportunistů vlastně chce, fascinující je, že opět se nikdo nezabývá meritem věci, které sdělil: že PS je z 60 % hlasovací stroj pro direktivy z Bruselu.

Když to řekne bez židů, nikdo se tím nezabývá.

Když to řekne s židy, všichni se jen zabývají tím přirovnáním.

Ještě by se mohl zkusit svléct donaha a vyjádřit to břišním tancem na Václaváku. Myslíte, že alespoň tak by se lidé věnovali tomu, co říká???


A ještě ani aféra kolem tohoto Klausova šrapnelu neutichla, a už je tu nová:

V. Klaus ml. srovnal Hitlera a Macrona

„Demokraty nemohl nechat v klidu otevřený dopis jednoho z vůdčích architektů nové Evropy Emmanuela Macrona. Vlivné lidi disponující mocí ovlivnit Vaše životy byste měli pečlivě poslouchat a brát jejich slova vážně. Hitler myslel Mein Kampf vážně, není důvod si myslet, že Macron své teze vážně nemyslí. V jeho textu se objevují výrazy jako „nebude mít v Evropě místo“, ze kterých mrazí. Hitler nenáviděl měšťáky, rozuměj staré demokraty a kapitalisty, chtěl novou Evropu, novou říši fungující na zcela nových principech. Macron chce také nový svět, klimatickou banku, nové řízení ekonomiky a společnosti prostřednictvím vyvolených, přerozdělování migrantů a společnost na nových principech. Pro nás, staré demokraty, tam místo nebude. Hitler nenáviděl některé národy. Kromě Židů zejména slovanské. Z Macronova textu vidíme nenávist k národům všem, včetně vlastního a proti nim staví Evropu a její potřeby. Ano, dějiny nekončí a české vlastence budeme opět potřebovat. Dřív, než si myslíte. Dámy a pánové, děkuji vám za pozornost.“

(zdroj Raptor-Tv.cz)

A v reakci na to z dopisu spísovatele Padevěta ministru války Metnarovi:

„Jistě pochopíte můj údiv nad akcí, kterou pořádal Svaz bojovníků za svobodu v Domě armády v pražských Dejvicích ve spolupráci s ministerstvem obrany a Generálním štábem AČR dne 13. března 2019. Akce měla být připomínkou začátku nacistické okupace, ale podle mého názoru byla spíše přehlídkou toho nejhoršího, co může současný veřejný prostor nabídnout. Netuším, jak je možné, že čestná stráž AČR je přítomna projevu pana Václava Klause mladšího, ve kterém přirovnává francouzského prezidenta Macrona k Adolfu Hitlerovi,“ napsal Padevět v otevřeném dopise ministru Metnarovi a náčelníkovi generálního štábu armády Aleši Opatovi.

Zdroj: idnes.cz/…/pietni-akt-dum-armady-klaus-mladsi-macron-mein-kampf

A k tomu už snad jen dvě moudra na závěr:

♥ „Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet.“
[George Orwell]
♥ Politická korektnost je ve skutečnosti pouze snahou uchopit hovno za voňavý konec.

Redakce SvS

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 360 × | Prestiž Q1: 14,03

+29 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top